Premýšľate o zmene interiéru? Stačí vymeniť závesy!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bytových textílií nie je nikdy dosť, zvlášť pokiaľ ide o záclony a závesy. Keďže prakticky nemajú šancu, ako sa zničiť, môžeme sa z nich tešiť celé roky. Ak si, pravdaže, zvolíme nadčasový dizajn, ktorý sa nášmu vkusu prispôsobí aj o pár rokov. Zaraďujete sa do kategórie tých, ktorí neustále čosi premiestňujú, dokupujú, renovujú, len aby stvorili dokonalý interiér? Nie vždy treba strhnúť podlahy a vymeniť nábytok. I malá zmena, ako je výmena závesov, dokáže s priestorom spraviť divy.

 

Luxusné závesy ako umelecké diela

Luxusné závesy si ihneď pritiahnu pozornosť svojím materiálom, spracovaním a celkovým dizajnom. Či ste milovníci kvetov, pásikov, ornamentov, geometrických vzorov, alebo iných potlačí, ak si vyberiete závesy správne, miestnosť dostane novú iskru.

Žlté závesy ju rozžiaria, krémové alebo ružové dodajú luxusné črty, tmavozelené či tmavomodré vnesú do izby moderný šmrnc, hoci pozor na chlad, ktorý vyžarujú. Luxusné závesy s potlačou nahradia akýkoľvek obraz na stene či vzor na koberci a prevezmú na seba funkciu bytového doplnku. Majte vždy v zálohe pár závesov na výmenu a už nikdy vás to doma nebude nudiť.

luxusné a dizajnové závesy

 

Keď sú závesy praktické

V neposlednom rade nemožno nespomenúť praktickú stránku závesov. Okrem toho, že sa pohrajú s akustikou v priestore (tlmia ozveny), sa vďaka nim dokážeme chrániť pred zvedavými pohľadmi ľudí z ulice alebo ostrými slnečnými lúčmi. Niekedy svetlo dopadá priamo na obrazovku televízora, počítača alebo na jedálenský stôl a nepríjemne nám reže oči. Vtedy stačí závesy podľa potreby jednoducho zatiahnuť a problém je vyriešený.

Ak ste odporcom žalúzií či roliet, lebo si radi užívate výhľady z okna a jeho čisté línie, práve zatemňovacie závesy sú tie pravé pre vás. Rôzna hustota látky vám dopraje rôzne stupne zatemnenia. Do miestností, kde spíme, sú teda najvhodnejšie zatemňovacie závesy husto tkané, s najvyšším stupňom zatemnenia. Vďaka nim sa pohodlne vyspíte nielen v noci, ale aj počas dňa. Jednofarebné či vzorované ozdobia okno každej spálne, detskej či študentskej izby.

ako vybrať správne osvetleniePrečítajte si tiež
Ako vybrať správne osvetlenie do miestnosti?

Ak si zvolíte širší typ závesov, vyriešite problém, čo s nudnou stenou. V tomto prípade sa najlepšie zídu závesy na mieru. Sami si zvolíte preferovanú šírku a dĺžku závesov, nehovoriac o type tkaniny, spôsobe zavesenia a jej farbe alebo potlači. Moderné závesy ležia aspoň 10 cm na zemi, vtedy pôsobia skutočne luxusne. Ak si k závesom dáte ušiť aj iné tkaniny na mieru, napr. dekoračné obliečky na vankúše, docielite jednotnosť interiéru.

Luxusné závesy a záclony nájdete v bratislavskom interiérovom štúdiu Ambiente v Dome nábytku Átrium. Ochotný personál vám pomôže vybrať si na mieru alebo vyhotoviť závesy a záclony podľa predstáv. Aj vďaka naoko obyčajným bytovým textíliám sa dajú v priestore vykonať veľké divy, len treba zapojiť fantáziu, no predovšetkým našu osobnosť.

luxusné a dizajnové závesy

— PR článok —
Foto: Ambiente.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.