Gymnastika tváre. Cviky proti vráskam, na spevnenie a uvoľnenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Naša tvár je ako výklad v obchode. Ako reklamná plocha, z ktorej sa dá vyčítať množstvo informácií…a tvár je to prvé, čo si ľudia na náš všímajú. A čo s obľubou skúmame na druhých, však? Unavená a strhaná tvár nepôsobí príťažlivo, a to nie len u žien. Najlepší kozmetický prípravok je spánok, ale pomáha aj gymnastika tváre. Rôzne špeciálne, ale jednoduché cviky, ktoré potláčajú vrásky, uvoľňujú pokožku a nielenže to je vidno, ale aj sa cítite lepšie.

Gymnastiku tváre odporúča aj maďarská odborníčka Andrea Kriston, podľa ktorej „svalstvo a pokožka po týchto cvikoch oddychujú, bunky a medzibunkové priestory sa „nasajú“ vlhkosťou ako špongia a vrásky sa nám podľa možností vyhladia.“
Svoje cviky popísala v knihe Kristonovej intímny telocvik. Môžete ich vyskúšať pred spánkom, alebo ráno po zobudení. Pokojne aj kedykoľvek počas dňa, keď si nájdete chvíľku času.

Naša tvár totiž odzrkadľuje mnoho našich pocitov, náš postoj k životu. Napätosť a uvoľnenosť mimických svalov prezrádzajú, k čomu sa prikláňame – k optimizmu alebo pesimizmu? Na tvári sa nám odráža radosť, šťastie, vnútorná pohoda a všetko to dokážeme prenášať na druhých. Pôsobíme tak lepšie, ľudia vyhľadávajú našu spoločnosť, máme väčšie šance na zoznámenie alebo lepší výsledok na pohovore do práce, či pri rokovaniach.

 

Gymnastika tváre – 7 cvikov

Venujte sa jej každý deň, nevyžaduje si veľa času. Napríklad ráno pri krémovaní tváre, umývaní zubov ap. Opláchnite si najskôr tvár a potrite čistiacim krémom alebo tonikom, ktoré nevsiaknu. Pri cvikoch by mala byť pokožka mäkká – cvičenie so suchou pokožkou urýchľuje tvorbu vrások, upozorňuje Andrea Kriston.

Cviky pre zdravie
Pohybom svalov sa v tvári zvyšuje krvný obeh. Cievy sa rozšíria a do tváre sa dostane viac krvi. Vďaka tomu sa zrýchli prísun kyslíka a výživných látok do ciev, a tak sa dokonalejšie vylúčia odpadové látky. Sval pod povrchom kože, ktorý by sa bez cvičenia začal scvrkávať, zosilnie, stane sa pružnejším, napnutejším.
Svaly tváre tak omladnú, sú pohyblivejšie a pokožka sa nad silným svalom pevnejšie napne. Počas cvičenia či po ňom nanesený krém vsiakne rýchlejšie a dôkladnejšie.

 

gymnastika tváre - cvik 11.Proti vráskam na čele

Uvoľnite si čelo, ukazováky silno pritlačte po celej dĺžke na obočie. Pri cviku dbajte na to, aby sa obočie z normálnej polohy nepohlo. Snažte sa napnúť čelo tak, aby sa na ňom vytvorili vodorovné vrásky, ako keby ste chceli obočie zdvihnúť. Zároveň prstom udržujte obočie silno na mieste, nesmie sa vytiahnuť spod prsta. Napätie má trvať niekoľko sekúnd a po ňom nasleduje zakaždým uvoľnenie. Nechajte svaly, aby sa pohodlne „ponaťahovali“.
Cvik sa odporúča opakovať po sebe aj 5-6-krát. Pri správnom cvičení sa unaví celé čelo.

 

gymnastika tváre - cvik 22.Na spevnenie nosa

Nechajte si prst na obočí. Sťahujte svaly, zvislo zvraštite čelo, akoby ste chceli obočia priblížiť k sebe. Obočie sa snaží dostať v smere napínania smerom dovnútra, to mu však nedovoľte! Prstami ho silne udržujte v normálnej vzdialenosti.
Napätie má trvať štyri sekundy, potom nasleduje približne rovnako dlhé uvoľnenie!
Cvik sa odporúča opakovať 5-6 krát. Pri správnom cvičení sa unaví prostredná časť čela a svaly koreňa nosa.

 

gymnastika tváre - cvik 33.Na spevnenie viečok

Pritlačte ukazováky na obočie. Silno zažmúrte oči, akoby ste chceli stlačiť očnú buľvu. Udržte napätie viečok, kým napočítate do 4, potom rovnako dlho nechajte svaly oddychovať. Ani pri tomto cviku nedovoľte obočiu pohnúť sa z pokojovej polohy.
Privrite a otvorte oči spolu 10x. Pri správnom cvičení sa viečka trocha prehrejú, unavia, vo svaloch cítite príjemnú únavu.

 

gymnastika tváre - cvik 44.Na predchádzanie vonkajším očným vráskam

Dlane pritlačte k spánkom. Dbajte na to, aby sa vám pritom nevytvorili okolo očí vrásky. Silne privrite oči a napočítajte do 4. Potom ich pozvoľna pootvorte, uvoľniac svaly. Pri napnutí sa chce koža nad spánkami ťahať k očiam, ale to nedovoľte, držte ju v jednej  polohe. Zopakujte 5-6-krát. Pri správnom cvičení sa vám prehrejú svaly od vonkajších kútikov očí po spánky.

 

gymnastika tváre - cvik 55.Na predchádzanie vejárovitým vráskam pod očami

Pritlačte si dlane na lícne kosti asi 1,5-2 cm pod očami. Dbajte na to, aby sa vám koža nevraštila. Silno zažmúrte oči, počítajte do 4, potom ich pozvoľna pootvorte. Dávajte pozor, aby sa vám nad lícnymi kosťami nepohla koža. Pocítite, ako sa vám namáhajú svaly, a pokožka, ktorá sa napína nad lícnou kosťou, sa snaží ťahať k oku. Tomuto pohybu zabráňte dlaňami.

jedlá, ktoré zlepšia náladuPrečítajte si tiež
Tieto jedlá vám zlepšia náladu a vyčaria úsmev na tvári.

 

gymnastika tváre - cvik 66.Na predchádzanie vráskam pri ústach

Našpúľte pery! Natiahnite si ústa do boku, pomaly ale energicky, akoby ste v nich držali ceruzku, ktorou pohybujete na najdlhšej možnej trase doprava a doľava. Svaly sa pritom na jednej strane natiahnu, na druhej strane zasa skrátia a stiahnu. Plynule opakujte cvik na obidve strany, dokopy 5-6-krát. Je to veľmi silné cvičenie, svaly na tvári sa rýchlo unavia a pokožka sčervená. Pri správnom cvičení pocítite, ako sa vám pohybujú svaly od spánkov až po prsia.
(Ak nechcete, aby sa na vás celá rodina zabávala, zariaďte, aby ste boli v kúpeľni sama.)

gymnastika tváre - cvik 7Hore-dole

Predstavte si ceruzku, ako ňou hýbete energicky hore-dole. Ústa sú pritom našpúlené a celý čas sa zavreté pohybujú, raz k nosu, raz ku brade. Cítite, že vám pritom intenzívne cvičia čeľuste. Pri tomto súbore cvičení ústami neoddychujte, tak bude naozaj účinný.

gymnastika tváre - cvik 8Stále dokola

Pospájajúc predošlé pohyby krúťte našpúlenými ústami dookola. So svojou pomyselnou ceruzkou môžete kresliť pravidelné kruhy na pomyselný papier. Kruhy majú byt čo najväčšie. Krúžte doprava, potom doľava, až kým sa neunavíte (5-6-krát).


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.