Závesné stropné svietidlá. Ako ich zariadiť v interiéri?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stropné svietidlá môžu diskrétne splynúť s priestorom alebo naopak vyniknúť a určiť konečný štýl interiéru. Ak máte dilemu, či si máte vybrať minimalistické stropné svietidlo alebo skôr stropné svietidlo so sofistikovaným dizajnom, prečítajte si naše tipy. Možno vyriešime vaše pochybnosti.

Stropné svietidlá – je z čoho vyberať!

Stropné svietidlá sú širokou kategóriou osvetľovacích výrobkov, ktorá v širšom zmysle slova zahŕňa všetky typy stropného osvetlenia, t. j. ploché plafóny, stropné lustre a zapustené svietidlá, ako aj dekoratívne modely s tienidlami zavesenými na dlhých kábloch.

Podľa užšej definície sa zas stropnými svietidlami nazývajú len modely namontované tesne pod stropom. Jasný rozdiel medzi stropnými a závesnými svietidlami nájdete najmä v internetových obchodoch. Týmto spôsobom sa predajcovia snažia zákazníkom čo najviac uľahčiť vyhľadávanie potrebných produktov. V oboch prípadoch si môžete vybrať zo širokej ponuky riešení, ktoré sa hodia k rôznym štýlom interiéru a sú dnes populárne.

Kde sa osvedčí minimalistické stropné osvetlenie?

stropné svietidláJe vhodné zvoliť jednoduché, kompaktné, nenápadné stropné svietidlá, ako sú plafóny, zapustené svietidlá alebo niekoľkobodové svetelné lišty, ak:

  • interiér je malý a relatívne nízky – takéto svietidlá nezaberajú takmer žiadny priestor a optimálne osvetľujú všetky uhly;
  • osvetlenie musí plniť skôr čisto praktickú ako dekoratívnu funkciu – modely s úspornou, minimalistickou formou nevnucujú vášmu interiéru konkrétny charakter a účinne osvetľujú priestor;
  • máte obmedzený rozpočet – jednoduché plafóny a diskrétne svietidlá sú zvyčajne lacnejšie riešenia a samozrejme sú lacnejšie ako napríklad veľké pôsobivé stropné lustre;
  • hľadáte LED osvetlenie – energeticky úsporné modely majú prevažne jednoduchý, ale originálny dizajn;
  • máte radi asketicky zariadené interiéry – jednoduché geometrické modely plafónov dokonale doplnia moderné, minimalistické, loftové alebo iné strohé interiéry;
  • máte záujem o stropné svietidlá do chodieb – v dlhých a úzkych chodbách, na schodiskách, v halách a predsieňach poskytnú minimalistické svietidlá maximum svetla bez toho, aby zahltili priestor.

Dnes súčasný minimalizmus neznamená nevýrazný, schematický dizajn – v sortimente agatanabytok.sk sú závesné svietidlá s kreatívnym dizajnom. V aktuálnej ponuke e-shopu nájdete takmer 500 originálnych modelov vrátane mnohých s LED osvetlením.

stropné svietidlá

Kde sa budú dobre vynímať stropné svietidlá s nápadným a jedinečným dizajnom?

Stropné osvetlenie s výrazným a pútavým dizajnom je optimálnou voľbou pre interiéry, ktoré pôsobia prázdno, neútulne a nevýrazne. Dizajnový a dekoratívny stropný model, dopomôže získať moderný nádych interiéru. Niektoré stropné modely zdanlivo pripomínajú klasické lustre, tie však nemajú dlhý kábel, takže sú ideálnou voľbou do menších alebo nižších miestností.

Sú pútavé, dekoratívne a spestrujú dekor, ale nemajú rozširujúci sa dizajn ani nízko zavesené tienidlá. V súčasnosti sa stáva top trendom vytváranie eklektických aranžmánov, takže ozdobný model v glamour štýle môžete umiestniť aj v minimálne zariadenom byte.

Zhrnutie

Stropné svietidlá sú k dispozícii v mnohých prevedeniach – viac alebo menej pútavé ihneď, ako prekročíte prah. Pri plánovaní nákupu stropného osvetlenia zvážte, či má stropné svietidlo v interiéri výrazne vyniknúť, alebo má nenápadne splynúť s okolím.

ako vybrať správne osvetleniePrečítajte si tiež
Ako si vybrať správne osvetlenie do miestnosti?

TS, foto: agatanabytok.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.