Vodné radovánky v rodinnom bazéne  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obrázok bazéna pri rodinnom dome je lákavou predstavou pre nejedného milovníka vodných radovánok. Pobyt v prírode a pri vode navodzuje príjemnú rodinnú atmosféru, dopraje skvelé spoločenské aj športové zážitky.

Kúpa rodinného bazéna nepatrí medzi krátkodobé investície. Životnosť exteriérových bazénov sa odhaduje na mnoho rokov a aj preto je výber modelu, ktorý bude vyhovovať všetkým členom rodiny, naozaj dôležitý. Pred kúpou bazéna si vopred špecifikujte všetky svoje potreby. Je dôležité vedieť, či rodina chce bazén len na kúpanie alebo aj na aktívne plávanie. Prvým krokom je voľba tvaru a rozmeru bazéna, nasleduje výber prídavných a dekoratívnych prvkov.

Rodinná vodná oáza

Luxusné bazény Compass sú uznávané v celej Európe, predstavujú špičku z pohľadu použitých materiálov – ich pevnosti aj dizajnu. Za úspechom značky stojí patentovaná austrálska technológia. Rodinné bazény Compass sa realizujú na kľúč aj s rôznymi prídavnými prvkami. K zabudovaniu nie sú na pozemku potrebné žiadne veľké stavebné úpravy, pretože bazén sa osádza iba do štrkového lôžka a inštalácia trvá len dva týždne.

Široký výber modelov a farieb zohľadňuje súlad bazéna s každým druhom záhrady. Stačí si vybrať len vhodný typ, podľa individuálnych potrieb a predstáv celej rodiny. Pokiaľ plánujete bazén aj zastrešiť, je dobré vedieť, že úspora času na údržbu zastrešeného verzus nezastrešeného bazéna sa odhaduje až na 70 % v prospech zastrešeného. Takže zastrešenie rodinného bazéna sa určite vyplatí.

záhradný nábytokPrečítajte si tiež
Ako si vybrať záhradný nábytok?

Priezračne čistá voda

Aby vodné radovánky boli pre každého člena rodiny bezpečné, bazén musí byť počas celej kúpacej sezóny čistý a voda v ňom hygienicky neškodná. Prípravky na čistenie bazénovej vody možno aplikovať buď jednoduchými mechanickými dávkovacími zariadeniami alebo pomocou poloautomatických a automatických dávkovacích zariadení. Automatické dávkovacie zariadenia nepretržite vyhodnocujú kvalitu bazénovej vody a podľa nameraných hodnôt dávkujú čistiace prostriedky automaticky.

Na chemickú úpravu vody v bazéne je možné zvoliť nielen chlór, ale aj aktívny kyslík, ozón, bróm a iné prostriedky. Kto nevlastní automatické vyhodnocovacie zariadenie, ten by mal hodnotu pH testovať jedenkrát týždenne pomocou testovacích pásikov. A to namočením testovacieho pásika do vzorky vody. Odporúčaná hodnota vody v rodinnom bazéne je od 7,2 do 7,6 pH, no nesprávnu hodnotu pH je možné spozorovať aj voľným okom alebo čuchom, keď je voda zakalená alebo ak zapácha.

TS, foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.