Recept na čokoládové muffiny, ktoré zvládnu aj deti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tieto čokoládové muffiny zvládnu aj menej skúsené gazdinky. Neuveríte, aké sú jednoduché, rýchle, ale predovšetkým chutné. Poviete si – nie je predsa možné, aby sa za taký krátky čas a z pár surovín upiekli také dobré čokoládové muffiny…
Nuž, je to možné. A dievčatá Martinka a Lucka (11 a 9 rokov) ich upiekli úplne samé. Chutili naozaj fantasticky. Boli krehké, voňavé a naozaj rýchle, takže ideálne, keď sa k vám nahlási nečakaná návšteva 🙂
Môžete ich jesť len samotné alebo si na ne urobiť plnku. Možno nejaký hustejší pudingový krém, alebo šľahačku, prípadne potrieť kyslejším džemom…možností je veľa. Základom sú však vynikajúce a muffiny, ktoré máte za 40 minút upečené.

 

Recept na čokoládové muffiny

Netreba vám žiadne špeciálne prísady. Iba tie, čo máte pravdepodobne doma, dobrá varecha a budeme vážiť „hrnčekovo“. Čiže ani váhu vám netreba 🙂 Z množstva surovín nižšie získate asi 12 muffinov. Príprava cesta vám zaberie nanajvýš 15 minút, samotné pečenie do 20 minút.
Náš TIP: muffiny sú ideálne koláčiky, ak idete učiť svoje deti piecť. Tak im v tom nebráňte, „podstrčte“ im suroviny a nechajte im priestor.

Suroviny:

muffiny cesto

  • 1 hrnček polohrubej múky
  • ½ hrnčeka mlieka
  • ½ hrnčeka práškového cukru
  • ¼ hrnčeka oleja
  • ½ balenia prášku do pečiva
  • 1 vajíčko
  • ¼ hrnčeka kakaa
  • 1 čokoláda (kvalitná, horká)

Vyskúšajte aj ďalšie naše RECEPTY.makovník z lístkového cesta

POSTUP

recept postupDo misky dajte múku, cukor a prášok do pečiva. Premiešajte tieto suché časti. Potom postupne pridávajte miere zohriate mlieko, olej a vajíčko. Dobre premiešajte.

recept postupV ďalšom kroku prisypte kakao a pridajte nasekanú, nadrvenú čokoládu. Nemusí byť nasekaná na drobné kúsky, ale radšej trošičku väčšie, aby sa pri pečení úplne neroztopila. Potom budete cítiť celé kúsky čokolády, mňam. Časť nasekanej čokolády si odložte nabok.
Mimochodom, niekto dáva polovicu jedného kúska potom do stredu maffinu, keď už je v košíku.

recept postupNalievajte do muffinových formičiek – či už papierových, alebo v plechu. Maximálne do dvoch tretín, lebo pôjdu hore. Môžete ešte posypať zvyškom nasekanej čokolády na vrch.

recept postupVyhrejte si rúru na 200 stupňov a vložte do nej muffiny. Pečte asi 7 minút. Potom znížte na 180 stupňov a pečte ešte 15 až 20 minút.

čokoládové muffiny po upečení

zlepované mafiny s čokoládouRecept na Zlepované mafiny
na spôsob slávneho Victoria sandwich.

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.