“Liečba štítnej žľazy je komplexná záležitosť,” tvrdí MUDr. David Frej

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nenápadná, ale nesmierne dôležitá. Štítna žľaza je výkonným motorom nášho metabolizmu a akékoľvek výkyvy v jej aktivite sa odrazia na zdraví. Poruchu činnosti tohto orgánu pozná na vlastnej koži približne 350 miliónov ľudí na svete a ordinácie endokrinológov často praskajú vo švíkoch.
Sú ochorenia štítnej žľazy na celý život?
Ako pristúpiť k liečbe?
Čo vieme urobiť my sami v rámci životného štýlu?
Otázky, ktoré si kladú mnohí ľudia a neraz nevedia, kde nájsť odpovede.

Máme pre vás skvelý TIP. O možnosti celostnej liečby porozpráva v stredu 2. marca v online prednáške lekár David Frej, ktorý sa venuje holistickej a prírodnej medicíne. Prinášame vám krátky rozhovor s týmto odborníkom a nižšie nájdete aj link, cez ktorý sa môžete hneď teraz prihlásiť na danú prednášku a dozvedieť sa viac.

 

Štítna žľaza a možné problémy

»Môžete v skratke vysvetliť, prečo je štítna žľaza dôležitá?
David Frej: Porucha funkcie štítnej žľazy, ktorá sa nachádza v oblasti krku po stranách hrtana a ktorá sa skladá z pravého a ľavého laloku prepojených tenkým mostíkom, je častejšia, než sa uvádza. Dalo by sa povedať, že sa prejavuje skoro ako epidémia.
Hormóny štítnej žľazy priamo pôsobia na mozog, zažívací trakt, kardiovaskulárny systém, metabolizmus kostí, metabolizmus červených krviniek, ovplyvňujú funkciu žlčníka a pečene, produkciu steroidných hormónov, metabolizmus glukózy, lipidov a cholesterolu a regulujú telesnú teplotu.”

»Ak štítna žľaza nepracuje tak, ako by mala, aké problémy nám môže spôsobiť?
“Uvádza sa, že takmer 40 percent ľudí trpí hypotyreózou – zníženou funkciou štítnej žľazy. Pri poruche činnosti štítnej žľazy sa spomaľuje metabolizmus. Pri zníženej funkcii sa tvorí menej hormónu, ktorý v krvi prenáša a reguluje pohlavné hormóny testosterón a estrogény. Pri nízkej hladine tohto hormónu sa zvyšuje hladina pohlavných hormónov, ktorá bráni menštruácii a tvorí sa viac prolaktínu – hormónu, ktorý zastavuje ovuláciu, a tým menštruáciu.”

liečba štítnej žľazy

 

Častejšie u žien ako u mužov

»Keby sa dnes niekto chcel objednať k endokrinológovi, ktorý rieši ochorenia štítnej žľazy, musel by si v niektorých ordináciách počkať na termín mesiace. Koľko ľudí u nás trpí ochoreniami štítnej žľazy?
“Najčastejšie sa stretávame so zníženou funkciou – hypotyreózou, ktorá sa môže týkať až 40 percent žien v populácii. Z 90 percent je spôsobená autoimunitným zápalom, tzv. Hashimotovou tyroiditidou, kedy imunitný systém napáda tkanivo štítnej žľazy. Častejší výskyt u žien sa týka hormonálnych zmien – u žien hrá rolu príliš veľa estrogénov, ktoré obsahujú väzbu na globulín prenášajúci hormóny štítnej žľazy. Pri strese sa z progesterónu tvorí kortizol a zvyšuje sa nepomer v prospech estrogénov, tie potom môžu blokovať receptory na bunkách pre hormóny štítnej žľazy.”

»Ak máme pocit, že s nami niečo nie je v poriadku, aké symptómy by nás mali nasmerovať k ochoreniu štítnej žľazy?
Pri poruche činnosti štítnej žľazy sa spomaľuje metabolizmus a menej sa odbúrava tuk. Táto porucha sa prejavuje únavou, zimomravosťou, spomalenými funkciami, depresiami, studenými končatinami, bolesťami hlavy. Ale tiež nízkou hladinou krvného cukru, lámavými nechtami, zápchou, nízkym libidom, predĺženým menštruačným krvácaním, vysokým cholesterolom a nadváhou.”

 

Liečba štítnej žľazy je komplexná záležitosť

webinár David Frej liečba štítnej žľazy»2.marca máte teda prednášku, kde sa ľudia dozvedia veľa užitočných informácií. Budete hovoriť o celostnej liečbe. Čo si máme pod týmto spojením predstaviť?
Konvenčná medicína pri zníženej funkcii podáva len hormón štítnej žľazy T4. Nerieši tým ani zápal, ani prípadnú poruchu konverzie neaktívneho T4 na T3. V holistickej liečbe sa zameriavame na riešenie stresu, na výživu, na protizápalový režim, fytoterapiu so zameraním na príčinu, autoimunitný zápal, pretože samotné podávanie hormónu neovplyvní zápal, ani stres.”

MUDr. david Frej

MUDr. David Frej

Kto je MUDr. David Frej?
Po ukončení štúdia na Lekárskej fakulte Univerzity Karlovej pracoval niekoľko rokov ako lekár na internom oddelení. Na stáži v Londýne sa rozhodol študovať holistickú a prírodnú medicínu, pretože ho vždy zaujímala individuálna liečba a prevencia. Alternatívnu medicínu študoval v Novom Mexiku, v Rakúsku a Indii.

V praxi sa zaoberá liečbou chronických, najmä civilizačných, chorôb, riešením vlečúcich sa zápalov v tele ako príčiny ochorenia, výživou, detoxikáciou a regeneráciou organizmu. Jeho systém vychádza z kombinácie východnej a západnej medicíny, funkčnej medicíny zameranej na úpravu metabolizmu a odstránenia zápalu, detoxikácie, individuálnej stravy vrátane riešenia potravinovej intolerancie a alergie. Venuje sa prednášaniu, vystupuje v médiách a píše knihy. Založil medzinárodné centrum vzdelávania v oblasti alternatívnej medicíny ADVANA.

MUDr. David FrejPrečítajte si tiež
6 tvrdení a mýtov o vašom zdraví vysvetľuje dr. David Frej.

 

Prednáška MUDr. Davida Freja

Webinár Možnosti celostnej liečby ochorení štítnej žľazy sa bude konať 2.marca 2022, čiže v stredu.
Štart je o 19:00 a webinár potrvá približne 2 hodiny.
O prednášku už prejavilo záujem vyše 300 ľudí, takže vstupenky len za 10€ si môžete zakúpiť hneď teraz TU.

Ako to funguje?
Zakúpite si vstupenku a potom v daný deň a hodinu sa pripojíte cez mobil, tablet alebo klasicky počítač – čo vám vyhovuje najviac. Prihlásite sa prostredníctvom kódu z vašej vstupenky.
Do webinára sa môžete aktívne zapájať, klásť otázky, alebo len počúvať. Live stream sa vysiela priamo na platforme Tootoot.fm, kde si aj zakúpite vstupenku, takže netreba nič inštalovať, ani sa nikde registrovať.
Po odvysielaní budete mať okamžite k dispozícii záznam webinára na ďalších 7 dní, čiže sa môžete k nemu vracať, pozrieť si niektoré pasáže znova.
Pozrite si viac o webinári na Facebooku.

webinár David Frej liečba štítnej žľazy

LepšíDeň.sk je mediálnym partnerom webinára.
Foto: Inspire Academy


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.