Zámok Schloss Hof má počas slovenských sviatkov špeciálnu programovú ponuku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Letné mesiace prinášajú so sebou aj vytúžené dni voľna a príjemným bonusom je aj niekoľko štátnych sviatkov, počas ktorých sa núka skvelá možnosť podniknúť výlet na zámok Schloss Hof a vychutnať si barokovú nádheru najväčšieho vidieckeho sídla Rakúska.

 

Svet stále živého baroka

Zámocký areál Schloss Hof je tvorený jedinečným trojlístkom, pozostávajúcim z nádherného vidieckeho zámku, historických barokových záhrad a rozsiahleho zámockého statku. V zámku, ktorý v minulosti využívali ako vidiecke sídlo úspešný princ Eugen Savojský a neskôr významná panovníčka Mária Terézia, dnes nájdete autenticky zrekonštruované interiéry a každoročne novú zaujímavú mimoriadnu výstavu. Zámocké komnaty sú otvorené počas celého dňa, v každej miestnosti nájdete sprievodné texty aj v slovenskom jazyku.

Ak máte však chuť vypočuť si zaujímavosti z úst skúsených lektorov, nevynechajte pravidelné prehliadky v slovenskom jazyku. Tohtoročná špeciálna výstava „Poklady z kolekcie cisárskeho striebra“ prináša na zámok vzácne súpravy porcelánu a strieborné servisy z viacerých období panovania Habsburgovcov, každý vystavený exponát nesie so sebou zaujímavé príbehy a anekdoty.

Schloss Niederweiden

 

Prechádzka imperiálnymi exteriérmi

Zámocké záhrady patriace k areálu zámku Schloss Hof sú skutočným historickým skvostom. Ich autentická rekonštrukcia bola možná na základe zachovaných malieb či písomných historických prameňov. Dnes sa môžete poprechádzať medzi hriadkami rozkvitnutých brodérií, usadiť sa v tôni košatých stromov a naháňať sa v zámockom labyrinte, tak ako v čase jeho najväčšej slávy.
Cestička zo záhrad vedie priamo na zámocký statok, ktorý obľubujú najmä najmenší návštevníci. Zaujímavé druhy domácich zvierat a detské ihrisko sú taktiež atraktívnym lákadlom.

Schloss Hof záhrady

 

Sviatočný program pre slovenských návštevníkov

Ak sa rozhodnete zavítať na zámok Schloss Hof počas slovenských štátnych sviatkov 5.7., 29.8., 1.9. a 15.9. čaká na vás špeciálny program určený pre slovenských návštevníkov. Tešiť sa môžete na slovenské prehliadky i špeciálnu detskú prehliadku, počas nej deti vkĺznu do role malých šľachticov, spoznajú život na zámku i dobové oblečenie.

Detské dielničky v kreatívnom ateliéri ponúknu skvelé nápady a najmenších návštevníkov  pozvú k umeleckej aktivite. Zámocký statok rozhodne nebude zaostávať, okrem návštevy roztomilých štvornožcov na pasienkoch, môžete v popoludňajších hodinách zámocký areál spoznať pri jazde na koči a pre deti je pripravené aj jazdenie na poníkoch.

zámok Schloss Hof

 

Pitoreskný lovecký zámoček

Nezabudnite, že k zámockému komplexu Schloss Hof patrí aj priľahlý zámok Niederweiden. Tento rozkošný zámoček slúžil panstvu najmä na slávnosti pri obľúbených podujatiach, akými boli poľovačky. Jeho nádherné a zároveň útulné priestory dnes hostia druhú časť mimoriadnej výstavy „Poklady z kolekcie cisárskeho striebra“, ktorá pod názvom Tajomstvá z kuchyne – pohľad do zákulisia, umožňuje návštevníkom nahliadnuť do dvornej kuchyne a odkryť zaujímavosti z príprav veľkolepých slávností.

Miesto: Zámok Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 / Zámok Niederweiden, 2292 Niederweiden 1
Termíny: Zámok Schloss Hof a zámok Niederweiden sú otvorené denne 10:00 – 18:00 hod.

  • Špeciálny program počas sviatkov: 5.júla, 29.augusta, 1.septembra, 15.septembra
  • Prehliadka zámku v slovenskom jazyku: 11:30, 13:30 (4,-€ osoba ǀ 2,-€ dieťa)
  • Detská prehliadka v slovenskom jazyku: 15:00 (2,-€ dieťa)
  • Detské dielničky v kreatívnom ateliéri : 14:00 – 17:00 (cca 3,-€ príspevok za materiál)
  • Jazdenie na poníkoch : 14:00 -16:00 (1,-€ okruh)
  • Jazdy na koči po zámockom areáli : 14:00 -16:00 (2,-€ osoba)
    Zmeny programu vyhradené!

Vstupné: Zámok Schloss Hof a zámok Niederweiden: dospelí 19,- € / deti (6 – 18 r.) 11,- € / rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 49,- €.
Príplatok za prehliadku s lektorom: dospelí 4,- €; deti (6 – 18 r.) 2,- €.

Vstupenky sú dostupné aj online na: www.imperialtickets.com.
TIP: Navštívte zámok Schloss Hof vrátane zámku Niederweiden s výhodnou ročnou vstupenkou.

zámok Schloss Hof

zámok Schloss Hof

zámok Schloss Hof

— PR článok —
Foto: Schloss Hof/Severin Wurnig, Michal Cilc


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.