Aj sedačka v obývačke dokáže spraviť lepší deň

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obývačka bez sedačky či gauča? Nemysliteľné, no sú isté kritériá, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere sedacej súpravy. V tomto prípade ešte možno viac než inokedy platí, že nie je dôležité mať „akúkoľvek“ sedačku, ale je vhodné vybrať si takú sedaciu súpravu, vďaka ktorej sa v obývačke budete cítiť príjemne a pohodlne. Nie je to nič ťažké, stačí poznať pár jednoduchých kritérií. Ak ich dodržíte, tak vám sedačka môže skutočne spraviť lepší deň.

 

Veľkosť obývačky a priestorové možnosti

Kľúčovým faktorom, ktorý by ste mali pred kúpou sedačky zohľadniť, je veľkosť obývačky. Väčšinu láka čo najväčšia sedačka, na ktorej si môžete nielen sadnúť, ale aj sa pohodlne vystrieť a dopriať si prípadný popoludňajší spánok. Ak však má sedačka zaberať takmer celú obývačku, tak to nie je dobré. Preto treba brať do úvahy priestor, ktorý máte k dispozícii. Rovnako zohľadnite priestorové špecifiká ako zárubne, zásuvky či radiátory. Nie je veľmi šťastné sedačkou „zablokovať“ radiátor, ktorý má v zime dodávať teplo.

 

Farebné zladenie

V tomto prípade sa zameriame najmä na estetickú stránku. Hlavne pre mužov je určite prioritou najmä to, aby bola sedačka pohodlná, a až potom sa pozerajú na estetickú stránku. Ak sa však chcete v obývačke cítiť naozaj dobre a spraviť si lepší deň, tak by ste sa mali na sedacie súpravy pozerať ako na prirodzenú súčasť interiéru. Mali by štýlovo a najmä farebne ladiť s nábytkom či farbou stien.

ušetrite na nábytkuPrečítajte si tiež
7 užitočných tipov, ako ušetriť pri zaobstarávaní nábytku.

 

Účel sedačky

Samozrejme, sedačka slúži najmä na dobrý oddych a posedenie si pri televízore, knihe či dobrej hudbe. Ešte pred výberom však zvážte, na aké všetky účely ju potrebujete.
Očakávate, že k vám bude chodiť rodina na víkendy? Určite zvoľte rozťahovacie sedačky, kde sa môžu pohodlne vyspať minimálne dvaja ľudia.
Budú k vám chodiť návštevy? V tom prípade si zadovážte aj taburetky, aby ste sa všetci mohli pohodlne usadiť. Pri správnom výbere sedačky a doplnkov môžete mať naozaj krajší deň.

— PR článok —
Foto: fizkes / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.