5 rád, vďaka ktorým si zo svojej chaty urobíte prázdninové útočisko

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte chatu, ktorej by ste radi dodali nový nádych? S trochou plánovania a kreativity z nej môžete vytvoriť svoje obľúbené prázdninové miesto. Prečítajte si našich 5 rád, ako si z nej urobíte oázu harmónie a pokoja.

Dodajte interiéru útulný dizajn

Na chatu chodíte najčastejšie načerpať sily a oddychovať. Určite tam ale občas radi privítate návštevu, s ktorou si užijete zábavne večery. Práve preto sa snažte vytvoriť miesto, kde umiestnite väčší konferenčný stolík s pohodlnou sedačkou, do ktorej sa bez problémov usadí aj väčší počet ľudí.

Najlepšou voľbou na chatu je rozkladací gauč, ktorý môžete rozložiť a vytvoriť tak ďalšie miesto na spanie. K sedačke doplňte aj kreslá, ktoré celý priestor zútulnia. Ak máte kozub alebo piecku, umiestnite ich k tomu čo najbližšie. Večer si tak užijete s dobrou knihou alebo pohárom vína nezameniteľnú atmosféru.

Siahnite po moderných spotrebičoch

urobte z chaty dovolenkové miestoAj útulná chata môže mať moderné vybavenie. Keďže si na ňu chodíme najmä oddýchnuť, nechceme strácať čas zbytočnými domácimi prácami či umývaním riadu. Preto sa nebojte investovať do kvalitných a moderných pomocníkov, ktorý vám vydržia roky. Nezabudnite ani na inteligentný termostat, ktorý viete ovládať aj na diaľku. Pred príchodom si tak viete nastaviť ideálnu teplotu.
Skvelým nápadom je aj vytvorenie kino miestnosti. Stačia vám len pohodlné sedačky, veľká biela plachta a projektor, na ktorom si budete užívať dlhé filmové maratóny.

Do interiéru zaveďte aj systém, ktorý vám umožní ovládať osvetlenie, kúrenie a bezpečnostné kamery cez mobilnú aplikáciu. A ak chcete prejsť nepríjemnostiam ako je vlámanie, tak si okrem kamier a alarmu zaobstarajte aj poistenie nehnuteľnosti a domácnosti.

Doprajte svojmu nábytku nový život

Ak chcete vdýchnuť svojej chate nový život, nemusíte kupovať nový nábytok. Stačí, keď sa pustíte do renovácie toho, čo už máte. Menšie poškodenia, ktoré stačí len zalepiť, obrúsiť či nalakovať si opravíte aj sami. Ak si však netrúfate alebo má nábytok už veľkú starožitnú hodnotu, zverte ho radšej do rúk šikovných odborníkov. Niekedy stačí, keď kúskom zmeníte farbu či vymeníte na dvierkach úchytky. Pri pohovke zase stačí, keď kúpite nové poťahy alebo ju dáte prečalúniť.

Ak chcete pri zariaďovaní ušetriť a máte radšej nábytok, ktorý má za sebou už nejakú tú históriu, siahnite po kúskoch z bazáru. Často práve tam nájdete tie najlepšie kúsky, ktoré sa budú perfektne hodiť do vašej chatky.

ako urobiť z chaty prázdninové útočisko

Zábava pre celú rodinu

Určite budete svoje prázdniny na chalupe tráviť aj so svojou rodinou. Nezabudnite preto na zábavu pre všetkých. Vytvorte si herný kútik so stolnými a spoločenskými hrami, ako sú šachy, karty alebo monopoly. Pridať tam môžete aj televíziu s hernými konzolami, ktoré využijú nielen deti, ale aj dospelý.

Vonkajšie priestory môžete vybaviť bazénom, pieskoviskom či hojdačkou, čo umožní stráviť deťom a aj vám príjemný čas vonku.

Vytvorte si priestor na oddych

Najideálnejšia chata má aj terasu, na ktorej si môžete vychutnávať dlhé slnečné večery. Ak patríte medzi tých šťastných, ktorí ju majú, vylepšíte ju pohodlným nábytkom, rastlinami a príjemným osvetlením. Všetky dekorácie tak dodajú miestu útulnú atmosféru. Umiestnite tam aj pohodlné ležadlá či kreslá, na ktorých si budete môcť len tak oddýchnuť.

Ak sa vám zmestí, vytvorte aj malú wellness zónu s vírivkou alebo saunou. Vychutnáte si tak chvíle pokoja a relaxu, kedykoľvek budete chcieť.

TS, foto: Pexels.com, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.