Všetko na dosah ruky: 5 spôsobov na usporiadanie kuchynskej pracovnej dosky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý detail kuchyne sa zdá byť nevyhnutný, no treba pamätať na to, že dôležitá pracovná doska nie je určená na skladovanie alebo výstavu. Ale predovšetkým na prácu a plnohodnotné využitie. Dobrý kuchár alebo každá jedna majiteľka kuchyne sa preto snaží udržiavať v tomto priestore poriadok a čistotu. Čím viac voľného miesta a organizovanejšie skladovanie, tým pohodlnejšia je práca a krása kuchyne.
Ako však tento malý a dôležitý zázrak dosiahnuť, ak má vaša rodina niekoľko členov rodiny a priestor je svojou veľkosťou obmedzený? Ako mať všetko na dosah?

Využite závesné systémy

Pre celý rad malých kuchynských potrieb, ako sú metly, miešačky, špachtle, lyžice alebo kvalitné Morakniv nože je vhodné použiť princíp vertikálneho skladovania. Závesné systémy sú na tento účel ideálne. Celá hromada riadu rôznych veľkostí však v jednom zoskupení môže vyzerať neusporiadane. Preto skúste pri tomto spôsobe skladovania triediť a zoskupovať produkty podľa výšky a rôznych veľkostí.

Rovnaké lyžice a varešky s otvormi v držadlách môžu byť zavesené v niekoľkých radoch od spodného povrchu horných skriniek kuchynskej linky. Na použitie tohto prístupného povrchu sa pri organizovaní kuchynského priestoru často zabúda, a pritom potrebujete iba sadu úhľadných malých háčikov.

Priestor pod hornými skrinkami môžete vyplniť aj ďalšou poličkou! Malé a ľahké kovové koše so špecializovanými spojovacími prvkami nezaberajú veľa miesta, ale sú ideálne na skladovanie korenín, čajov, kávy alebo na ukladanie rôznych občerstvení.
Pokiaľ by ste sem chceli umiestniť niečo ťažšie, vyberajte police z pevnejších materiálov a množstvom členenia.

kuchyňa - všetko na dosah ruky

Využite každý kút

Tak, aby ste ale mali všetko na dosah ruky. Priestor kuchynských kútov je často veľmi nepríjemný a úplne zbytočný. Situáciu však môžu vyriešiť rohové police. Police sa môžu použiť na pohodlné usporiadanie korenia, olejov a všetkých druhov miešačiek. Na otočný stojan je možné umiestniť malé náradie, soľ, cukor, korenie a olej – takéto skladovanie je veľmi pohodlné a esteticky príjemné. S jednoduchým pohybom ruky, ktorý si často ani neuvedomujete, takto získate vždy rýchlo a ľahko potrebnú položku.

Zaplňte zásuvky

Moderné výsuvy pre zásuvky vám ich ovládanie maximálne uľahčia a urobia pohodlnejšími. Stačí si vybrať vhodný typ a veľkosť. Správny organizátor v zásuvkách s niekoľkými priehradkami dnes dokáže vytvoriť vo vašej kuchyni obrovské množstvo úložného priestoru, vďaka ktorému máte na pracovnej doske oveľa viac miesta.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.