Advent. Dekorácia na okno a mikulášske ozdoby

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Advent. Štyri nedele a obdobie, ktoré nám neustále pripomína, že Vianoce sa už naozaj blížia. Chystáme domácnosť, vypekáme, nakupujeme darčeky, ozdobujeme si príbytky. Existuje množstvo vecí, ako si skrášliť domácnosť počas adventu. Máme pre vás dva skvelé tipy – jednoduché, rýchle a efektné. Môžete pri nich relaxovať, zapojiť do prípravy celú rodinu, alebo aspoň deti a určite sa dobre zabavíte a ešte viac zblížite. Takéto spoločné chvíle sú na nezaplatenie…

Poradíme vám, ako si urobiť dekorácie na okno zo zubnej pasty a vyrobíme si aj mikulášske ozdobné balenie.

Advent je predsa nádherné obdobie, tak si ho užite. Nestresujte sa, nenaháňajte sa, aby bolo všetko úplne dokonalé a pritom zabúdate na svojich blízkych a priateľov. Užite si to s nimi 🙂

dekorácie na okno advent

Advent a dekorácie na okno

Potrebujete len zubnú pastu, vodu, samolepiacu fóliu, nožnice, ceruzku a špongiový štetec.
Tu je fotopostup:

dekorácie na okno advent

  1. Na samolepiaciu fóliu nakreslíme hviezdy rôznej veľkosti. Ak sa nám nedarí nakresliť rovnaké hviezdy, môžeme si pomôcť aj šablónami.
  2. Nožnice zapichneme do stredu vzoru, potom opatrne vystrihneme hviezdy. Nepotrebné okraje odstrihneme, pričom musíme dbať na to, aby sme neprerezali vzor hviezdy.
  3. Zubnú pastu zmiešame s malým množstvom vody, aby sme dostali konzistentnú, dobre rozotierateľnú zmes. V prípade, že prilejeme príliš veľa vody, zmes necháme niekoľko hodín postáť, aby zhustla.
  4. Vzory hviezd prilepíme na okno v tvare vianočného stromčeka. Masu zo zubnej pasty nanášame na okno špongiovým štetcom. Cez noc ju necháme vyschnúť, na druhý deň samolepiacu fóliu  odstránime.

 

mikulášske ozdoby na advent

Mikulášske ozdobné balenie

Potrebujeme hranatú škatuľu z plastu, kartónový papier čiernej, bielej a krémovej farby, ďalej lepiacu pištoľ, vlnenú dekoračnú plsť, umelú kožušinku, ozdobnú šnúru a nožnice.
Pozrite si fotopostup:

mikulášske ozdoby

  1. Z bieleho kartónového papiera vystrihneme kruhovú formu a na prázdne miesto nalepíme papier krémovej farby. Takto upraveným papierom oblepíme škatuľu, pričom musíme dbať na to, aby krémový kruh bol v strede.
  2. Odmeriame obvod škatule, z dekoračnej plsti odstrihneme potrebný kus, ktorý má byť asi o centimeter dlhší ako obvod škatule. Výška sa musí zhodovať s výškou škatule. Pomocou lepiacej pištole látku pozdĺžne zlepíme.
  3. Plsť navlečieme na vrch škatule a pripevníme ju lepiacou pištoľou. Z umelej kožušiny odstrihneme 2 cm široký pásik a nalepíme ho na spodok plsti.

mikulášske ozdoby

4. Z umelej kožušiny vystrihneme fúzy a obočie, ktoré pomocou lepiacej pištole pripevníme na škatuľu.
5. Nalepíme aj oči vystrihnuté z kartónového papiera. Na fúzy lepiacou pištoľou pripevníme nos.
6. Plsť pomocou ozdobnej šnúrky previažeme, urobíme mašľu a konce šnúry odstrihneme.

Takýchto možností, ako si skrášliť adventné obdobie je veľa – inšpirujte sa v rôznych knižkách. Odporúčame napríklad sériu Urob si sám a knihu Adventné dekorácie.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.