Úžasný jablkový chlebík s orieškami | RECEPT

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno si chlieb iba kupujete a možno si ho občas aj pripravíte. Či už klasický, kváskový, alebo povedzme banánový. Ale skúšali ste už jablkový chlebík? My po prvý raz a hneď sme si ho zamilovali. Vláčny, šťavnatý, aj s kúskami jabĺk, k tomu nasekané oriešky…no proste, musíte tento náš jablkový chlebík vyskúšať. Má jemnú, maslovú a vlhkú striedku s nádherne chrumkavou kôrkou. Nie je to nič zložité, uvidíte 😊

Recept na jablkový chlebík

recept na jablkový chlebíkUpečte si ho cez víkend ku kávičke alebo k telke. Môžete ho dať aj deťom do školy ako desiatu, alebo ním začnete deň skvelými raňajkami. Je jednoduchý a vďaka strúhaným jablkám, ktoré dávate do cesta, je aj vláčny. Všetky suroviny budete mať pravdepodobne doma, prípadne niečo požičiate od susedky.

Jeden tip – strúhané jablká pokojne nabudúce môžete zameniť za hrušky alebo slivky nakrájané na malé kúsky. Do jablkového chlebíka môžete pridať aj hrozienka, sušené ovocie, ktoré máte radi. A samozrejme nasekané orechy, ako sme to urobili aj my. Jednoducho to, čo máte doma po ruke.

SUROVINY

 • 3-4 jablká podľa veľkosti
 • 180 g múky
 • 120 ml masla
 • 2 veľké vajcia
 • 80 g kryštálový cukor
 • 80 g hnedý cukor
 • ¼ lyžičky prášku do pečiva
 • ¾ lyžičky škorice
 • ½ lyžičky sódy bikarbóny
 • 60 g orechov
 • ¼ lyžičky soli
 • ¼ lyžičky strúhaného muškátového orieška

Jablkové rezyTu sú ďalšie naše JABLKOVÉ RECEPTY.

POSTUP

recept postupNajskôr si nastrúhame jablká na strúhadle, na tých najväčších očkách. Jedno jablko si dajte nabok a to nakrájajte na kúsky. Použite jablká, ktoré pri pečené nezmäknú a nerozpadnú sa, napríklad Fuji, Pink Lady, Granny Smith či Galas.

recept postupV miske zmiešajte suché prísady, čiže múku, hnedý cukor, škoricu, sódu bikarbónu, prášok do pečiva, soľ a muškátový oriešok. Potom pridajte vajíčka (izbovej teploty) a maslo, ktoré ste roztopili v mikrovlnnej rúre. Vymiešajte, aby sa všetky suroviny dobre prepojili.
Odporúčame nemiešať mixérom, inak by bol jablkový chlieb tuhší. Stačí vám vareška.

recept na jablkový chlebík

recept postupNásledne do cesta primiešajte nastrúhané jablká a tiež tie na kúsky nakrájané. Pridajte nasekané orechy alebo čo si vyberiete: hrozienka, sušené ovocie ap.  Premiešajte.

recept postupVezmite si formu na chleba a vytrite ju olejom. Preložte cez stred papier na pečenie, aby vám trčal nahor. Po upečení potom chlieb jednoducho vyberiete, keď vezmete tieto konce papiera a vytiahnete.

recept postupNalejte do formy jablkové cesto a uhlaďte. Môžete posypať kryštálovým cukrom, potom dajte ešte polky orechov a znova posypte cukrom. To vytvorí navrchu chrumkavú karamelovo-orieškovú kôrku.
Dajte do rúry predhriatej na 180 stupňov Celzia a pečte asi 55 až 65 minút, v závislosti od rúry a tiež formy, pretože môžu rôzne viesť teplo.

recept na jablkový chlebík

recept postupVyberte jablkový chlebík z rúry a položte ho na stôl. Nechajte vychladnúť asi 10 minút. Následne ho vyberte z formy a nechajte na mriežke vychladnúť ešte asi 30 minút. Nezačnite ho krájať príliš skoro, potrebuje takpovediac dôjsť. Inak by sa vám mohol potom rozpadať.

Takýto jablkový chlebík môžete skladovať dobre zabalený v chladničke aj 5 dní. Ak sa rozhodnete zamraziť ho, zabaľte ho do igelitového vrecúška a nádobky. Takto vydrží aj 3 mesiace.

recept na jablkový chlebík

recept na jablkový chlebík

Pozrite si, ako tento jablkový chlebík robí John Kenell z Preppy Kitchen:

 

Foto: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.