Pamela Anderson nie je len sexi telo, ale aj oddaná mama a aktivistka

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keď sa povie Pamela Anderson, takmer všetci muži majú jasnú predstavu: červené plavky, sexi telo a bujné poprsie. Ženy k tomu pridajú krásny úsmev a dlhé blond vlasy.
Takýto obraz nám vnútila televízia a seriály, ale tiež paparazzovia, ktorí neváhali zverejniť aj intímnosti z jej života.
Avšak nie je všetko tak, ako sme vnímali. Pamela bola a je aj oddanou mamou, aktivistkou, ženou, ktorá miluje umenie. Nazrite do jej sveta prostredníctvom životopisu S láskou, Pamela, ktorý vyšiel aj v slovenčine.

Počas nakrúcania štvrtej série Baywatch som už bola najlepšie platenou herečkou v seriáli. Mnohí zahraniční vysielatelia kupovali iba tie časti, v ktorých som sa objavila, preto sa v medzinárodných zmluvách objavovali „klauzuly o Pamele“. Pobrežná hliadka sa vysielala v stopäťdesiatich krajinách. V tom čase som ani nevedela, že jestvuje toľko krajín…

Baywatch i Playboy

Pamela Anderson životopisVäčšina ju poznáme zo seriálu Baywatch, alias Pobrežná hliadka. Seriál pozerali miliardy ľudí a čoskoro sa stal celosvetovou jednotkou. Ako píše Pamela v knihe, „Barbie C. J. z Pobrežnej hliadky bola najlepšie predávanou hračkou od Mattela, hoci ja som z toho nemala nijaký finančný prospech. V tom čase ma zastupoval mizerný agent a podobný úspech nikto nepredvídal. Všetko sa to zbehlo nesmierne rýchlo.“

Celkovo si však pochvaľuje, pretože to bola zábava, rada trávila čas vonku na pláži, plávala a spoznávala oceán. A rada vraj robila kaskadérske kúsky, potápala sa, jazdila na vodných skútroch a vysokovýkonnom motorovom člne. Bolo to oveľa lepšie než trčať vo veľkom nahrávacom štúdiu…

Mnohí muži si ju tiež „všimli“ na stránkach Playboya. Mimochodom, práve tam v posilňovni v sídle tohto časopisu súhlasila, že si dá zväčšiť prsia tak ako ostatné dievčatá. A potom roky znášala nepríjemnú pozornosť, na ktorú nebola pripravená. Objavili sa komplikácie a neočakávané zranenia, ktoré viedli k ďalším operáciám. Bol to krutý cyklus.

Predtým bola so svojím výzorom spokojná. „Niekto mi raz povedal, že s operáciami sa spája paradox. Keď sa zahrávaš s matkou prírodou, možno niečo získaš, no vždy aj niečo stratíš. Rozumiem, že niekedy to za to stojí alebo je to nevyhnutné. V mojom prípade to nevyhnutné naozaj nebolo. Bolo to neuvážené a plytké rozhodnutie. Nepremyslené. Súčasť môjho šarmu,“ píše vo svojich memoároch.

 

S láskou, Pamela

Memoáre S láskou, Pamela vás možno prekvapia svojou otvorenosťou a autentickosťou. Pri čítaní zistíte, že Pamela je oveľa viac. Veľmi prirodzená, láskavá, zábavná a vie trefne okomentovať rôzne situácie. Drží sa svojich hodnôt, má zásady a postupne sa z nej stala zrelá žena, ktorá vie, kde je jej miesto.

Popisuje svoje detstvo a tínedžerské roky, vzťahy s rodinou, svojich divokých a na rolu nepripravených rodičov. Opisuje, aká bývala hanblivá, ako ju neskôr objavili a prirodzene nechýbajú  herecké roky: angažovanie do seriálov Baywatch, či Ženatý so záväzkami. Aké to bolo pracovať pre Playboy a ako sa vyrovnávala s tým, že ľudia v nej vidia hlavne sexi telo, prsia, tvár…nie to, čím naozaj bola.

Ako som mohla očakávať, že ma niekto bude milovať dosť na to, aby mi napriek toľkým vrstvám nazrel až do duše? Nik nepoznal viac než obraz, ktorý sa vyslal do sveta. Nech som sa snažila akokoľvek, bol silnejší než ja a vždy vyhral. Môj život odštartoval bezo mňa. Bol povrchný a materialistický. Žartovala som, že moje prsia majú vlastnú kariéru a ja sa s nimi iba veziem.

 

Zdroj a foto: Grada, FB/Pamela Anderson


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.