Oheň draka nezabije. Toto je kniha k megaseriálu Hra o tróny

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stovky mužov kričia. Vojaci v brnení so zúrivým revom vyrazia dopredu, meče a štíty do seba s rinčaním narážajú, čižmy sa zabárajú do hustého blata v snahe zaprieť sa. Niektorí z nich pomaly a mučivo cúvajú k vysokej hŕbe mŕtvol. Kopia sa tam padlí muži a zabité kone, hrôzostrašná spleť pripomínajúca gotický výjav z pekla – hora smrti, ktorá sa zväčšuje s každým mŕtvym bojovníkom. V diaľke horia na krížoch muži stiahnutí z kože.
Je to pohľad na prapôvodné barbarstvo, legendárny okamih zo stredovekých dejín, surovo privedený k životu.
„Zomierate!“ kričí asistent réžie. „Nezabúdajte, že zomierate!“

 

Oheň draka nezabije

Oheň draka nezabijeOheň draka nezabije je originálna exkurzia do umeleckej a praktickej produkcie obľúbeného seriálu Hra o tróny. James Hibberd odhaľuje príbeh tvorby od samého začiatku, keď musel autor celý rok bojovať s vedením HBO, aby jeho neuveriteľný príbeh sfilmovali. Prináša aj kuriózne podrobnosti o všetkých bitkách, roztržkách a sporoch pri príprave jednotlivých scén.

V knihe nájdeme 50 zaujímavých rozhovorov, pozoruhodné fotografie a množstvo nevšedných detailov a faktov o producentoch, účinkujúcich a štábe, ktorý pripravil divákom tento neskutočný zážitok – najväčšiu šou na svete.

Scenáristi, členovia filmového štábu a herci, ktorí boli priamo „pri tom“, po prvý raz porozprávajú celý príbeh zo zákulisia nakrúcania celosvetovej senzácie. Od počiatočných stretnutí až po nakrútenie strhujúceho finále mal James Hibberd z Entertainment Weekly exkluzívny prístup do prísne stráženého zákulisia tohto hitu z dielne HBO, ktorý získal množstvo cien Emmy.

 

George R.R.Martin: Fantastické!

George R.R. Martin„James Hibberd sledoval Hru o tróny od začiatku do konca a vie, v ktorých skriniach sú ukrytí kostlivci,“ tvrdí autor Hier o tróny George R.R.Martin. „V jeho rozprávaní o seriáli nájdete všetko: ako sa to začalo, ako sa to skončilo, draky aj pravlky, čo sa dialo pred kamerou a čo za scénou, víťazstvá aj potknutia, ťažké rozhodovania, rázcestia, zdôvodnenia. Herci, režiséri, producenti, produkční a k tomu ešte aj ja… v knihe Oheň draka nezabije nájdete všetko, čo ste sa kedy chceli dozvedieť. Hra o tróny bola fantastická jazda. Oheň draka nezabije je fantastické čítanie.“

Kniha Oheň draka nezabije sa zrodila najmä vďaka Hibberdovej trpezlivosti, novinárskej šikovnosti a skúsenostiam. Chodieval na pľac, sledoval nakrúcanie, hercov, bojové scény, aj zákulisie. Tak vznikla fascinujúca kniha pre fanúšikov seriálu Hra o tróny.

 

Ako sa rodila Hra o tróny…

Oheň draka nezabijeKniha Oheň draka nezabije je povinné čítanie pre všetkých fanúšikov seriálu Hra o tróny. Ukazuje, aké šialene pôsobivé bolo nakrúcanie. Hibberd pracoval kedysi ako novinár pre The Hollywood Reporter a robil rozhovor s dvojicou mužov, ktorí sa prvý raz v živote chopili úlohy tvorcov a výkonných producentov – s Davidom Benioffom a Danom Weissom.

Televízna spoločnosť HBO práve dala zelenú ich pilotnému dielu nakrútenému podľa Martinových kníh. Išlo o… dramatický fantasy seriál pre dospelých? Takže niečo ako Pán prsteňov?
Nie, nie ako Pán prsteňov, vysvetľovali Benioff a Weiss. Nijakí čarodejníci, elfovia či trpaslíci – teda, možno jeden trpaslík. „Nejde o príbeh s miliónmi ohyzdov, ktorí tiahnu po planinách,“ podotkol Weiss a Benioff dodal: „Ešte nikto si netrúfol nakrútiť spletité fantasy ako televízny seriál, a ak to má niekto zvládnuť, tak HBO. Vracajú sa k opozeraným žánrom a dávajú im nový šat – spomeňme napríklad mafiánov v seriáli Sopranovci či westernový počin Deadwood…“

Tak sa rodil seriál, o ktorom sa všetko dozviete v tejto fascinujúcej knihe. Objednajte si Oheň draka nezabije TU:

 

Foto: Tatran, Lepšídeň.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.