Ako si zaradiť komfortnú kúpeľňu v malom byte

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vybaviť malú izbu krásnym štýlom je niekedy ťažšie, ako vkusne zariadiť priestrannú izbu. Najmä pokiaľ ide o kúpeľne, ktoré sú v našich bytoch stiesnené a nevýrazné. Napriek tomu môže byť aj vaša kúpeľňa atraktívna a krásna. Ako to dosiahnuť v malom byte?

 

Vyberte si malý nábytok

Vzdajte sa širokých podstavcov alebo masívnych skriniek a pokúste sa zvoliť všetky potrebné inštalatérske práce aj na základe ich zhody so skutočnou veľkosťou miestnosti. Ako ukazuje prax, rohový nábytok, ako je kompaktná a pohodlná rohová sprcha, zaberá najmenej miesta. Nástenné umývadlá a toalety sa dobre hodia k moderným štýlom, ktorých jedinou nevýhodou sú niekedy náklady, ktoré sú však kompenzované funkčnosťou a dokonalým štýlom.

A ak by sa vám predsa len náhodou niečo časom pokazilo, k dispozícii je vám profesionálne krtkovanie a množstvo iných šikovných majstrov.

 

Používajte moderné spotrebiče

Ide predovšetkým o práčku a sušičku. V optimálnych rozmeroch a s dobrým výkonom sa postarajú o využitie kúpeľne na viacero účelov. Aj tu platí, že ak by sa vám v priebehu rokov niečo v nich pokazilo, namiesto kúpy nového spotrebiča, zvážte radšej výber náhradných dielov na práčku.

ako si vylepšiť kuchyňuPrečítajte si tiež
15 trikov, ako si vylepšiť kuchyňu a kúpeľňu.

Nezabudnite na svetlo

Pocit priestrannosti a ľahkosti v miestnosti uľahčujú neutrálne svetlé odtiene. Zatiaľ čo tmavé steny miestnosť opticky zužujú a vytvárajú na ňu tlak, krémové, béžové alebo svetlošedé tóny naopak miestnosť opticky rozširujú a zvyšujú. Biele obloženie alebo biele vodovodné potrubie dodá kúpeľni najviac vzduchu a čistoty, a ak chcete použiť svetlé a tmavé farby, najlepšie iba ako malé akcenty.

 

Zvoľte prírodné materiály

Povrchová úprava vyrobená z prírodných materiálov, ako je drevo, kameň alebo mramor, vyzerá lakonicky, ale draho a elegantne, a čo je dôležitejšie, nepreťažuje malú kúpeľňu množstvom textúr a farieb. Ak však chcete rozmanitosť, pri zdobení miestnosti skúste tieto materiály striedať navzájom alebo s univerzálnymi obyčajnými dlaždicami. V takto zariadenej kúpeľni bude potom radosť bývať.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.