Rozprávkové záložky pre milovníkov kníh

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aké záložky používate vy? Možno máte svoju obľúbenú, na ktorú nedáte dopustiť. A možno je to čokoľvek, čo máte po ruke – cestovný lístok, pohľadnica, účtenka, papierik. Existujú všakovaké knižné záložky, ale tieto nás dostali. Nádherné, rozprávkové, čarovné a svietiace záložky, ktoré nám skutočne vylepšili deň. Presvedčte sa!

Ich autorkou je kanadská šperkárska dizajnérka Manon Richardová. Už roky sa zaoberá výrobou rozprávkových svietiacich doplnkov. „Keď som bola malá, bála som sa spať v tme. Slabučko svietilo len malé svetielko na vypínači na stene, takže aspoň to mi dodávalo malú  istotu. Myslím, že to bol začiatok celej vášne pre všetko, čo svieti v tme,“ vysvetľuje s úsmevom Manon.
A tentoraz sa rozhodla potešiť všetkých knihomoľov – svoju unikátnu techniku aplikovala na výrobu rozprávkových záložiek pre milovníkov kníh a čítania.

 

Magické záložky

Takéto záložky prinesú vašej knižnici kus mágie a nádherne sa vynímajú na obálkach kníh. Slúžia však aj oveľa praktickejším spôsobom – v tme môžete pri nich čítať, hoci to asi nevydržíte dlho. Predsa len pri takom svetle sa oči rýchlo unavia. No ak si potrebujete prečítať pár riadkov, jednu kapitolu, osviežiť si nejaký zaujímavý citát, tieto svietiace kúsky vám určite dobre poslúžia.

Každá záložka je vyrobená z najkvalitnejších materiálov a žiari v modro-zelenej tyrkysovej farbe. Všetko, čo musíte urobiť, je nabíjať záložku na svetle počas niekoľkých minút, ideálne pod silnou lampou. Takto „nabitá“ záložka bude potom žiariť celú noc.

čítanie predlžuje životPrečítajte si aj
Čítanie predlžuje život. A robí ho lepším!

Určite ste zvedaví, koľko takéto čarovné záložky do kníh stoja a kde ich zoženiete. Jedna záložka vás vyjde na približne 30€, závisí od náročnosti. Každý jeden kus je totiž ručne robený a Manon dokonca nestíha vybavovať objednávky. Má svoj profil na Etsy, kde predáva všelijaké svietiace drobnosti – aj rôzne náušnice, náramky, prívesky, šperky. Za päť rokov si od nej nakúpilo už vyše desaťtisíc ľudí, a viac ako 2500 nechalo recenziu.

Záložky ideálne pre ľudí, ktorí potrebujú vo svojom živote trošku viac svetla.
Napokon – kto ho nepotrebuje 🙂

svietiace záložky

svietiace záložky

svietiace záložky

svietiace záložky

svietiace záložky

svietiace záložky

svietiace záložky

svietiace záložky

svietiace záložky

Pridajte sa k nám na Facebooku
a neujdú vám podobné pikošky a zaujímavosti zo sveta kníh.

LD FB

 


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.