Balejáž. Obľúbený trend zosvetlenia vlasov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pridajte do svojich vlasov trochu slnka. Ak ste ešte nevyskúšali balejáž, je najvyšší čas. V zime vám to rozžiari tvár. V lete budete zasa zaujímavejšia a pre chlapov príťažlivejšia 🙂 Keď pôjdete najbližšie ku kaderníkovi, zažiadajte si balejáž. V poslednom období veľmi obľúbená úprava vlasov zatlačila do úzadia populárny melír. Táto technika je navyše prirodzená a najmenej odhaliteľná, pričom ju môžu vyskúšať tmavovlásky aj blondínky. Dokazujú to aj fotografie svetových hviezd ako je Jennifer Aniston, Jessica Biel, Rihanna, Gisele Bundchen, či kráľovná balejáž Sarah Jessica Parker.

Ak si zakladáte na vlasoch, nechcete im dávať divoké odtiene a úpravy, no zároveň chcete zaujať – balejáž je ideálna. Táto technika farbenia je pritom dostupná už aj u nás. Podľa profesionálnych kaderníčok síce stále pretrváva tzv. ombre, ale už sa to mení. Poznáte to – vrch hlavy tmavý, spodok svetlý. Obrovský kontrast a pôsobí to dosť neprirodzene, však? Štylisti však čoraz radšej vytvárajú jemnejší prechod do zosvetlenia, čo je vlastne balejáž.

 

Vyskúšajte balejáž

Rozdiel medzi melírom a balejážou je teda jasný: prítomnosť melíru vo vlasoch odhalíte takmer okamžite a keďže pomaličky odrastá, je to ešte viditeľnejšie. Balejáž je naproti tomu zosvetľovanie pramienkov bez použitia čiapky, fólie, či alobalu. Vlasy sa jednoducho nafarbia a nechajú sa voľne na vzduchu. Efekt je tak menej výrazný a prirodzenejší. Odrasty sú takmer neviditeľné.
Vidno to krásne na spomínaných celebritách – ich vlasy sú bohaté a presvetlené akoby od slnka. Áno, to je balejáž, žiadne „od narodenia“ 🙂

balejáž

 

Ako sa robí balejáž?

Pri balejáži kaderníčka nanáša farbu na tenké pramienky vlasov od korienkov až po konce, kde sú vlasy zosvetlené takmer po celom objeme. Používa na to plynulé ťahy štetca. Tie potom prečeše a nechá ich voľne medzi nenafarbeným zvyškom hlavy. Farba sa nechá pôsobiť istý čas a nakoniec sa opláchne vodou. Môže to trvať aj štyri hodiny. Takéto zosvetlenie je ideálne okolo tváre, kde svetlejšie pramienky splývajú so svetlejšou pokožkou.
Vôbec však nemusí ísť len o svetlú farbu. Môžete si vybrať jemné ružové odtiene, perleťové alebo nádych karamelu. Je to vlastne efektná hra s tieňmi vo vlasoch.

  • brunetky (tmavovlasé) môžu vyskúšať odlesky s nádychom karamelu alebo škorice
  • gaštanové vlasy zahrejete zlatými trblietavými nitkami, čím im aj zväčšíte objem
  • do čokoládovohnedých vlasov si dajte pruhy zlatej blond
  • v čiernych vlasoch vyniknú podmanivé bordové odtiene.

lupinyPrečítajte si tiež
10 domácich tipov, ako sa zbaviť lupín.

Ak to chcete vyskúšať doma, alebo chcete vedieť, ako sa vlastne balejáž robí, pozrite si video. Profesionálny stylista Justin Anderson predvádza techniku balejáže na modelke Allie Lutz:

 

Vo svete nájdete túto techniku pod názvami balayage alebo tiež hair painting. Slovo balejáž pochádza z francúzštiny (vraj je až zo 70.rokov), balayer znamená zametanie a celkom to odráža aj zákrok na vlasoch.
Bonusom je, že farby sú bez amoniaku a majú v sebe aj výživné látky, ktoré prospievajú vlasom.
Mnohí slovenskí kaderníci ju skvele ovládajú a výsledok potom stojí za to: účes pôsobí prirodzene, nevidno odrasty a celé je to efektnejšie ako melír. Navyše si môžete od farbenia vlasoch na dlhšiu dobu oddýchnuť.

Foto: Pinterest a Instagram
(aimee_cuts_and_dyes, haircampus.com, instyle.de)


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.