Sila farieb: Zahrejte sa v teplých odtieňoch jesene

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Váš domov môže vyzerať presne tak, ako si želáte! Nábytok, doplnky aj dekorácie dnes kúpite vo všetkých farbách, ktoré si dokážete predstaviť a obklopíte sa tak tým, čo vás teší, upokojuje a uspokojuje. Alebo naopak motivuje, a čo odráža vaše vnútorné naladenie.
Inšpirácia je všade okolo vás, stačí otvoriť počítač či telefón a hodiny sa môžete kochať krásnymi fotografiami interiérov, ktoré vyrážajú dych. Vaša fantázia sa môže zhmotniť napríklad vďaka tipom odborníkov z ASKO – NÁBYTOK, ktorí prinášajú rady, ako si zútulniť domov a nachystať ho na jesenné obdobie.

Zemité farby sa skvelo hodia do interiérov a má to mnoho dôvodov. Sú neutrálne, takže ich ľahko skombinujete s akoukoľvek ďalšou farbou. Sú tiež veľmi nadčasové a všestranné – môžete ich mať v spálni, obývačke, ale určite sa nestratia ani v kuchyni, predsieni či ďalších miestnostiach.
Prírodné farby vedia skrátka vytvoriť harmonickú a útulnú atmosféru, vďaka ktorej sa budete cítiť pokojne a uvoľnene. Nemusíte sa báť využiť odtiene hnedej, béžovej, krémovej, ale aj žltej a zlatej aj u vás doma. Ich kúzlo vynikne ako na väčšom nábytku, tak aj na drobnejších dekoráciách a textíliách, na ktoré určite nezabudnite. So začiatkom jesene by rôzne vankúše, deky a plédy totiž nemali chýbať v žiadnej domácnosti!

Pokoj a dôvera

Hnedá farba má tisíce odtieňov od zemitých tónov cez rôzne varianty dreva až po hranicu béžovej. Je spájaná s trpezlivosťou, spoľahlivosťou a stálosťou. Má v sebe závan tradície a zmyslu pre poriadok a realizmus. „Obzvlášť pri tmavých tónoch veľmi záleží na tom, v akom rozsahu hnedú v interiéri použijeme, aby ho príliš nezaťažila a namiesto pozitívneho pocitu útulnosti nepôsobila ťažkopádne a smutne. Vďaka bohatej škále odtieňov ponúka nekonečný počet variácií tón v tóne a je prekvapivo ústretová ku všetkým ostatným farbám,“ zdieľa svoje skúsenosti Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO – NÁBYTOK.

Asko-Nábytok a sila farieb

Výnimočnosť a elegancia

Zlatá farba evokuje žiarenie a energiu, zrodenie života a zdroj tepla, odpradávna bola prisudzovaná božstvám. Spájame si ju s dokonalosťou – pojmy ako zlatý rez, zlatý stred, zlaté srdce nepotrebujú ďalšie vysvetlenie, sú chápané ako jednoznačne pozitívne.

V akomkoľvek interiéri priťahujú zlaté prvky pozornosť a môžu pôsobiť až mysticky. Ako so všetkým vzácnym treba s nimi nakladať uvážlivo, pretože hranica medzi eleganciou, opulentnosťou a gýčom býva veľmi tenká. Vďaka svojej univerzálnosti je zlatá farba nadčasová, môže byť súčasťou klasického, moderného aj minimalistického štýlu a vzájomne ich prepájať.

Pozri sa na zem

Len málo bytových doplnkov zvládne toľko funkcií ako koberec. Je to ochranca tepla, tlmič zvuku, slúži na alternatívne poležanie, ako podložka na cvičenie a ako bonus aj krásny dizajnový prvok. Je to praktický kúsok vybavenia, ale zároveň je aj malým umeleckým dielom. Jeho originálne vzory vedia podčiarknuť aj doplniť krásu nábytku v akejkoľvek miestnosti u vás doma.
Skúste napríklad koberec Creation s motívmi listov, ktorý stojí, podľa veľkosti, od 44,99 €.

asko nábytok koberec

Krása prírodného dubu

Systém nábytku Dark je inšpirovaný industriálnym štýlom, ktorý kombinuje masívne drevo s robustnými kovovými prvkami. Ľahko extravagantný a jednoznačne originálny dub ribbeck dopĺňa povrchy s imitujúcim čiernym lávovým kameňom. Celý vzhľad dotvárajú moderné kožené úchytky s mosadznými cvokmi. Vo vašej domácnosti určite využijete kompletnú zostavu nábytku z programu Dark, ktorá vám poskytne dostatok úložného priestoru a dubový dizajn navyše krásne zútulní celú miestnosť.

asko nábytok sila farieb

Mäkučké oddychovanie

asko nábytok sila farieb vankúšNa jeseň už sa skoro stmieva a my tak máme obvykle tendenciu tráviť večery v pohodlí domova zababušení v útulnej náruči sedacej súpravy s vankúšikmi, dekou a teplým nápojom. Vankúšiky ale neplnia len praktickú funkciu. Ich dizajn, farba aj štruktúra dokáže v miestnosti hotové zázraky. Dokresľuje celkovú farebnú paletu a rovnako tak atmosféru izby.
Môžete kombinovať aj rôzne vzory a odtiene, ako je napríklad žakárový vankúš Sandra, ktorý stojí 9,99 a dokáže vytvoriť útulné a príjemné zákutia aj u vás doma.

Na detailoch záleží

Môže sa zdať, že pre bývanie a pocit útulnosti na stenách nič nepotrebujete. Opak je ale pravdou. Nástenná výzdoba totiž taktiež pôsobí na našu momentálnu náladu a navyše vystihuje náš vkus a štýl. Každý sme jedinečný, a preto sa nám páčia aj rozdielne dekorácie. Napríklad obrazy v prírodných farbách na nás pôsobia upokojujúcim dojmom a navodzujú pocit harmónie a pokoja.
Skvelo bude určite vyzerať napríklad obraz na stenu Boho listy, ktorý stojí 109,99 €.

asko nábytok sila farieb detaily

Zlatá dodá šmrnc

asko nábytok sila farieb zlatáZlatá je symbolom luxusu a vo veľkej miere miestnostiam obvykle príliš nepristane. Na drobných dekoráciách a malých detailoch ale dokáže hotové zázraky. Skvelo vynikne v kombinácii so zemitými odtieňmi hnedej, krémovej či béžovej, ako aj v kombinácii so zelenou či bordovou. S týmto ale opatrne. Toto duo je veľmi extravagantné a spolu s výrazne zdobeným nábytkom alebo ďalšími farbami môže vyzerať až vulgárne. Zlatá ale do in-teriérov bezpochyby patrí a dodá im jedinečný šmrnc.
Na začiatok vyskúšajte napríklad zlatý svietnik za 5,59 €.

Vedeli ste, že…
… môžete využiť celý rad služieb, ktoré sa vám budú pri nákupe nábytku hodiť? Vyskúšajte napríklad obľúbenú službu Click & Collect, vďaka ktorej si objednaný tovar na e-shope môžete vyzdvihnúť priamo v predajni.

Pokiaľ je nákup trochu väčší než ste čakali, môžete v každej z 8 predajní ASKO – NÁBYTOK využiť služby asistovaného naloženia. Naši skladníci vám pomôžu s prevozom tovaru až k vašemu vozidlu. Vo vybra-ných predajniach si taktiež môžete zapožičiať našu dodávku, ktorá zjednoduší dopravu na akékoľvek miesto, ktoré si vyberiete.

TS, foto: Asko-Nabytok.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.