4 jednoduché princípy pre zariadenie malej obývačky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj malá obývacia izba môže byť krásna a pohodlná. Pre jej bezproblémové a jednoduché zariadenie by ste však mali dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. My vám tie 4 najdôležitejšie teraz predstavíme a určite sa vám aj z plochy veľkej len niekoľko metrov štvorcových podarí zariadiť luxusný apartmán.

Zdôraznite výhody

Ak chcete uspieť, zvýraznite najlepšie vlastnosti priestoru. Najprv analyzujte všetky výhody a nevýhody v miestnosti, ktorú máte. Možno sa v nej radujete z útulného krbu alebo veľkých okien, nezvyčajnými výklenkami alebo zaujímavou konfiguráciou priestoru.
Ak taká výhoda neexistuje, musíte vytvoriť ohnisko – výraznú kompozíciu alebo prvok, ktorý odvádza pozornosť od nedostatkov. Ako ohnisko môže slúžiť veľkolepý kus nábytku, moderná stena, zdobená kontrastným materiálom v kombinácii s maľbou alebo nástennou výzdobou. Veľmi dobrý a podobný efekt však dosiahnete aj s krásnymi slovenskými sedacími súpravami.

Kompaktný, ale štýlový

Pri navrhovaní malých miestností by sa osobitná pozornosť mala venovať veľkosti nábytku. Ak chcete vytvoriť pocit priestoru, uprednostnite kompaktný nábytok a použite ho v malom množstve. Spomedzi modelov si vyberte výrobky tenkého dizajnu na elegantných nohách, aby ste sa vyhli ťažkopádnosti a masívnosti.
Objekty s lakonickou geometriou vyzerajú elegantnejšie a menej masívne. Takéto kusy nábytku sa potom môžu stať správnymi akcentmi interiéru – v dôsledku textúry materiálu, výrazných detailov dizajnu, svetlej farby alebo potlače čalúnenia.

zariadenie malej obývačky

Kompetentná práca s farbou

Nevzdávajte sa ani farieb, no zároveň s nimi narábajte opatrne. Tmavé, svetlé a sýte farby môžu preťažiť interiér malej obývačky a spôsobiť, že bude vizuálne menšia. Úplné odmietnutie farebných prvkov však spôsobí nudu v miestnosti. Osvedčeným riešením je použitie akcentu v malom množstve vo forme dekoratívnych prvkov – maľby, vankúše, deky, koberce. Ak si náhodou neviete rady, pretože ponuka je obrovská, nechajte si poradiť od  skúsených bytových architektov. Títo ľudia majú pre eleganciu a vkus vrodený talent.

Zvýšte stropy

Existuje veľa trikov, pomocou ktorých môžete dosiahnuť pocit vyšších stropov a pompéznosti interiéru. Jedným z nich sú závesy. Závesné tyče však nevešajte priamo nad horným okrajom okna, naopak, čím vyššia je záclonová tyč a čím dlhšie sú záclony, tým vyššie sú stropy. Aj keď je okno malé, dlhé závesy vytvoria výrazné vertikály, ktoré kompenzujú malú veľkosť miestnosti. Vyskúšajte.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.