Skvelá rodinná zimná dovolenka na horách

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pohyb je najdostupnejším a najjednoduchším prostriedkom ako si zlepšiť kvalitu života – cítiť sa telesne a mentálne fit. Rodinná zimná dovolenka dodá životnú energiu a prispeje k utuženiu rodinných vzťahov.

Dovolenka na horách a športovanie prospieva v každom ročnom období, no v zime je potrebné dbať na viacero špecifických okolností. Pokiaľ sa venujete zimnej turistike alebo lyžovaniu, je dobré vedieť, že telo v chladnom počasí musí vyvinúť oveľa väčšie úsilie na to, aby sa zahrialo a svaly sa pripravili na námahu.
V zimnom období sa preto pri športovaní oblečte radšej viac, ako menej a v prípade, že sa budete cítiť prehriatí, vždy si môžete niektorú vrstvu odevu vyzliecť. Na zimnej dovolenke nepodceňte funkčné materiály a praktické strihy. Používajte iba pohodlné odevy, ktoré nebránia v pohybe pri športovaní.

 

Kvalitné športové oblečenie

Dobré je, keď pri zimných športoch má dospelý športovec aj dieťa na sebe aspoň tri vrstvy oblečenia. Správnym vrstvením vhodných materiálov môžete docieliť ideálny teplotný komfort aj v chladnom počasí. Prvú vrstvu oblečenia má tvoriť spodná bielizeň, druhá vrstva má tepelnoizolačnú funkciu a tretia vrstva je ochranná. Vrchné športové odevy – obzvlášť detské lyžiarske bundy, voľte nepremokavé a tepelne izolované.

Rovnako aj otepľovačky. Tie nesmú nohy zvierať a nemali by byť ani príliš široké, aby neprekážali pri pohybe. A praktickým doplnkom zimných športových nohavíc pre malých aj veľkých športovcov sú odopínateľné traky.
No pri zimných športoch myslite aj na prijateľnú pokrývku hlavy a na kvalitné rukavice. Siahnite len po takých odevoch, ktoré všetkým členom rodiny doprajú pri pohybových aktivitách pohodlne. A pokiaľ mrzne, nešportujte vonku príliš dlho. Najmä s malými deťmi buďte na mraze len obmedzenú dobu.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

Zimná športová obuv

Každá športová obuv má byť nepremokavá, dostatočne teplá a popritom vzdušná. Dobrým tipom na zimnú športovú obuv je Salewa obuv, ktorá sa vyznačuje kvalitnými materiálmi, dobrými strihmi a nízkou hmotnosťou. Sebe aj svojim potomkom vyberajte len také športové topánky, ktoré zodpovedajú presnej dĺžke a šírke nôh.
Správnu veľkosť nepodceňte ani vtedy, ak vyberáte capačky pre celkom malé deti. Je všeobecne známe, že nevhodná obuv môže na nohách spôsobiť nielen odreniny a otlaky, ale aj vážnejšie poškodenia nôh.

A po náročnom športovaní nezabudnite celej rodine dopriať chutné jedlo, dostatok tekutín a plnohodnotný relax. Ideálny je teplý kúpeľ alebo sauna, po ktorých môže nasledovať príjemná masáž. Na unavené svaly sa hodia esenciálne oleje a masti z rôznych byliniek. Na dovolenke však nepodceňte ani dostatočne dlhý spánok, ktorý prispieva k celkovej regenerácii tela.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.