Ako sa mení slovenské poľovníctvo?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V každej oblasti života, a rovnako aj v poľovníctve, nastalo v priebehu posledných rokov viacero zásadných zmien. Doba sa mení, ovplyvňujú ju technológie, je to však úplne prirodzené a treba sa tomu prispôsobiť.
V minulosti mali veľké lovecké revíry svojich pánov, vážených a rešpektovaných ľudí, ktorí tam dovolili loviť opäť len svojim vyvoleným a šľachte. V dávnej minulosti sa na lovenie zvierat využívali šípy, dnes už viete zviera uloviť prostredníctvom výkonnej pušky.

Ako sa lovilo kedysi a teraz?

poľovnícka baterkaVšade cítiť nové technológie, a platí to aj pre oblasť poľovníctva. Dnes už môžete mať z poľovačky malú technickú hitparádu, závisí však na vás, či vám takýto scenár vyhovuje alebo či dáte prednosť skôr osvedčenej klasike. V dávnej minulosti bola napríklad poľovnícka baterka či termovízia vecou science-fiction, dnes už je to bežná vec. A o podobných novinkách by sme vedeli napísať množstvo strán.

Kde a ako loviť mimo sezóny?

Na Slovensku máme aktuálne  53 poľovných revírov.
Čo sa týka času, kedy môžete loviť, odporúčame si kliknúť na web Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, kde sú vždy aktualizované časy, kedy môžete dané zvery loviť. Každý druh zveri má špecifický čas, kedy je povolený odstrel a taktiež sú dané kvóty na počet ulovenej zveri.
Napríklad aktuálne je platné mimoriadne povolenie na lov diviačej zveri z dôvodu hrozby nákazy chorobou u týchto zvierat.

Výbava postupuje míľovými krokmi

poľovnícke palice a zbraňDnes už sú úplne bežné poľovnícke palice, na ktoré si poľovník môže umiestniť pušku a lepšie tak namieri na svoju korisť. Zlepšovanie výbavy poľovníkov postupuje míľovými krokmi, otázne je len to, či a koľko ste do nej ochotní investovať peňazí. Čím viac investujete, tým lepšiu výbavu získate, to je úplne logické. Už je však na vás, či budete loviť klasicky „old-school,“ alebo s modernou technikou.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.