7 užitočných tipov, ako ušetriť pri zaobstarávaní nábytku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ako ušetriť pri zariaďovaní domu a pritom si zachovať kvalitu? Všetci sa zhodneme, že nábytok v dnešnej dobe môžete kúpiť draho a naopak aj veľmi lacno. Ako si vybrať také kúsky, aby nám vydržali? Dá sa vôbec na niečom ušetriť bez toho, aby sme následne nekupovali nekvalitné výrobky? Najväčší vyhľadávač nábytku Favi vám spoľahlivo poradí.

ikona gaucKeď menej znamená viac

Najprv si ujasnite, čo vlastne naozaj nutne potrebujete. Čo budete kedy kupovať a ako postupovať. Potrebujete mať systém. Pozvite si na na malú poradu interiérového designéra alebo si sami načrtnite a spíšte to najdôležitejšie. Mali by ste si odpovedať na tieto otázky:

 • Aký štýl sa vám páči a použijete ho vo vašom dome?
 • Akú máte radi farbu?
 • Čo všetko, teda aké kúsky nábytku sú pre vás najpodstatnejšie?

V novom dome alebo byte asi budete potrebovať kuchyňu, jedálenský stôl so stoličkami, posteľ alebo minimálne matrac, gauč a úložný priestor.
S kuchyňou nebudete chcieť dlhé roky hýbať, preto sa na nej nevyplatí šetriť. So zariadením kúpeľne neskôr taktiež nič neurobíte. Skúste sa pozrieť do sekcie s kuchyňami do 1120 € na vyhľadávači nábytku Favi. Páči sa vám napríklad francúzsky štýl? Inšpirujte sa.

ušetrite gauč

 

ikona gaucNahraďte drahší variant tým dočasným

Ešte kým si našetríte na svoju vysnívanú vec, skúste sa zamyslieť, či môžete niečo len na pár mesiacov nahradiť.

 • Šatníkovú skriňu nebo vstavanú skriňu môžete zatiaľ vymeniť za vešiak alebo nemého sluhu.
 • Pokiaľ budete kupovať jedálenský stôl so stoličkami, siahnite po lacných skladateľných, ktoré po nákupe nových upracete do pivnice pre prípad početných návštev.
 • V obývacej izbe poslúžia ako úložné priestory obyčajné police.

Čo môžete, zoženiete lacno teraz. Časom, keď ušetríte, vymeníte to za lepšie.

 

ikona gaucKupujte nadčasové kúsky

Ušetriť na nábytku môžete i tým, že kúpite síce drahší, zato kvalitnejší kúsok. Vydrží vám možno niekoľko desiatok rokov, na rozdiel od produktu, ktorý by ste čoskoro museli vymeniť. Vyberajte preto napríklad:

 • Nábytok z pravého dreva, ktorý sa dá po čase zbrúsiť a prelakovať.
 • Čalúnený nábytok s kvalitnými poťahmi vyrobenými z oderuvzdorných látok.
 • Voľte jednoduché tvary, jednofarebné látky namiesto zložitých extravagantných vecí, ktoré sa čoskoro stanú nemodernými.

 

ikona gaucAktívne hľadajte a čakajte na zľavy

Najväčšie výpredaje nábytku bývajú väčšinou po vianočných sviatkoch, ale sledujte stránky Favi, kde majú sekciu so zľavnenými produktami po celý rok. Navyše je neustále aktualizovaná, takže budete stále v obraze.
Nie je problém si naviac vyfiltrovať, aký produkt hľadáte, v akej cenovej relácii alebo z akého materiálu.

ušetrite na nábytku

 

ikona gaucNakupujte postupne

Niekedy sa zamilujete do určitej veci, páči sa vám konkrétny typ nábytku. Chcete si vybaviť svoju obývaciu izbu luxusnými kúskami v provensálskom štýle. Zožeňte si najskôr jeden kus, napríklad komodu. Neskôr dokúpte ďalšie kusy od rovnakého výrobcu.

 

ikona gaucObľúbený tovar

Niektoré produkty sa predávajú už roky, dokonca aj desiatky rokov. Je to známkou niekoľkých vecí:

 • ľudia daný produkt radi nakupujú,
 • sú s ním spokojní,
 • a vydrží dlho.

Ako také kúsky nájsť? Možno vám budú povedomé podľa obrázku, pomôcť vám môže taktiež hľadanie podľa obľúbenosti.

 

ikona gaucNajdrahší nemusí znamenať najlepší

Ani drevo či koža nemusia byť zárukou vyššej kvality. Možno po prírodných materiáloch z nejakých dôvodov ani netúžite, všetko má naviac i svoje tienisté stránky.
Vlnené koberce napríklad často vypadávajú. Z bavlnených poťahov na sedačkách fľaky zle dostanete. Niekomu je zasa prírodná koža nepríjemná na dotyk. A ešte tu je aj etické hľadisko. Chybu neurobíte, keď siahnete po lamíne alebo syntetických poťahoch. Len si dôkladne prečítajte a ideálne overte u výrobcu, aký druh materiálu používa, u syntetických látok vás bude zaujímať ich údržba a ako dopadli v testovaní oderuschopnosti (musia vydržať desiatky tisíc cyklov). Niektoré syntetické poťahy sa veľmi ľahko čistia, handričkou z nich odstránite i fľaky od vína a pera.

Chystáte sa práve zariaďovať svoj byt alebo dom? Podeľte sa potom s nami o výsledok.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.