Vianočná pieseň, ktorá vás rozplače: BuranoWski a jeho Pieseň pre charitu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obohaťte svoje Vianoce o nádhernú pieseň s dojímavým videom. Napísal ju talentovaný zamestnanec neziskovej organizácie a naspieval charizmatický spevák, známy aj vďaka SuperStar a úspešnej skladbe Lúč, Tomáš Buranovský. Pozrite si video o pomoci. 

Vianoce sú výnimočným obdobím, kedy je dobro v nás akosi viac viditeľné. Že máme byť dobrí, nielen deti, ale aj dospelí, sa nám pripomína z každého rohu, z každej obrazovky, no najmä z rádia. A práve hudba v nás otvára emócie ako nič iné. Toto vedomie stálo aj na začiatku zrodu Piesne pre charitu.

 

…o dobre a pomoci

Autor piesne Lukáš Hlubovič pracuje na PR oddelení Spišskej katolíckej charity, ktorá patrí do rodiny charít pomáhajúcich vyše 21 tisícom ľudí v núdzi po celom Slovensku. Skladbu napísal so zámerom podnietiť povedomie o charite a jej práci, pretože hudba je podľa neho prostriedok, ktorým dokážeme komunikovať na úplne inej úrovni.
„Tým, že sa venujeme pomoci ľuďom, emócie do toho určite zapadajú. Momentálne sa deje toľko zlého. Vnímal som potrebu upriamiť pozornosť na pozitívne veci, ktoré charita prináša. Myslím si, že to je potrebné zviditeľniť,“ vysvetľuje Lukáš.

Pieseň pre charitu je o dobre a pomoci, avšak nielen počas Vianoc. Venovaná je všetkým ľuďom, ktorí pomoc niekedy potrebovali, a tým, ktorí neváhali pomáhať hocikedy počas roka.

pieseň pre charitu

 

Vďačnosť za to, čo máme. Aj o tom sú Vianoce

K naspievaniu piesne charita oslovila známeho hudobníka Tomáša Buranovského pre jeho krásny hlas a sociálne cítenie. O piesni hovorí: „Keďže je to pieseň pre charitu, zrejme nemôže byť o ničom inom ako o ľudskej spolupatričnosti. Ak máme hoci o kúsok viac, než potrebujeme, mali by sme sa vedieť podeliť s tými, ktorí nemajú možno ani 1 percento z toho, čo my. A myslím, že v dnešnej dobe, keď sú všetci vydráždení situáciou, ktorá tu je, nie je nič lepšie, ako zamyslieť sa nad tým, že na planéte je stále viac ľudí, ktorí by s nami menili, než tých, ktorí nie.“

Tomáš priznáva, že k charite a jej pomoci má blízko. Vyrastal v kresťanskom prostredí a empatia je preňho niečo prirodzené. „Nechcem hovoriť, že ich mám ´zmáknuté,´ lebo to je beh na dlhé trate, ale myslím si, že som skôr typ človeka, ktorý, keď vidí niekoho, kto potrebuje pomoc, tak pomôže. A nie ten, ktorý by sa z núdzneho smial alebo by mu to bolo ľahostajné.“

 A to je aj odkaz, ktorý chce piesňou zanechať. Aby sme sa tak nezamýšľali nad tým, čo človek na ulici, alebo ten, kto nás prosí o pomoc, vykonal, ale viac rozjímali o tom, čo hovorí naše konanie, podaná či odmietnutá pomocná ruka, o nás.

pieseň pre charitu

 

Dojímavý klip, ktorý musíte vidieť

Pieseň dopĺňa emotívne video s tvárami detí a dospelých zo zariadení Charity. Vidieť môžete deti z detského domova pre ťažko choré deti Dom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi a hendikepovaného mladého muža či seniorov z Domu Charitas Panny Márie Lurdskej v Spišskom Štiavniku.

Charita sa rozhodla aj týmto spôsobom ukázať, že pomoc nie je anonymná a smeruje vždy ku konkrétnemu človeku. V rámci Charity ide až o vyše 21 tisíc ľudí po celom Slovensku, ktorí nachádzajú pomoc a niekedy aj náhradný domov v 345 zariadeniach a službách Slovenskej katolíckej charity a desiatich diecéznych a arcidiecéznych charít.

pieseň pre charitu Buranowski

 

Darujte to najkrajšie: Pomoc

„Piesňou pre charitu chceme povzbudiť všetkých ľudí k šíreniu lásky. Nielen preto, že sú Vianoce, ale preto, že sme ľudia. Akosi sme zabudli na to, že každému z nás v hrudi bije srdce. Či chudobnému, chorému, hendikepovanému, šťastnému, veselému, bohatému alebo núdznemu,“ odkazuje Lukáš Hlubovič, autor piesne.

 Podľa neho v charite vnímajú zaneprázdnenosť ľudí aj to, že mnohým je ľúto, že si nedokážu nájsť čas na svojich najbližších, nieto neznámych ľudí z okolia. Majú však nádej, že aj vďaka novej skladbe sa ľudia trochu zamyslia, zastavia alebo aspoň spomalia a otočia smerom k tým, ktorí ich potrebujú.

Tak, ako sa spomína v piesni – „robme dobro spoločne, nie je to náročné“. 

pomoc charita Veronika Cifrová Ostrihoňová

Veronika Cifrová Ostrihoňová z vianočnej kampane.

 

Prispejte aj vy

Zapojte sa aj vy a podporte pomoc Charity vo vianočnej zbierke. Výnos zbierky bude použitý na udržanie 345 charitných zariadení pre ľudí v núdzi po celom Slovensku a zveľaďovanie charitného diela pomoci ľuďom bez domova, obetiam násilia, osamelým seniorom či deťom a rodinám z chudobného prostredia. Prispieť môžete na čísle účtu SK18 1100 0000 0029 4411 6341 alebo online na https://charita.darujme.sk/zbierkanacharitu/.

 

 Autor: Katarína Havrilová, Monika Čopíková
Foto:  CharitaPomaha.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.