Tandemový zoskok padákom. Adrenalín, endorfíny a úsmev od ucha k uchu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Krok do prázdna a voľný pád rýchlosťou dosahujúcou takmer 200 km/h. Čo ďalšie vás čaká pri tandemovom zoskoku padákom?
Zoskoky s padákom ešte nikdy neboli širokej verejnosti tak ľahko prístupné. Skočiť z lietadla si môžete prakticky v akomkoľvek veku. Nezáleží, či máte 10, alebo čoskoro pokoríte stovku. Stačí, keď máte dobrodružného ducha a zoskoku padákom nebránia žiadne vážnejšie zdravotné problémy. A ako tento adrenalínový zážitok prebieha?

 

Jednosmerný let smerom nahor

Skáče sa na niekoľkých letiskách po celom Slovensku, takže nemusíte cestovať nikam ďaleko. Tandemový zoskok si tak užijete napríklad v Košiciach, Ružomberku či Očovej a rozdiel v samotnom priebehu je len minimálny. Vždy vás čaká preškolenie, podpis formulára, že viete, do čoho idete, a prezlečení do slušivej kombinézy. A potom už sa vydáte spoločne s inštruktorom do oblakov, najčastejšie do výšky 4 000 metrov. Počas cesty je dosť času na kochanie krajinou aj na vtipy, ktoré zmiernia stres, ktorý sa dosť možno objaví.

Zoskok padákom patrí medzi jeden z najbezpečnejších adrenalínových športov, takže aj keď je strach prirodzená reakcia, nie je potrebné sa nijako znervózňovať. Neskáčete sami, na chrbte budete mať skúseného inštruktora, ktorý má úplne rovnaký záujem na tom, aby sa na zem dostal v celku.

 

Voľným pádom k zemi

Akonáhle lietadlo dosiahne dohodnutú výšku, nie je dole iná cesta ako tá voľným pádom. Nasadíte si ochranné okuliare a spoločne s inštruktorom čakáte na signál. Akonáhle príde, skáčete spoločne z lietadla a k zemi sa rútite takmer 200 km/h. Odpor vzduchu je pomerne vysoký, takže vám bude pripadať, že sa vznášate. Voľný pád trvá okolo 1 minúty, počas ktorej zistíte, prečo je tandemový zoskok padákom tak obľúbený.

 

Kochanie krajinou a pristátie

Vo výške 1 500 metrov inštruktor otvára padák a vy sa zrazu ocitnete v úplne inom svete. Obklopovať vás bude ticho a čas sa tak nejako spomalí. Klesanie na pristátie trvá okolo 10 minút, počas ktorých budete mať čas vychutnať si výhľady z vtáčej perspektívy. A porozmýšľať, kedy si túto pecku vyskúšate znova.

Idete do toho? Tandemový zoskok padákom a desiatky ďalších božích zážitkov nájdete na Adrop.sk.

tandemový zoskok padákom

TS, foto: Adrop.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.