Zariaďte si doma wellness oázu! Ako na to?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milujete rozmaznávanie tela a mysle, ktoré poskytuje wellness? Radi by ste si po náročnom dni užili bylinkový kúpeľ alebo relaxačnú sprchu? Či už plánujete väčšiu rekonštrukciu kúpeľne, alebo chcete urobiť len pár zmien, zvážte aj také, ktoré z kúpeľňových priestorov vytvoria domácu wellness oázu. Dokonalý relax a načerpanie potrebnej energie si potom môžete dopriať kedykoľvek, keď budete mať chuť. Ako postupovať?

 

…skôr než začnete

V prvom rade je potrebné vyhodnotiť celkovú dispozíciu miestnosti. Či už zmena prebehne v malej kúpeľni v paneláku alebo rozmernej kúpeľni v rodinnom domčeku, priestor je jedným z rozhodujúcich faktorov. Väčšia miestnosť síce umožňuje kreatívne riešenie a viac možností, ale aj v malej kúpeľni je možné dosiahnuť významné zmeny, či už starostlivo zvolenou sprchou, vaňou alebo pomocou praktických doplnkov. Pri plánovaní a následnom nákupe sa však rozhodujte aj podľa dizajnu, kvality materiálu a technológií.

 

Dokonalý kúpeľ je základ

Iva Šedivá

Iva Šedivá, Laufen.cz

Pri slovách „domáci wellness“ si väčšina ľudí vybaví horúcu vaňu plnú bubliniek v prítmí sviečok, s príjemnou hudbou alebo pohárom vína. Nech už sú vaše predstavy akékoľvek, základom je výber dostatočne veľkej a správne tvarovanej vane, ktorá poskytuje pohodlie.
„Zákazníci pri zariaďovaní wellness kúpeľne uprednostňujú produkty, s ktorými sa cítia rozmaznávaní a vďaka ktorým úplne zabudnú na vonkajší svet. Podľa individuálnych preferencií nakupujú vane podľa designu, na základe veľkosti, kvality materiálu a technológií. Naši zákazníci si napríklad veľmi obľúbili designové vane z materiálu SENTEC, ktorý je výnimočný svojím minerálnym zložením. Hneď pri prvom dotyku fascinuje tým, aký hladký a príjemný pocit vyvoláva. Zároveň dokáže udržať vodu dlhú dobu teplú, čo umožňuje ešte dlhší horúci kúpeľ,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ.

Milovníci pokročilých funkcií a moderných technológií potom môžu voliť z radu hydromasážnych vaní s nadštandardnými funkciami, ktoré je možné navyše nastaviť podľa individuálnych potrieb. Svaly sa perfektne uvoľnia a zregenerujú, z mysle sa vyženú myšlienky na denné nepríjemné povinnosti.

 

Sprcha ako zmyslový zážitok

Pre niektorých je vrcholom domáceho wellness dlhá a ničím nerušená sprcha. Aj pri jej výbere hrá dôležitú úlohu priestor, skutočný zážitok však sprche prepožičiavajú moderné sprchové hlavice. Vybrať si môžete z celého radu dizajnových produktov s možnosťou individuálneho nastavenia prúdu vody a tlaku, ktoré telo rozmaznávajú rôzne intenzívnou masážou.

Viac nároční používatelia potom uvítajú sprchové hlavice s efektom tropického dažďa, ktorý poteší zmysly perfektne rozprestretými kvapkami vody. Implementovať ich je možné do sprchy v podobe sprchového stĺpu, ktorého benefitom je predovšetkým väčší rozsah pozičného nastavenia, alternatívou sú hlavice s montážou na stenu či ako vstavaný prvok do stropu miestnosti.
„Sprchové hlavice s efektom tropického dažďa sú okrem hygienickej funkcie vyhľadávané aj kvôli terapeutickému účinku ako pre našu pokožku, tak aj myseľ. Ľahko s nimi zabudnete na starosti alebo si spomeniete na zážitky z exotických dovoleniek. Do wellness kúpeľní sú ideálnym vybavením aj termostatické batérie s rýchlym a presným nastavením požadovanej teploty,“ dopĺňa Iva Šedivá.

urobte si doma wellness oázu

 

Maximálna hygiena

Wellness je späté s dokonalou očistou, a preto by v kúpeľni nemala chýbať ani bidetová toaleta. Keďže šikovne kombinuje funkcie toalety a bidetu, je domácnosťami vyhľadávaná nielen kvôli hygiene, ale tiež aj pri nedostatku priestoru. Jej dizajn je na nepoznanie od bežných toaliet, vo vnútri však ukrýva rad technológií. Bidetové toalety sú pomyselným vrcholom toho, čo moderná kúpeľňa z hľadiska čistoty a technológií ponúka. Sú vybavené integrovanou sprškou, pri ktorej je možné individuálne nastaviť teplotu a intenzitu prúdu, prispôsobiť sa dá ale aj jej pozícia. Z ďalších funkcií je možné spomenúť pulzovanie, osciláciu alebo napríklad nočné osvetlenie. Bidetová toaleta by nemala chýbať v žiadnej modernej wellness kúpeľni,“ približuje vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ.

 

Kam s vínom alebo knižkou?

Wellness oáza vyžaduje dostatok odkladacieho priestoru nielen na osušky, uteráky a hygienické potreby, ale aj knižku, tablet alebo napríklad pohárik šampanského. Ideálnym riešením je mobilný odkladací stolík alebo stolička, alternatívou môžu byť prakticky rozmiestnené regály, prípadne poličky. Nezabúdajte ale ani na tácku alebo napríklad misku, ktoré bývajú súčasťou konkrétnej kúpeľňovej kolekcie a umožňujú, aby dizajn kúpeľne zostal zladený.
Milujete dlhé kúpele vo vani? Praktickým wellness doplnkom sú aj podhlavníky poskytujúce dodatočnú oporu chrbtu a hlave.

 

VYBRANÉ PRODUKTY ZNAČKY LAUFEN

wellness oázuSamostatne stojaca vaňa z kolekcie Palomba vás zahrnie pohodlím. Dizajnová vaňa poskytuje maximálny komfort nielen vďaka oválnemu tvaru, ale aj predĺženej zadnej časti s oporou chrbta, všetky svaly teda môžete nechať relaxovať a užívať si horúci kúpeľ. Vaše zmysly bude vaňa rozmaznávať aj prostredníctvom materiálu SENTEC. Charakteristický je pre neho vysoký podiel minerálnych častíc, ktoré robia povrch hladký, príjemný, ale aj odolný. Aj napriek tenkým hranám odolá vaňa poškriabaniu aj pri dlhodobom používaní.

 

urobte si doma wellness oázuVoľne umiestnená vaňa z kolekcie SONAR zaujme dokonalým oválnym tvarom a precíznym bočným reliéfom. Materiál z tenkostennej keramiky Saphirkeramik umožňuje, aby boli jej hrany tenké, napriek tomu vďaka prítomnosti korundu maximálne odolné proti nárazom a škrabancom. Vaňa je vybavená bočným odkladacím priestorom a je možné ju doplniť o gélový podhlavník alebo odkladaciu misku. Skvele zapadne do všetkých moderných a wellness kúpeľní.

 

urobte si doma wellness oázuNástennú sprchovú batériu Cityplus v podobe sprchového stĺpu si zamilujú všetci fanúšikovia luxusu. Sprchová hlava je vybavená efektom tropického dažďa a poskytuje perfektný zážitok zo sprchy. Sprchový stĺp je okrem hlavy doplnený o sprchovú syntetickú hadicu v dĺžke 1,5 metra a ručnú sprchu MyCity120 s tromi druhmi prúdov. Batéria je termostatická, nastavenie preferovanej teploty vody je preto okamžité. Sprchový stĺp je vyrobený v nadčasovom chrómovom prevedení.

 

urobte si doma wellness oázuVaňová páková batéria z kolekcie Kartell • LAUFEN povznesie dizajn vašej kúpeľne na novú úroveň. Minimalistická, moderná a zároveň vysoko funkčná batéria skvele doplní predovšetkým samostatne stojace vane. Zaujme výrazným plastovým diskom v transparentnom prevedení, ktorý slúži ako odkladacia plocha pre mydlo alebo špongiu. Batéria je vybavená syntetickou sprchovou hadicou s ručnou sprchou twinstick umožňujúcou jednoduchú manipuláciu pri kúpeli.

 

urobte si doma wellness oázuDokonalú očistu a maximálne pohodlie pri intímnej hygiene ponúka bidetová toaleta Cleanet Riva značky Laufen. Inovatívnu toaletu si ľahko pomýlite s ktoroukoľvek modernou toaletou, jej dizajnové telo však ukrýva rad najmodernejších technológií, ktoré si nastavíte presne podľa potreby. Disponuje integrovanou sprškou, pri ktorej je možné zvoliť dobu sprchovania, intenzitu prúdu alebo teplotu vody. Toaleta je pre lepší užívateľský zážitok vybavená nočným osvetlením a diaľkovým ovládaním prostredníctvom mobilnej aplikácie.

 

urobte si doma wellness oázuPlastová stolička Kartell • LAUFEN sa rýchlo stane obľúbeným pomocníkom v kúpeľni. Počas dlhých horúcich kúpeľov bude ideálnym miestom na odloženie časopisu, tabletu, ale aj uteráka alebo pohára vína. Vďaka modernému materiálu je stolička ľahká, odolná a ľahko sa čistí. K dispozícii je vo farbe jantáru, modrej, transparentnej, smaragdovej zelenej, púdrovej ružovej a ďalších módnych odtieňoch.

 

Kúpeľňové vybavenie tej najvyššej švajčiarskej kvality si môžete pozrieť v pražskom showroome LAUFEN space Prague v blízkosti pražského námestia I. P. Pavlova.

— PR článok —
Foto Laufen.sk, LinkedIn


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.