7 vintage tipov pre mužov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vintage štýl je IN. Najmä v posledných rokoch sa ním obklopuje mnoho ľudí, hoci niektorí si ho mýlia s retro štýlom. Myslia si, že ide o čosi staré, až starobylé a teda nemoderné. Opak je pravdou. Vintage môže byť čokoľvek od nábytku, cez oblečenie, doplnky ako sú pánske traky až po šperky či veci každodennej spotreby. Ide o veci z kvalitných materiálov ako je drevo, kov, sklo či porcelán, pričom tieto predmety charakterizuje patina. Rôzne prasklinky alebo hrdza sú povýšené na dekoračnú úroveň, takže podľa nich je na prvý pohľad jasné, že predmet má už čo to za sebou, má vlastnú históriu a vlastného ducha. A to je to vzácne na tomto štýle.

Samotný termín vintage pochádza z angličtiny a označuje čokoľvek archívne, historické či výberové. V minulosti sa preto používal najmä v spojitosti s kvalitnými vínami. Aj v súčasnosti je tento štýl zrelý ako víno a je čoraz populárnejší. V móde je známe, že sa história opakuje a tak aj v súčasnosti čerpá inšpiráciu z dávno zaniknutých módnych štýlov. Každý takýto kúsok v sebe skrýva svoj príbeh, preto by aspoň jeden nemal chýbať v žiadnom mužskom šatníku.

 

7 vintage tipov pre mužov

  1. Vintage hodinky

vintage hodinkyZnačiek a modelov hodiniek, ktoré v poslednej dobe podľahli čaru vintage dizajnu neustále pribúda. Ak vás nudia všetky moderné nablýskané hodinky, alternatíva v podobe vintage hodiniek, vás rozhodne zaujme. Hodinky nie sú až také nápadné, preto ich ocenia aj tí, ktorí neradi vyčnievajú.

 

  1. Kravata alebo motýlik

vintage motýlikUž stáročia patrí medzi najzákladnejšie doplnky každého muža. Tak ako sa neustále mení móda v oblekoch a košeliach, aj kravaty a motýliky podliehajú trendom. Čoraz populárnejšie sú však vintage, pretože tak vynikne celý vzhľad.

 

  1. Jednofarebné tričká

Sú opakom dnešných tričiek, ktoré sú plné vzorov a rôznych nápisov. Jednofarebné tričká majú svoje čaro a výhodou je, že sa hodia takmer ku všetkému. Dobrá voľba je staviť aj na kombináciu čierno bielej.

 

  1. Rifľová bunda

Kedysi bola doménou kovbojov či mužov, ktorí obľubovali country a trochu odlišný životný štýl. Dnes je to však výborný vintage doplnok, ktorý je takmer neoddeliteľnou súčasťou mestského štýlu. Výhodou je, že sa tiež hodí skoro ku všetkému a oživí aj nevýrazný outfit.

 

  1. Traky

Traky sú praktické, pôvodne aj slúžili na to, aby vám nepadali nohavice. Neskôr sa však stali módnou záležitosťou, čo platí aj do dnes. Dokonale vyšperkujú váš outfit  a vytvoria originálny a pre ženské oči neodolateľný vzhľad.

vintage traky

  1. Šnurovacie topánky

Klasické mužské topánky sú súčasťou pánskej módy posledných 100 rokov a je takmer isté, že z jej štýlu tak skoro nevyjdú. Vintage topánky sú obľúbené hlavne u ľudí, ktorí sa radi odlišujú a obľubujú originálne veci. Oživia každý oblek a vyzdvihnú celkový vzhľad.

 

  1. Vintage džínsy

Ležérne štýlové a nadčasové džínsy sú najuniverzálnejším vintage kúskom. V minulosti boli určené ako pracovné nohavice, no dnes sú súčasťou každodenného oblečenia. Takýmito džínsami rozhodne nič nepokazíte a odlíšite sa od všetkých moderných bežných kúskov, ktoré nosí každý.

O tom, že je vintage v súčasnosti veľmi populárny štýl svedčí aj to, že ho obľubujú a propagujú aj slávne osobnosti a herci. A to nielen dámy, u ktorých by sme to možno predpokladali – modelka Kate Moss, herečky Nicole Kidman, Julia Roberts, či Drew Barrymore, ale módnemu štýlu prepadli aj mnohí slávni páni ako Johnny Depp, Bradley Cooper či Ryan Gosling.

— PR správa —

módna ikonaPrečítajte si tiež
15 módnych chýb podľa francúzskej módnej ikony.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.