Prekvapivé fakty o 4 slovenských seriáloch, o ktorých ste pravdepodobne netušili 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zaujíma vás, ako získali na natáčanie dobového seriálu Dunaj, k vašim službám predvojnové BMW 335? Vedeli ste, že seriál Mama na prenájom je nakrútený podľa tureckej predlohy? Prečítajte si náš článok a dozviete sa toto a ešte omnoho viac. 

Predvojnové BMW v seriáli Dunaj, k vašim službám

Slovenský dobový seriál Dunaj, k vašim službám prináša svojim divákom nielen talentovaných hercov, historické kostýmy, kulisy, rekvizity, ale aj vzácny historický kabriolet a s ním spojené filmové triky.

Najväčšie predvojnové BMW 335 doviezol z múzea v Slatiniciach pri Olomouci jeho majiteľ Aleš Sobek. Vyrábať ho začali v roku 1939 a vďaka jeho výnimočnej karosérii už vtedy išlo o vzácny kúsok. Väčšina týchto áut boli totiž limuzíny, na svete sú len dva modely týchto kabrioletov a vyrobené boli na zákazku vo Švajčiarsku. 

Na vzácnom BMW 335 sa vozí postava Petra Kučeru, ktorého stvárňuje Marek Rozkoš. Auto nikdy v seriáli naozaj nenaštartujú, pretože je náročné na šoférovanie. Pri scénach je buď tlačené štábom, alebo sa používa veľký vozík, na ktorý sa auto naloží a vďaka tomu sa zdá, že ho filmové postavy naozaj ovládajú.
Slávny kabriolet si môžete, kedykoľvek pozrieť na vašej online televízií.

 

Úvodná znelka seriálu Mama na prenájom

Úspešný seriál Oteckovia vystriedal na Markíze od nového roku 2023 rodinný seriál Mama na prenájom. Možno ste netušili, že seriál je pripravený na základe tureckej predlohy z roku 2019, ktorá mala názov Moja sladká lož. 

Fanúšikovia seriálu si dokonca zamilovali aj úvodnú znelku seriálu. Viete, kto za ňou stojí? Napísal ju víťaz Česko Slovensko hľadá Superstar z roku 2011 spevák Lukáš Adamec. Spieva ju so speváčkou Luciou Gibarti a zo začiatku to mala byť spievaná hádka, ktorá sa ukonči udobrením, ale nakoniec z toho vznikla skladba Veď vieš.

 

Tajomstvá Hornej dolnej

Seriál Horná dolná bude so svojimi fanúšikmi už navždy. Ľudia si ho okamžite obľúbili vďaka vtipným postavám, nezabudnuteľným hláškam a úsmevným príbehom, ktoré zlepšovali náladu nejednému divákovi. 

Vedeli ste, že tento úspešný seriál, ktorý sa vysielal dlhé roky, mal byť pôvodne iba 10-dielny letný seriál? Najťažšie pri natáčaní bolo nájsť malú dedinku, v ktorej sa bude dej odohrávať. Celkovo sa pri jej hľadaní prešlo približne 4000 kilometrov, nakoniec bola finálna voľba Nová Lehota a dokonca sa aj z jej miestnych obyvateľov stali herci, či členovia štábu. 

Dedinka a jej okolie sa zapáčili hercom tak veľmi, že niektorí z nich sa rozhodli hľadať tam chatu, v ktorej by mohli tráviť voľný čas. S prekvapením však zistili, že v priebehu roka, ako sa seriál vysielal, sa v tejto lokalite zvýšili ceny domov trojnásobne

 

Reálne príbehy v seriáli Nemocnica

Seriál Nemocnica si vás získa nielen hviezdnym obsadením, pútavým dejom, ale aj príbehmi. Je to hlavne preto, lebo všetky prípady, ktoré v seriáli uvidíte sú reálne a vždy konzultované s odborníkmi. Dokonca sú pri natáčaní vždy prítomní reálni doktori, sestry, záchranári a iní zdravotníci. Dohliadajú na to, aby boli všetky zdravotné úkony správne vykonávané a práve vďaka tomu sú všetky scény v seriáli čo najvernejšie. 

Samozrejme, aj všetky používané nástroje sú reálne a plne funkčné. V seriáli môžete vidieť priestory ako operačku, prípravovňu, šatne, izby pacientov, recepciu a aj príjazd pre sanitku. 

 

TS, foto: Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.