Toto je muž, ktorý počuje zločin. Na frekvencii smrti…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Počul jeho kroky na chodbe. Svojím výnimočným sluchom zaregistroval, že stále nosí topánky s malými kovovými platničkami na pätách. Ale pravou nohou kráča rýchlejšie a plynulejšie než ľavou. Tou poriadne nedošľapuje. Pravdepodobne má poranený členok. Ak bude kráčať takouto rýchlosťou, o osem sekúnd mu zaklope na dvere…
„Takže ste konečne prestali fajčiť. Gratulujem… Rokmi ste si konzumáciou nikotínu poškodili sliznicu. Ak nechráni hlasivky, trú sa o seba. Spôsobuje to opuch, ktorý má na svedomí fajčiarsky hlas…“

Toto je on. Muž, ktorý má výnimočný sluch…a dokonca počuje zločin. Vie dešifrovať zvuky v pozadí, aj tie najmenšie zaváhania, zmeny v melódii a tempe. Na základe toho vydedukuje postrehy, ktoré by nám ostatným ani nenapadli.
Teraz to využil v prípade zmiznutého bábätka. Nevyspytateľný profilovať, forenzná fonetika, podcastová novinárka Jula a organizácia, ktorej chápadlá siahajú do vysokých miest.
Krimitriler Frekvencia smrti.

 

Frekvencia smrti

Frekvencia smrtiZúfalá žena hystericky volá na tiesňovú linku.
„Pomôžte mi, prosím! Moja dcéra zmizla. Všade je krv…!“
V pozadí počuť zvuky zápasu, dopad mobilu a potom sa hovor náhle preruší. Telefonát vie vystopovať jedine forenzný fonetik Hegel, no ten je stále vo väzbe, lebo polícia ho podozrieva z vraždy. Napokon ho predsa len prepustia do domáceho väzenia, aby im pomohol s prípadom.

Vyžiada si Julu, ktorá sa preslávila nahrávaním podcastov o krimiprípadoch. A mala s Hegelom spoločnú, no nie veľmi príjemnú minulosť. Napriek tomu Matthias Hegel a Jula Ansorgeová znovu spolupracujú a tvoria zaujímavú dvojicu, ako sme ju spoznali už v prvom diele s názvom Auris.
Čoskoro zistia, že sú na stope zločineckej organizácii, ktorá sa nezastaví pred ničím. Hegel nesmie opustiť byt, a tak sa osamotená Jula pri vyšetrovaní niekoľkokrát ocitne v ohrození života.

 

Jeden z trilerov roka

Frekvencia smrti strieda jednotlivé pohľady a vám sa v hlave skladajú dieliky: z pohľadu zúfalej ženy Cecile, jej manžela psychiatra Jonathana, z pohľadu Hegela a July. Má to spád, dynamiku, výborne premyslené a skvele namiešané. Napätie, akcia, nevyspytateľné kroky a prekvapivé zvraty.

Vincent Kliesch opäť spojil sily s bestsellerovým autorom Sebastianom Fitzekom. „Sebastian bol opäť raz iniciátorom, ktorý daroval tomuto fantastickému príbehu hlavnú myšlienku. Práca s tebou je jednoducho šialená, Sebastian,“ odkazuje Vincent Kliesch, ktorého istý novinár označil za /učňa čarodeja Sebastiana Fitzeka“.

Aj v tejto novinke sa dozviete všeličo o práci forenzného fonetika. Vincent čerpal informácie od profesora Olivera, ktorý je tiež fonetikom a tým dodáva príbehu autentickosť. Postupne aj vy zisťujete pozoruhodné informácie, ktoré sa dajú z obyčajného krátkeho telefonátu a páchateľovho hlasu vyčítať. Napokon sa ocitnete uprostred sprisahania a vy nedočkavo čítate ďalej, nedokážete pustiť knihu z ruky.

„Frekvencia smrti je jednou z kníh roka. Povinná jazda pre všetkých milovníkov trilerov – napätie od prvej až po poslednú stranu, nečakané zvraty, strhujúce tempo,“ napísali na portáli Krimi-couch.de. A verte, že o prekvapenia nebude núdza. Nielen ohľadom Hegela, či July, ale najmä Cecile. Tá spočiatku hrá iba rolu katalyzátora, trošku okrajovú, všetko len spustí…no záver vás prekvapí.

 

Sebastian Fitzek + Vincent Kliesch

Sebastian Fitzek je nemecký spisovateľ a novinár. Náklad jeho detektívok presiahol 9 miliónov výtlačkov a bol preložený do 25 jazykov. V súčasnosti je najúspešnejším a najžiadanejším nemeckým autorom, ktorý sa presadil aj v USA a v Anglicku. V Nemecku sa jeho romány tešia takej obľube, že boli uvedené ako rozhlasové či divadelné hry, dokonca zhudobnené.

Vincent Kliesch napísal v roku 2010 bestseller Čistota smrti, prvú časť úspešnej série. Tri časti trileru Auris o známom odborníkovi na hlasovú expertízu Matthiasovi Hegelovi napísal na podnet svojho priateľa Sebastiana  Fitzeka a podľa jeho námetu.
Po Aurisovi a Frekvencii smrti príde aj tretí tiel s názvom Šum smrti. Touto sériou sa Kliesch zaradil medzi popredných nemeckých autorov trilerov.

Sebastian Fitzek a Vincent Kliesch

Sebastian Fitzek a Vincent Kliesch.

Foto: Tatran, happeningnext.com

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.