Jedinečný spôsob, ako sa zbaviť nepotrebných vecí a ešte na tom získať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uvedomujete si ten paradoxom súčasnosti? Máme všetko, na čo si len spomenieme, a predsa nie sme šťastní. Veľa stresu a málo času na oddych z nás robí výkonné stroje, ktoré si potom nabíjajú baterky aj nakupovaním. Často nám je jedno, o aký druh tovaru ide. Sme totiž hnaní emóciami a nie rozumom. To, že za peniaze získame niečo, po čom v tom momente túžime, aspoň na chvíľku vyrieši naše emocionálne prázdno.

Spoznávate sa? Jedného krásneho dňa sa však zobudíte a zistíte, že nemáte v byte ani jedno prázdne miesto. Všetko je zaplnené zbytočnosťami. Na niektoré z nich si možno ani len nepamätáte alebo ste ich v živote nevyužili.

 

Ako sa zbaviť nepotrebných vecí a získať na tom?

Ak si vravíte, že vás sa to netýka, patríte k tým šťastnejším. Možno tento fenomén zažívate v miernejšej forme. Hoci máte plnšie skrine, ešte stále v nich nájdete aké-také miesto. Dokážete sa ovládať a snažíte sa nepodľahnúť tlaku médií a emócií. Napriek tomu možno máte doma veci, ktorých by ste sa radi zbavili a zároveň z toho niečo mali.

Ale ako to dosiahnuť?
Veď bazár ste už skúšali, niečo ste predali (väčšinou pod cenu) a ostatné veci vám „trčia“ doma.
Čo tak darovať ich ľuďom v núdzi alebo do zberných kontajnerov? Pre niektoré veci je to ideálne riešenie.
Ale čo veci, ktoré nechcete predať, no ani rozdať?

Máme vynikajúci tip, ktorý vám pomôže. Portál veksluj.sk má úžasne jednoduchú a pritom účinnú myšlienku: vďaka nemu sa môžete zbaviť nepotrebných vecí a zároveň si zaobstarať to, čo skutočne potrebujete. A navyše bez ďalšieho míňania peňazí.
Zdá sa vám to nereálne? Možno to vyzerá ako sci-fi. Opak je však pravdou.

nepotrebné veci

 

Ako funguje nákup a predaj na stránke Veksluj.sk?

Je dôležité zdôrazniť, že nejde o tradičný výmenný obchod ako z minulosti, aj keď sa to tak môže javiť. Tovar sa jednoducho nevymieňa za ďalší tovar. Veď predsa každý má inú hodnotu.
Do procesu výmeny vstupujú body, ktoré zbierate, a to už počiatočnou registráciou, každým inzerátom a „predaným“ tovarom. Bodový systém je výhodný, pretože umožňuje jednoduchšiu výmenu tovaru.

Príklad:
Vy „predáte“ knihu Jozefovi a on vám za ňu zaplatí 5 bodov z jeho účtu. Týchto 5 bodov potom môžete použiť napríklad na zakúpenie sady pohárov od Ivany.
Ivana tieto body použije na nákup od ďalšej osoby. Každý sa tak zbaví toho, čo nechce a zároveň si urobí radosť niečím novým. Peniaze vôbec nepoužívate.

 

Celý postup je veľmi jednoduchý

  • Najskôr začnite u seba doma. Rozhodnite sa, ktoré veci považujete za nepotrebné či nechcené a radi by ste ich ponúkli ďalej.
  • Potom sa zaregistrujte na stránke veksluj.sk. Tým, že sa registrujete, získate prvých 10 bodov.
  • Pridajte váš prvý inzerát. Za každý pridaný inzerát okamžite získate jeden bod, tak pokojne pridajte všetko, čoho sa plánujete zbaviť. Skvelé je, že hoci ste ešte nič nevymenili máte aký-taký kapitál na ďalší nákup.
  • Začnite s výmenou.

rodinný rozpočetPrečítajte si tiež
11 tipov, ako mať správny rodinný rozpočet.

A ešte jedna vec. Možno si vravíte, že chcete niečo nové, neobnosené a neošúchané. Predsa niečo nové je iné, ako stokrát použité. Skúste sa však zamyslieť. Je veľa ľudí, ktorí svoje zakúpené veci používali len minimálne, ak vôbec. Vy ich môžete mať takmer nové a bez ďalšieho nezmyselného míňania peňazí.

Portál ponúka možnosť kúpiť si to, čo skutočne potrebujete a zbaviť sa nepotrebného.
Žiadne impulzívne nakupovanie a nezmyselné míňanie peňazí, ktoré ste radšej mohli investovať do dovolenky s rodinou.

Takže zbaviť sa nepotrebných vecí sa dá jednoduchšie, ako sa zdá. Bez peňazí, stresu a z pohodlia domova. Vyhnete sa emocionálnemu nakupovaniu, upracete si dom a zároveň aj dušu 🙂
Čo môže byť viac oslobodzujúce?

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.