Výrobca prémiového kúpeľňového vybavenia navyšuje svoje kapacity u našich susedov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spoločnosť Laufen CZ navyšuje produkciu v oboch českých továrňach, v Znojme a Bechyni. V reakcii na rastúci dopyt naprieč strednou Európou sa zároveň rozhodol zvýšiť aj počet zamestnancov.
„V poslednom období zaznamenávame v stredoeurópskych krajinách skokový nárast dopytu po produktoch našich značiek – Jika, Laufen aj Roca. Rast vidíme v Českej republike, v Nemecku, Rakúsku, Poľsku a na Slovensku. Súčasne navyšujeme aj personálne kapacity o desiatky zamestnancov v oboch českých výrobniach,“ hovorí Luis Sergio Castro, generálny riaditeľ Laufen CZ.

 

Riešime odkladané rekonštrukcie

Sergio Castro Landa

Luis Sergio Castro

Spoločnosť Laufen CZ zaznamenala rast už v rokoch 2020 a 2021, v priebehu celej pandémie. Veľa spoločností naprieč rôznymi segmentmi, ale aj domácnosti, využili príležitosť a pustili sa do plánovanej alebo odkladanej rekonštrukcie.
„Na rozdiel od mnohých iných odvetví, zažívajúcich stagnáciu či pokles dopytu, sa kúpeľňovému segmentu darilo dobre, a to vrátane prémiových produktov. V Laufen CZ sme v priebehu rokov 2020 a 2021 zaznamenávali rast. S oživením ekonomiky a postupným návratom do normálu počas roku 2022 sú dočasné tohtoročné výsledky o to výraznejšie,“ uvádza Luis Sergio Castro.

 

Záujem rastie nielen o keramiku, ale aj kúpeľňový nábytok

V reakcii na aktuálny rast odhaduje Laufen CZ na konci tohto roku optimistické výsledky. „Už v roku 2020 sme v jednej z našich tovární vyrobili o 14 % viac kúpeľňového nábytku ako v predchádzajúcom roku. Pozitívny výsledok sme v roku 2021 zopakovali a mierne ho navýšili. V medziročnom porovnaní bol navyše minulý rok za posledných 10 rokov v sortimente kúpeľňového nábytku tým najsilnejším. Tento rok očakávame nárast až o 8 %. Laufen CZ ako uznávaná a stabilná spoločnosť sa tak zaradí medzi TOP 3 výrobcov vo svojom segmente na českom trhu,“ upresňuje očakávania Luis Sergio Castro.

výrobca kúpeľového vybavenia

 

S novou akvizíciou ďalšie navýšenie výroby

Skupina Roca Group, pod ktorú Laufen CZ patrí, navyše v priebehu roku 2021 urobila významnú akvizíciu. Odkúpila 75 % podiel v španielskej spoločnosti Royo, ktorá sa špecializuje na výrobu kúpeľňového nábytku a radí sa medzi európskych lídrov v tomto segmente, obzvlášť na trhoch v Španielsku, Francúzsku, Nemecku a Poľsku.

„Akvizícia so spoločnosťou Royo je významným krokom vpred. Skupina Roca Group tým ešte viac upevní svoje vedúce postavenie na trhu kúpeľňových produktov. Pre Laufen CZ, zastupujúcu na slovenskom trhu značky Laufen, Jika a Roca, to znamená ešte väčší objem výroby v oboch továrňach. Akvizícia je tak popri raste na stredoeurópskom trhu ďalším dôvodom na navýšenie výrobných a personálnych kapacít,“ komentuje generálny riaditeľ spoločnosti.

Roca group očakáva po akvizícii celosvetovo obrat v oblasti kúpeľňového nábytku cez 173 miliónov eur a výrobu takmer dvoch miliónov kusov. Produkciu kúpeľňového nábytku pokryje deväť výrobných centier v Španielsku, Portugalsku, Poľsku, Českej republike, Rusku, Číne a Brazílii. Španielsky výrobca Royo Group zahŕňa tri výrobné závody v Španielsku a Poľsku a tiež dve inovačné centrá. Spoločnosť každoročne vyrába približne jeden milión kusov kúpeľňového nábytku. V roku 2019 hospodárila s obratom 95 miliónov eur a v spoločnosti pracovalo 793 zamestnancov.

O spoločnosti Laufen CZ
Laufen CZ pôsobí v Českej republike od roku 1999. Na lokálnom trhu zastupuje značky Laufen, Jika a Roca. Koordinuje a zodpovedá za vývoj a výrobu kúpeľňového vybavenia v továrňach v Bechyni a Znojme. V roku 2014 otvorila značka showroom Laufen Prague Gallery, v ktorom si môžu zákazníci pozrieť najnovšie dizajnové produkty a aktuálne trendy v kúpeľňovom vybavení. Na dvoch podlažiach s celkovou plochou viac ako 700 m2 má popri dizajnových sériách značky Laufen svoje nezastupiteľné miesto aj historicky najobľúbenejšia česká kúpeľňová značka Jika.

— PR článok —
Foto: Laufen CZ


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.