S nábytkom na mieru môžete z priestoru vyťažiť maximum

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nábytok na mieru alebo ten so sériovým číslom? Kým niektorí uprednostia ten s možnosťou ihneď k odberu, iní sú pri výbere náročnejší a nie vždy ich niečo hneď na prvý pohľad aj zaujme. Často nám však pri realizácii prekážajú aj obmedzujúce rozmery priestoru, s ktorými si poradí výlučne nábytok na mieru.

Rýchle riešenie zariaďovania ponúka práve sériový nábytok. Klasickú ponuku využívajú mnohí a vôbec im neprekáža, že totožný kus sa nachádza hneď v niekoľkých domácnostiach. Mnohí sa dokonca nepozastavia ani nad tým, ak komoda priveľmi vytŕča, do interiéru vôbec svojím dizajnom nepasuje a pri fungovaní všetkých členov domácnosti len obmedzuje.

 

Toto si pod nábytkom na mieru nepredstavujte

Pravidelne dochádza k mylným predstavám a túžobným očakávaniam, že konkrétny typ nábytku na mieru perfektne vyplní potrebný priestor. Aj keď v dnešnej dobe nie je o rôzne pokroky núdza a pri výrobe ide o prácu s presnosťou milimetrov, niečo takéto nemožno očakávať. Rôzne nerovnosti stien a povrchov, nepravidelne nanášaná omietka alebo iné nesymetrické časti sú jasným príkladom toho, že nábytkom nemožno vyplniť celý priestor a vždy zostane niekoľko voľných centimetrov. Zabudnite však na kamufláž týchto nedostatkov, nakoľko na chyby týmto opatrením len a len upozorníte.

 

Maximálne využitie priestoru

Nábytok na mieru dokáže okrem svojej unikátnosti aj ušetriť pomerne veľkú časť priestoru. Ak u vás rozhoduje pri zariaďovaní bývania každý jeden centimeter, takéto spracovanie nábytku určite oceníte. Zošikmené podkrovné priestory nebudú taktiež v tomto prípade žiadnym problémom, nakoľko vstavaná skriňa zhotovená na mieru perfektne zapadne do vymedzeného priestoru.
Vyhĺbené časti stien môžete zase skvele vyplniť so vstavanými skrinkami a policami. Nielenže efektne využijete voľný priestor, ale zabezpečíte si aj dostatok úložných priestorov.

spálňa a šatníková skriňaPrečítajte si tiež
Šatníková skriňa prinesie do priestoru harmóniu.

 

Aký nábytok na mieru volíme najčastejšie?

Ak by ste odpovedali obývacie steny alebo vstavané skrine, neboli by ste priveľmi ďaleko od pravdy.
Prvú priečku však získala kuchyňa. Každá je iná, svojská a je potrebné prispôsobiť ju rozmerom danej miestnosti. Často sa využíva aj ako jedinečná možnosť skryť rôzne spotrebiče či odpadkový kôš.
Medzi tie najdôležitejšie kusy nábytku, ktoré si nechávame vyrobiť na mieru, však patria tie s úložným priestorom. Či už ide o vstavanú skriňu, komodu alebo nočný stolík, využívame takéto spracovanie aj v spálni najmä kvôli nedostatočnému úložnému priestoru. Práve ten je pri bežnom sériovom nábytku často nedostatočne riešený a neponúka maximálne využitie voľného miesta.

Ak si chcete zlepšiť kvalitu svojho bývania a dosiahnuť absolútny komfort, s nábytkom na mieru vyplníte potrebné priestory. Neobmedzujte sa viac nedostatkom priestoru, keď môžete z neho vyťažiť maximum.

— PR článok —
Foto: ImageFlow / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.