Máte jemné vlasy? Tu sú triky, ako im zväčšiť objem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ste spokojné so svojimi vlasmi? Alebo máte pocit, že sú príliš jemné, málo husté a riedke? Žiaľ, hustota a hrúbka vlasu je nám daná narodením a rozhoduje o nej matka príroda. Aj keď so štruktúrou svojich vlasov neviete nič zásadné urobiť, s pomocou správnych trikov dokážete vytvoriť perfektný styling.
Poradíme vám, ako docieliť, aby vaše jemné vlasy vyzerali bohatšie. Akú vlasovú kozmetiku používať, ako si ich fénovať, aby nadobudli hustotu aspoň na pohľad. Odporučíme aj ideálny strih pre jemné vlasy.

Nezabúdajte však, že okrem genetiky môže kvalitu vlasov ovplyvniť aj nesprávna životospráva, lieky, hormonálne výkyvy, vek alebo mechanické namáhanie. Ak máte jemné vlasy, dajte si preto pozor aj na to, ako s nimi zaobchádzate, aby sa situácia rokmi ešte nezhoršovala.

Jemné vlasy
Keďže jemné vlasy netvoria objem, zdajú sa byť na prvý dojem riedke. Problém je však v hrúbke vlasu. Bežná hrúbka vlasového vlákna dosahuje od 0.05 po 0.07 milimetra. Jemný vlas však nedosahuje viac ako 0.04 milimetra. Preto aj keď máte vlasov veľa, sú na dotyk jemné a viac spľasnuté.
Zaujímavé tiež je, že blondínky majú v priemere okolo 150 000 vlasov, no tmavovlásky okolo 100 000.

 

Starostlivosť o jemné vlasy

Tak ako v starostlivosti o pleť pristupujete vzhľadom na jej typ, vlasy nie sú výnimkou. Predpokladám, že používate na umývanie vlasov šampón. Pre jemné vlasy zvoľte šampón určený pre tento typ vlasov a pokožku hlavy si ním masírujte.
Vyhnite sa produktom 2v1, ktoré by mohli jemné vlasy zaťažovať. Nezabúdajte však na kondicionér. Kde šampón vlas otvorí, tam ho kondicionér zatvorí a zhydratuje. Nanášajte ho len ku končekom. Následne môžete použiť posilňovací či zhusťujúci prípravok, ktorý sa necháva vo vlhkých vlasoch bez oplachovania.

Najkvalitnejšiu a tým aj veľmi prospešnú vlasovú kozmetiku kúpite v salónoch. Tie väčšinou neobsahujú silikóny a inak zaťažujúce zložky. Sú to koncentrované výrobky, čo znamená, že pri používaní stačí malé množstvo a tak vydržia oveľa dlhšie. Pre jemné vlasy sú vhodné prípravky na báze vody, ktoré sa dajú ľahko zmyť. Všetky prípravky dobre umyte, zvyšky produktov budú vlasy mastiť. Dobre umyté vlasy by mali pod rukami vŕzgať.

fénovanie vlasov

 

Styling jemných vlasov

Mokré vlasy nechajte vyschnúť v uteráku. Rozhodne ním vlasy nešúchajte ako to robia v reklamách či filmoch – tento pohyb mechanicky poškodzuje vlasy, ktoré sú mokré ešte citlivejšie.
Na rozčesanie vlhkých vlasov použite hrebeň so širokými zubami a rozčesávajte najprv končeky, potom dĺžky až nakoniec korienky. Fénovať by ste mali na strednej intenzite, horúci vzduch totiž veľmi vlasy vysušuje. Prečítajte si napríklad o féne, ktorý je šetrný k vaším vlasom. Nielenže im neubližuje, reguluje sám teplotu, ale imituje aj prirodzené sušenie a je ľahký do ruky.

Hrivu sušte postupne: pripnite si štipcom hornú časť vlasov a sušte najprv spodnú vrstvu na guľatú kefu. Natáčky a rôzne doplnky pre vytvorenie vĺn sú rovnako perfektným pomocníkom pre jemné vlasy ako tužidlo. Keďže v nich môžete spať, ráno ušetríte čas fúkaním vlasov. Vlasy pred natáčkami jemne navlhčite, nesmú byť však príliš mokré, stočené v natáčke nestihnú uschnúť.

 

Tužidlo a lak na vlasy?

zamyslená žena vlasyPre jemné vlasy je ideálna kombinácia objemového tužidla a laku na vlasy, prípadne neoplachová kúra na posilnenie vlasov. Naneste malé množstvo tužidla na korienky vlasov a až potom vlasy fúkajte širokou kefou. Po uschnutí vlasov to veľmi so stylingovými prípravkami nepreháňajte. Gély a vosky by mohli vlasy spľasnúť. Pre fixáciu zvoľte skôr jemný lak a striekajte ho aj pod spodnú stranu vlasov.

Obmieňajte miesto cestičky. Vlasy si časom zvyknú a môžu viac spľasnúť. Ak budete cestičku meniť častejšie, aj každý deň, nedáte vlasom šancu sa uležať. Môžete sa tiež inšpirovať Jennifer Aniston, ktorá svoje jemné vlasy často nosí do cik-cak cestičky. Opticky jej hriva pôsobí vždy objemne a viac nafúknuto.

 

Strih jemných vlasov

Aký je najideálnejší strih jemných vlasov?
Polodlhý. Zlatá stredná cesta bude pre vás najlepšou voľbou, pretože vzdušný účes udrží jemné vlásky dlhšie objemné. Okrem iného je táto dĺžka momentálne veľmi trendy. Krátke či dlhšie mikádo alebo bob vyzerá veľmi štýlovo, či máte prirodzene rovné alebo zvlnené vlasy.

Ak máte jemné vlny, netrápte vlasy žehlením a vlny podporte stylingovým prípravkom. V strihu po plecia jemné vlny pôsobia sexy a ležérne. Dlhé vlasy žiaľ ešte viac podporia absenciu objemu a štruktúru jemných vlasov. Ak veľmi po dlhých vlasoch túžite, pri nich radšej zvoľte postupku. Kaskádový strih vlasy trochu nadvihne čím nebudú veľmi zaťažené.

Šikovný kaderník by vám možno odporučiť metódu podpornej vrstvy pre väčší objem. Vtedy sa skrátia jednotlivé pramienky pod hornou vrstvou vlasov špeciálnym strihom. Tento strih podporí celkový tvar účesu, ktorý bude pôsobiť hustejšie. Vlasy skôr strihajte do tupého strihu. Rovnaká dĺžka opticky končeky zahusťuje. No nezabúdajte strih pravidelne upravovať, aby rozštiepené končeky nemali šancu.

Vedeli ste o tom, že aj farba vie vizuálne zväčšiť objem? Techniky farbenia ako balayage simulujú hĺbku, čo vytvára plnší dojem vlasov.

Celebrity s jemnými vlasmi
Ak sa chcete inšpirovať slávnymi ženami, ktorých vlasy nepobrali čo-to do hustoty, pozrite si účesy Cameron Diaz, Kirsten Dunst, Emily Blunt, Courtney Cox, Sharon Stone, Emma Stone, Jennifer Lawrence, Kate Hudson či spomínanej Jennifer Aniston.

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.