Vzrušujúci príbeh, v ktorom sa dejú zázraky… Novinka Jazdkyňa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Knihy Jamesa Pattersona vždy sľubujú vzrušujúce a dramatické čítanie. Vie sa pohrať s detailmi, postavami a vtiahne vás, že nedokážete prestať čítať. Podobne je to aj pri tejto novinke, kde postavil proti sebe matku a dcéru. Tie súperia o zlato v ostrej konkurencii…a práve to preverí ich vzťahy. Na povrch vyplávajú najskrytejšie emócie a dynamika dcéra/matka/babička funguje naozaj dokonalo!

Jazdkyňa je čarovný príbeh o živote s koňmi a o rodinnej dráme, v ktorom pre túžbu zvíťaziť eskaluje vzťah medzi matkou a dcérou. Obe sú šampiónky v jazde na koni a obe túžia stať sa najlepšou jazdkyňou na svete. Tento sen ich dovedie k trýznivým pretekom vrcholiacim Olympiádou v Paríži.
Od začiatku do konca nádherný, dojímavý príbeh, v ktorom sa dejú zázraky…

Ako tvrdí jeden z najobľúbenejších súčasných autorov detektívok Michael Connelly, „Patterson vždy vyčaruje dokonalý príbeh do najmenšieho detailu – má talent pre maličkosti, ktoré presne definujú postavy či poháňajú dej vpred. Táto kniha sa nečíta. Táto kniha sa odohráva pred očami ako film.“

 

Vzrušujúca Jazdkyňa

Maggie Atwoodová má povesť neprekonateľnej jazdkyne, jej dcéra Becky McCabeová taká dôsledná nie je. No keď sa Maggie vážne zraní a sen o olympiáde sa jej stráca pred očami, Becky sa zatne a pustí sa do oduševneného tréningu na matkinom obrovskom prvotriednom belgickom plnokrvníkovi Coronadovi. Netuší, že zakrátko sa všetko zmení.

Okolnosti naberú nečakaný spád a postavia matku a dcéru proti sebe ako tvrdé, na všetko odhodlané súperky. Maggie na Coronadovi a Becky na drobnej kobyle Sky chcú ukázať celému svetu svoje jazdecké umenie. Ak už nie kvôli sebe, tak kvôli povesti a finančnej záchrane stajne starej matky. A ich životy potom už nikdy nebudú ako predtým.

 

Jedinečný James Patterson

Jazdkyňa James PattersonJames Patterson patrí k najlepším spisovateľom súčasnosti. Za rok napíše aj 2-3 knihy, často v spolupráci s inými autormi. Preslávil sa sériou s detektívom/psychológom Alexom Crossom, z ktorej boli sfilmované dva diely s Morganom Freemanom v hlavnej role.
Obľúbená je aj séria Ženský vyšetrovací klub, na jeho základe vytvorila americká televízna stanica ABC seriál, pričom sám Patterson je jedným z producentov.

A práve Patterson dodáva knihe Jazdkyňa to pravé orechové – nasadí rýchlosť, s ktorou nestíhate obracať stránky. Je to vzrušujúce, napínavé a autentické. To zasa vďaka Mikovi Lupicovi, ktorý je športovým redaktorom v New York Daily News a členom Siene slávy.

Príbeh si naozaj užijete, či už máte blízko ku koňom alebo nie. Je v ňom veľa akcie, napätia, intríg a prekvapení. K tomu silné postavy, výborne vykreslené…a samozrejme úžasné kone 🙂 Pri niektorých pasážach budete nervózne kyvkať nohou a sledovať, či sa podarí dobre zajazdiť… V tomto sú obaja autori nesmierne silní a knihu si doslova užívate.

Foto: LepšíDeň.sk, Tatran


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.