Náramkové hodinky a úzke zápästie? Žiadny problém!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Radi by ste nosili náramkové hodinky, avšak máte úzke zápästie, ktoré v kombinácii s robustnými modelmi nevzbudzuje práve najlepší dojem? Máme pre vás niekoľko trikov, vďaka ktorým sa s týmto problémom jednoducho vysporiadate. Poďme na to!

Umiestnite hodinky nižšie

Toto je jeden z najlepšie fungujúcich trikov – noste hodinky bližšie k ruke, tesne nad zápästnou kosťou. Nenechajte ich vzhľadom na dĺžku remienka len prirodzene „sadnúť” na miesto, ale upravte ho tak, aby ste dostali hodinky presne tam, kam potrebujete, teda nižšie. Ruka je oveľa širšia ako zápästie, a tak vznikne optická ilúzia, vďaka ktorej bude zápästie pôsobiť väčšie. Nemusíte sa tak báť nosiť ani výraznejšie kúsky, napríklad niektoré z renomovaných Vostok hodiniek.

Ideálna veľkosť ciferníka

Aj keď módnu scénu v posledných rokoch ovládli robustné hodinky s veľkými puzdrami, nemali by ste zanevrieť ani na staré dobré modely s menším ciferníkom, ktoré pôsobia elegantne a hodia sa na formálne aj neformálne udalosti. Aká je teda ideálna veľkosť vzhľadom na vaše zápästie? Hodinky by nemali príliš prečnievať. Platí, že veľkosť puzdra, teda vzdialenosť jednej strany od druhej bez korunky, by mala predstavovať 75 až 90% šírky zápästia. Pre menšie zápästie skvele fungujú spoločenské hodinky, poľné (field) hodinky či vintage kúsky. Svoje si určite nájdete aj v ponuke Citizen náramkových hodiniek.

aké nohavice? chinos, joggery, rifle...Prečítajte si tiež
Aký typ pánskych nohavíc si vybrať? Chinos, joggery, rifle…

Hodinky doplňte náramkami

Ďalším spôsobom, ako si poradiť s malým zápästím, je využívať spoločne s hodinkami aj ďalšie doplnky, teda náramky. Takto zápästie účinne skryjete. Noste viacero tenkých kúskov, ideálne však maximálne tri. Hrubé a robustné náramky vynechajte, nevyzerali by veľmi dobre. Všeobecné pravidlo hovorí, že náramky by ste mali nosiť pod hodinkami, v tomto prípade však od neho môžete upustiť. Pokiaľ budete nosiť hodinky tesne nad zápästnou kosťou, ako sme uviedli vyššie, náramky umiestnite nad hodinky, na predlaktie.

Dlhé rukávy to istia

Samozrejme, že nie je možné nosiť dlhé rukávy stále, avšak počas jesenného a zimného obdobia je to ten najjednoduchší spôsob, ako úzke zápästie zamaskovať. Pri formálnych udalostiach je dokonca nepísaným pravidlom, aby manžety košele zakrývali hodinky na zápästí z troch štvrtín.

TS, foto: Aleksey Korchemkin / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.