3 tipy na účesy: jesenný trendy, do práce a romantický | FOTOpostup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ako často vám napadne obmeniť či ozvláštniť vašu korunu krásy, čiže vlasy? Teraz nie v zmysle zmeny farby či strihu, ale každodennej prípravy.
“Ja rada úšesy mením, no aj napriek tomu obmieňam len asi 5 typov účesov dokola,” tvrdí beauty blogerka Drew. “Preto som sa rozhodla poradiť v kaderníctve YOU Hairstyling v Bratislave, ktoré posledné roky navštevujem, aké účesy nie sú náročné na prípravu a mohla by som ich zreplikovať sama doma. Kaderníčka Emily je veľmi šikovná na strihy, farby ale aj účesy. A keďže nedávno bola s vlasovou značkou na celosvetovej konferencii a workshope v Las Vegas, je plná nápadov a inšpirácií. Rozhodli sme sa ukázavať vám postup na tri tipy na účesy pre rôzne príležitosti.”

 

3 tipy na účesy

emily salón You Hair StylingTeraz vám Drew spolu so šikovnou kaderníčkou Emily predvedú, ako si urobiť tieto tri skvelé účesy. Romantický účes na rande, praktický účes do práce, aby vám nepadali vlasy do tváre a jesenný trendy účes, ktorý sa hodí na každú príležitosť. Krok za krokom FOTOpostup, aby ste to zvládli doma samé. Chce to len trochu šikovnosti, spočiatku trpezlivosti, ale rýchlo získate cvik a tieto tri tipy na účesy môžete priebežne obmieňať.
Všetky účesy sme tvorili v bratislavskom salóne YOU HairStyling, ktorý má skúsenosti a vkus. Emily je dôkazom toho, že keď chcete a dostanete možnosť, tak to aj dosiahnete 🙂 Inak je odborníčkou na ombre a balayage. Jej vlny sú legendárne. Krásne fotografie sú dielom profesionálky Gabriely Ujcákovej, ktorá má na Facebooku nádherené fotky.

 

1. JESENNÝ TRENDY ÚČES

Keď som si prechádzala, aké typy účesov budú hitom tejto jesene, opakovali sa variácie rozpustených vlasov v kombinácii s vrkočmi. S kaderníčkou Emily sme teda dali hlavy dokopy a vyskúšali rozpustené vlasy ozvláštniť o priberaný účes. Osobne som z výsledku nadšená! Mne totiž nikdy nenapadlo ozvláštniť rozpustené vlasy, ktoré často nosím. Tento účes si bude určite vyžadovať zadné zrkadlo, aby ste videli aj dozadu, čo zapletáte.

POSTUP:

1. a 2. Začnite pliesť priberaný cop tak, že necháte pár prameňov voľných. Prekladajte vlasy zospodu a pokračujte smerom dozadu.
3. a 4. Cop potom zafixujte tenkou gumičkou a povyťahujte kraje vrkoča, aby pôsobil objemnejšie.

tipy na účesy: jesenný trendy účes

5. Cop prichytťe sponkami o vlasy na hlave. Vlasy môžete prestriekať jemným lakom na vlasy. Ten vrkoč trošku zcelí, aby lepšie držal, no vlasy nezlepí ako silno tužiace laky.
6. a 7. Pokračujte v pletení na druhej strane a rovnako cop zagumičkujte, zasponkujte a povyťahujte kraje.
8. Zopnuté copy skryte pod prameň vlasov a ešte raz zväčšite objem vrkočov povytiahnutím pramienkov.

jesenný trendy účas 2.krok

 

2. ZAUJÍMAVÝ COP DO PRÁCE

Volíte radšej pohodlnosť a nosíte vypnuté vlasy?
S Emily sme vymysleli variáciu klasického nízkeho copu, ktorý okrem toho, že ešte pevnejšie drží vlasy je aj iný a nevšedný. Takto ozvláštnený cop sa hodí nielen do kancelárie, ale hociakého zamestnania, kde vám prekážajú vlasy v tvári. A čo je najlepšie, nie je vôbec časovo náročný na prípravu ?

POSTUP:

1.Vytvorte cop iba z hornej polovice vlasov – predeľte si ich v oblasti nad ušami. V závislosti od toho, ako sa cítite lepšie, si vytvorte cestičku alebo stiahnite vlasy dozadu na hladko.
2. Gumičku nesťahujte pri hlave, potiahnite ju trošku nižšie, vytvorte si medzi prameňmi očko, do ktorého pretiahnete cop smerom k hlave. Následne gumičku zatiahnite.
3. Cop na chvíľu zopnite a zo zvyšných vlasov vytvorte druhý cop.

tipy na účesy: praktický cop do práce
4. Aby pôsobil účes ešte zaujímavejšie zoberte prameň vlasov, ktorý omotáte okolo gumičky a sponkou ho prichyťte o vlasy na hlave.
5. a 6. Účes zafixujte lakom a môžete vyraziť ?

tipy na účesy: praktický cop do práce

 

3. SOFISTIKOVANÝ ROMANTICKÝ ÚČES

V poslednom účese sme skombinovali niečo z prvého aj druhého štýlu. Áno, zdá sa byť zložitejší, ale verím tomu, že so štipkou trpezlivosti je zvládnuteľný. Ideálne je mať doma dve zrkadlá, aby ste mali odraz dozadu. Druhé zrkadlo nemusíte mať staticky niekde položené, stačí ak ním budete kontrolovať účes v procese jeho tvorby. Pre lepší objem vlasov môžete použiť suchý šampón.

POSTUP:

1. a 2. Rozdeľte si vpredu pár prameňov, ktoré neskôr budete natáčať. Vzadu urobte nízky cop a pretočte vlasy do slučky smerom k hlave. Tento pretočený cop zaistí lepšiu fixáciu drdolu.
3. Na temeni hlavy povyťahujte vlasy, čo odľahčí cop a vytvorí objem.
4. Pretočte vlasy z copu smerom k hlave do drdolu a sponkujte.

tipy na účesy: romantický účes
5. Drdol je dobré hneď zafixovať silno tužiacim lakom.
6. Z voľných prameňov vpredu vezmite väčšiu časť a rozdeľte ju na dve polovice. Priamienky stáčajte najprv samostatne od seba a neskôr ich stočte k sebe. Než prameň pripevníte k drdolu, jemne povyťahujte zo stočených vlasov pramienky. Tento krok vytvorí opticky objem a nedbalosť účesu.

tipy na účesy: romantický účes 2.krok

9. Pramienky stočených vlasov prekrížte nad drdol cez seba a sponkujte tak, aby končeky vlasov nikde nevytŕčali.
10. Zvyšné pramienky natočte žehličkou do jemných vĺn.
11. Romantický účes vhodný na fotenie, oslavu, svadbu je hotový ?

3 tipy na účesy: romantický účes

 


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.