Fén na vlasy, ktorý 20-krát za sekundu skontroluje teplotu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už ste mali niekedy fén, ktorý sa rýchlo prehrieval a dokonca došlo k poškodeniu motorčeka? Niektoré fény vás po dlhšom čase používania mierne pália v ruke, ale čo je ešte horšie – určite nie sú šetrné k vaším vlasom, hoci to hneď v tej chvíli necítite. Prípadne sú také príliš hlučné alebo ťažké, a sušenie trvá nekonečne dlho.
A teraz základná otázka – poznáte fén na vlasy, ktorý až 20-krát za sekundu kontroluje a reguluje teplotu, aby boli vlasy zdravé a lesklé? Aby ste si ich nepoškodili? Pritom simuluje prirodzené sušenie, ktoré navyše trvá oveľa kratšie a nie je hlučný? V tomto smere máme odskúšaný a odporúčame Dyson Supersonic™. Ten je vďaka svojej unikátnej technológii svetovou jednotkou medzi fénmi a to nielen svojím výkonom, ale aj netradičným vzhľadom.

Dyson Supersonic™ patrí medzi absolútnu hi-tech špičku. A to vďaka svojim vlastnostiam, ako je rýchlosť sušenia vlasov, nízka hmotnosť, dokonalá ergonómia či inteligentná regulácia teploty. Používajú ho profesionálni kaderníci po celom svete. Vďaka technológii aj príťažlivému dizajnu je tiež luxusným partnerom pre každú ženu, ktorá ho má doma. Ak si teda bežne zvyknete fénovať vlasy a záleží vám na nich, vyskúšajte tento štýlový fén.

 

Sila sa skrýva v motore

Fén má nízku hmotnosť a rozmermi padne akurát do ruky. Za veľkou rýchlosťou pri fúkaní sa skrýva digitálny motor Dyson V9. Dámam to asi veľa nehovorí, ale oplatí sa vedieť: je to najdokonalejší, najmenší a najľahší digitálny motor, ktorý zatiaľ Dyson predstavil a vyvinul špeciálne pre tento fén. Je navrhnutý tak, aby bol výkonný a kompaktný zároveň.
Digitálny motor Dyson V9 je až 8-krát rýchlejší než iné motory v bežných fénoch a váži približne o polovicu menej. Motor vo veľkosti jedného palca je taký malý, že môže byť umiestnený v rukoväti fénu.
Ťažisko je tak nízko, že sa fén pohodlne drží, no predovšetkým nedochádza k zbytočnému zaťažovaniu a namáhaniu šliach a svalov. Väčšina bežných sušičov vlasov má pritom motor umiestnený v hlave stroja.

žena si fénuje vlasy

 

Inteligentná revolúcia teploty

Revolúciu spôsobil aj inteligentnou reguláciou teploty pomocou skleneného mikročipu, ktorý 20-krát za sekundu reguluje teplotu, aby nedošlo k poškodeniu vlasov. Výsledkom sú prirodzene lesklé vlasy, pretože zdravé vlasy sú krásne vlasy. Vďaka rýchlemu a presne smerovanému prúdu vzduchu cez špeciálne vytvorené trysky si každá žena, aj tá s najhustejšími vlasmi, dokáže skrátiť čas sušenia približne na tretinu. Namiesto hodiny jej bude na vysušenie stačiť približne 10 minút.

Intenzita fúkania aj teplota sa dajú na prístroji nastaviť podľa želania jednoduchým stlačením tlačidiel pohodlne umiestnených na dosah palca. Dyson Supersonic™ má 4 možnosti nastavenia teploty vzduchu, 3 nastavenia sily prúdenia vzduchu a tlačidlo teplotnej brzdy na okamžitý prúd chladného vzduchu.

Plusom je aj nízka hlučnosť. Inžinieri spoločnosti Dyson zredukovali turbulencie a dostali jeden tón zvuku produkovaného motorom na frekvenciu, ktorá je mimo rozmedzia toho, čo zachytí ľudské ucho. V praxi to znamená, že fén je dostatočne tichý na to, aby sa počas fénovania dalo rozprávať či telefonovať. Súčasťou príslušenstva je smerová tryska, stylingový nadstavec a difuzér, ktorý je navrhnutý tak, aby rozptýlil vzduch rovnomerne vôkol každej kučery. Simuluje prirodzené sušenie a pomáha znížiť krepovatenie vlasov. Každý nadstavec má vlastnú technológiu tepelného štítu, preto nadstavce ostávajú na dotyk chladné a ľahko si nimi nastavíte presné smerovanie vzduchu.

 

Fén na vlasy a výskum vlasov

fén na vlasy dysonSpoločnosť venovala vývoju tohto jedinečného fénu 4 roky.
Odštartovala to nespokojnosť manželky Jamesa Dysona s jej fénom. Základom výskumu bol prieskum vzťahu žien k svojim vlasom. Jedným z výsledkov prieskumu bolo zistenie, že ženy vlastnia v priemere 3,3 spotrebiča, ktorým sa starajú o zdravie a štýl ich vlasov. Dyson, ako to už býva zvykom, vytvoril najmodernejšie laboratórium venované špecificky výskumu vlasov – na pochopenie, ako ľudský vlas reaguje na napätie, ako sa vlasy dajú udržať zdravé a ako ich správne upravovať. Na tento účel spoločnosť Dyson vykúpila viac ako 1 620 km skutočných ľudských vlasov rôzneho typu. Na nich potom fén Dyson SupersonicTM testovali 4 roky a pritom sa sústredili aj na rôzne techniky sušenia a úpravy vlasov.
„Fény sú zvyčajne ťažké, neefektívne a robia príliš veľký hluk. Pri bližšom skúmaní sme zistili, že kvôli extrémnym teplotám taktiež môžu spôsobiť poškodenie vlasov. Chceli sme tieto problémy vyriešiť. Preto sme náš čas venovali výskumu vlasovej štruktúry, ktoré vyústilo do predstavenia fénu Dyson SupersonicTM,” vysvetlil James Dyson, ktorý do vývoja modelu investoval 50 miliónov libier.

Cena modelu: 399 €

Príďte si vyskúšať tento super fén na vlasy
V dňoch 17. až 21. októbra si môžete produkty prémiovej britskej značky Dyson obzrieť na veľtrhu MODDOM v bratislavskej Inchebe. Príďte si vyskúšať špičkové vysávače, ventilátory a čističky vzduchu či spomínaný fén na vlasy Dyson SupersonicTM. Na všetky zákazníčky bude čakať šikovná kaderníčka, ktorá pomocou fénu predvedie efektívny a rýchly styling.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.