Povinná výbava každého kutila

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aký chlap je dnes považovaný za správneho? Taký, ktorý si vie veci opraviť sám. A to bez nutnosti zavolať automechanika či údržbára. Keď sa pokazí auto a on to vie opraviť. Alebo nabiť klinec do dreva bez toho, aby prišiel o prst. Či postaviť vtáčiu búdku, ktorú si obľúbi každý vrabec v okolí.
Avšak, kutil nie je ako žena v kuchyni. Nedokáže z ničoho vyčariť niečo. Preto potrebuje výbavu, ktorá mu bude vždy verná. Rovnako, ako spomínaná žena. Takže ako vyzerá povinná výbava kutila?

 

Vŕtačka – základ celého úspechu

Určite sa vo svete stále nájdu ľudia, ktorí si pamätajú život bez vŕtačiek. Respektíve bez takých, ako ich poznáme dnes. Desiatky rokov dozadu nebolo žiadne rýchle priloženie vrtáku a v rozmedzí pár sekúnd bolo hotovo. Vtedy boli manuálne vŕtačky, ktoré ste museli ručne krútiť, aby ste dostali požadovanú dieru. Dnes je to o dosť jednoduchšie. Zvolíte správnu veľkosť vrtáka, priložíte, stlačíte a hotovo. Aku vŕtačka vám to umožní za pár sekúnd.

 

Kladivo – univerzálny zabijak

Máme na mysli “zabijak klincov”, samozrejme. Poprípade aj skrutiek, ak nie je po ruke šroubovák. Tento nástroj je tak obyčajný, ale zároveň opisuje dobu, v ktorej žijeme. A to tým, ako ľudia dokážu vylepšiť aj niečo, čo vyzerá, že to dosiahlo vrchol. Skladá sa len z dreva a ocele. Zároveň firmy vždy prichádzajú s tým, ako tak jednoduchý nástroj vylepšiť. Zvoliť iný materiál, pridať pogumovaný úchyt, možnosť použiť ho aj na železo a podobne. Máte aj vy svoj obľúbený?

domáci majsterPrečítajte si tiež
Domáci majster. 5 tipov pre kúpeľňu a toaletu.

 

Meter – pretože na dĺžke záleží

Nie nadarmo sa hovorí, že dvakrát meraj a raz rež. Práve meter a zručnosť s ním vám zabezpečí, že váš projekt vám vyjde do posledného milimetra. Len si predstavte to, že kvôli jednej zle odmeranej doske, váš výtvor nebude sedieť. Nie je to príjemná myšlienka. Našťastie aj dobre vybavený meter vám poskytne ľahšiu manipuláciu a väčšiu presnosť merania. Aby sa nestalo, že skončíte so psou búdou, ktorej otvor je maximálne pre potkany.

 

Šroubovák – v ruke, ale aj po ruke

V niektorých prípadoch jednoducho vŕtačka nestačí. Týka sa to hlavne tých lacných, ktoré nedokážu šrubu dokrútiť až na doraz. Tam prichádza dotiahnutie s klasickým šroubovákom. Aj ten, podobne ako kladivo, si už prešiel viacerými vylepšeniami. Od pogumovaných ručiek, nástavcov, až po skúšačku prúdu zároveň. Stane sa tak jedného dňa so šroubováku nový švajčiarsky nožík? Alebo sa do švajčiarskeho nožíka začne povinne pridávať šroubovák?

— PR článok —
Foto: LightField Studios / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.