6 tipov, ak túžite po dokonalom tvare a hustote obočia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obočie zohráva v našom výzore dôležitejšiu rolu, ako si možno väčšina z nás myslí. Pokiaľ je krásne upravené, dokáže úplne zmeniť výraz tváre a náš celkový vzhľad. Dokonalé obočie však neprichádza len tak – vyžaduje pravidelnú starostlivosť a úpravu.
Spolu s profesionálnymi kozmetičkami a dizajnérkami zo salónu ARISTORA vám prinášame 6 tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť tvar a hustotu obočia, o akom ste vždy snívali 🙂 Prezradíme, ako správne strihať obočie, čo je to microblading a prečo sa netreba báť tetovania. Tiež poradíme, ako krok za krokom vytvarovať dokonalé obočie.

ikona oko1.Správne a pravidelné trhanie obočia

Začneme rovno tým, čo každá z nás veľmi dôverne pozná, a to najzákladnejším spôsobom úpravy obočia, ktorým je pravidelné vytrhávanie nežiaducich chĺpkov. Každá z nás je na vytrhávanie obočia v pohodlí domova zvyknutá, no robíme to správne?

Ruku na srdce, koľké z nás si obočie naťahujú do rôznych strán, zdvíhajú ho, alebo pri tom robia najrôznejšie grimasy s nádejou, že nás trhanie bude  menej bolieť alebo tak dosiahneme lepší tvar?
Teraz pozorne čítajte – najlepšie výsledky dosiahnete pri vytrhávaní chĺpkov v smere ich rastu, a to s úplne uvoľnenou tvárou. Prečo?
V prvom rade – menej to bolí, a už len preto sa to oplatí vyskúšať. V druhom rade, pokiaľ nie ste uvoľnená a vaše obočie nie je pri trhaní v prirodzenej polohe, môže sa stať, že po vytrhnutí zopár chĺpkov a následnom uvoľnení tváre zistíte, že ste vlastne vytrhli aj to, čo ste vôbec nemali. A teraz je celý tvar vášho obočia narušený. Treba len počkať, až chĺpok znova dorastie. Ibaže by nedorástol…

 

ikona oko2.Starostlivosť pri chybe v trhaní obočia

Čo teda robiť, pokiaľ ste pri úprave obočia vytrhli viac, ako ste plánovali? Niekedy sa nie je čoho báť, pretože chĺpok opäť dorastie a chyba sa sama napraví.
Avšak často sa stáva, že vytrhnutý chĺpok na svoje miesto už viac nedorastie a nám potom zostane nepekne vyzerajúce obočie, ktoré sa musí už pravidelne dokresľovať.

Avšak stále je tu niečo, čo môžete urobiť, aby ste tejto situácii predišli. Jedným spôsobom, ako podporiť rast obočia, je aplikovanie séra na podporu rastu, ktoré bežne kúpite v drogérii alebo na internete.
Druhý spôsob vyžaduje iba vašu prechádzku do kuchyne – zoberte olivový olej a pravidelne si ním obočie masírujte. Podobne môžete použiť aj mandľový alebo ricínový olej.

úprava obočia

 

ikona oko3.Zastrihávanie obočia

Pokiaľ máte dlhé chĺpky, ktoré sem-tam vytŕčajú a narúšajú váš tvar obočia, jednoducho ich skráťte bežnými manikúrovými nožničkami. Avšak dajte si pozor na to, aby ste chĺpky neskrátili až príliš, čoho výsledok opäť nebude vyzerať dobre.
Chĺpky odporúčame vždy pred každým ďalším strihaním vyčesať a skontrolovať, či je ďalšie zastrihovanie naozaj nutné.

 

ikona oko4.Dosiahnutie dokonalého tvaru obočia

Každý, kto sleduje módne trendy, si už určite všimol, že tenkému obočiu už dávno odzvonilo a hitom súčasnosti je naopak prirodzene vyzerajúce obočie. Pri tvarovaní vášho obočia sa teda zamerajte najmä na to, aby ste svoj prirodzený tvar troška zdokonalili, nie úplne zmenili.

A ako postupovať pri tvarovaní obočia?
V prvom rade musíte zistiť, kde má vaše obočie začínať, kde končiť a kde dosahovať svoj vrchol. A na to budete potrebovať iba obyčajnú ceruzku.
Aby ste našli bod, v ktorom má vaše obočie začínať, priložte si ceruzku kolmo ku koreňu nosa na jednej strane a miesto, kde sa ceruzka stretáva s líniou obočia, si označte ceruzkou. Ďalej pokračujte tým, že ceruzku opäť priložíte ku koreňu nosa, avšak tentoraz pôjde kolmo cez stred vášho oka – tam, kde sa ceruzka stretáva s líniou obočia, si urobte značku (malo by to byť asi v 2/3 obočia) – tu sa bude nachádzať vrchol oblúka.
Koniec obočia nájdete tak, že ceruzku priloženú ku koreňu nosa povediete cez vonkajší kútik oka. Keď máte tieto 3 body určené, jednoducho ich spojte do jedného tvaru.

 

ikona oko5.Zvýraznenie obočia farbou

Obočie máme vytrhané a tvar máme určený – zostáva nám ho už len vylepšiť trochou farby. Spôsobov zvýrazňovania obočia je niekoľko, no medzi najbežnejšie patrí dokresľovanie ceruzkou či tieňmi a farbenie obočia, čo je trvalejšia metóda pre tie, ktoré si nechcú obočie dokresľovať každý deň.

Obočie si môžete zafarbiť buď doma alebo v odborných rukách kozmetičky, ktorá vám určí vhodný tvar aj farbu, a navyše máte záruku, že to bude urobené tak, ako má byť. Avšak nečakajte žiadne trvalejšie zázraky – farba sa z pokožky obočia veľmi rýchlo vymýva a často už po týždni je potrebné si farbu aplikovať znova, čo však z časového ani finančného hľadiska nie je pre každého ideálne.

gymnastika tvárePrečítajte si tiež
Gymnastika tváre. Cviky proti vráskam, na spevnenie a uvoľnenie.

 

ikona oko6.Tetovanie pre prirodzený a trvácny vzhľad obočia

Áno, pravidelná úprava obočia dokáže byť nielen otravná, ale aj časovo náročná. Hoci vytrhávanie či zastrihávanie obočia stačí urobiť raz za čas, jeho dokresľovanie či zvýrazňovanie je každodennou záležitosťou. A práve pre tie z nás, ktoré by sme najradšej mali krásne obočie za každých okolností, a to bez každodennej námahy, sa oplatí vyskúšať microblading obočia. Vďaka nemu budete mať perfektné obočie až po dobu 1 až 1,5 roka.

Mnohé z nás sa však boja, že obočie po tetovaní bude príliš tmavé a neprirodzené. Čo je na tom pravdy? Vôbec nič, pretože microblading obočia je jednou z najprirodzenejších metód permanentnej úpravy obočia, ktorá dokáže krásne zvýrazniť jeho prirodzenú farbu, udržať tvar a dosiahnuť ideálnu hustotu. A to všetko za prijateľnú cenu.
Čo poviete – skúsite ho aj vy? Objednajte sa na microblading obočia v salóne Aristora v Bratislave. Vyskúšané a stojí to za to!

— Guest Blog | Nechtový a kozmetický salón ARISTORA —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.