Čo všetko potrebujete vedieť, ak sa chystáte kúpiť dron?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Viete, aká je ľudová definícia dronu? Novodobá hračka dospelých. Nuž, hra je podstatným predpokladom psychického zdravia a vyrovnaného života, preto proti tomuto tvrdeniu nemôžeme (a ani nechceme) mať žiadne námietky. S dronom naozaj môžete zažiť krásne chvíľky. Či už to bude s cieľom fotenia alebo „iba“ lietania, pokiaľ ste maniakom na technické inovácie, o nový najobľúbenejší koníček máte postarané. Tu je niekoľko rád, ak sa chystáte kúpiť dron.

 

Pre úplných začiatočníkov

Impulzívne kupovanie dronov v dnešnej dobe nie je zriedkavé. Síce sa hovorí, že hodením sa do hlbokej vody môžete prekročiť niekoľko bodov učenia sa novej zručnosti, no ak neradi riskujete, vyberte sa skôr premyslenou cestou cieľavedomosti.
Prečítajte si niekoľko odborných článkov z dôveryhodných zdrojov a navštívte populárne fóra. Aby ste sa dokázali orientovať v ponuke dronov globálne, preštudujte si sortiment internetových obchodov, ktoré ponúkajú drony rôznych typov. Dobrým výberom môže byť napríklad Aeromodel.sk.

Jeden z modelov, ktorých ovládanie by mal zvládnuť aj úplný začiatočník, je dron na diaľkové riadenie (radio control). Hľadajte ho v kategórii RC modely. Niektoré sa predávajú už aj s kamerou, fotenie s nimi po krátkom tréningu určite zvládnete ľavou zadnou.

na čo myslieť, ak kupujete dron

 

Ak ste si práve kúpili dron

Pokiaľ ste si už dron kúpili, ale zatiaľ ste ho nepoužívali, vaša najdôležitejšia úloha je veľmi jednoduchá a intuitívna: pozorne si prečítať priložený manuál. Ak ste už takto spravili pred samotnou kúpou, pravdepodobne máte nejaké predstavy o tom, čomu by ste mali venovať pozornosť pred jeho použitím a pri jeho údržbe. Ďalšou povinnou literatúrou bude legislatíva, čiže pravidlá používania dronov na Slovensku.

Hovorí vám niečo pojem „homepoint“? Táto funkcia je rovnako užitočná ako možnosť lokalizácie strateného telefónu. Možno si teraz hovoríte, že s dronom sa niečo také nemôže stať. Ak ale nemáte presne nastavený homepoint, nie je vylúčené, že vám dron uletí. Táto šikovná funkcia bude vašou záchranou vtedy, ak sa spojenie s ovládačom preruší. Pomôže vášmu lietadielku „dostať sa domov“, teda na miesto vzletu. Jednou vetou, predtým, než svoj dron vypustíte do vzduchu, nezabudnite zapísať homepoint. 

Ak je to možné, svoju premiéru načasujte na iné obdobie ako tuhú zimu. Predstavte si, že by ste začínajúceho vodiča poslali šoférovať prvýkrát na zamrznuté cesty. Nemyslite si, že len preto, že dron sa premáva vo vzduchu, je plne odolný voči studenému počasiu. Námraza na vrtuliach môže preťažiť motor aj batérie, a ak túto situáciu nezvládnu, môžete byť svedkom nešťastného pádu vašej obľúbenej hračky.

na čo myslieť, ak kupujete dron

 

Pre cestovateľov

Možno, že od tejto kapitoly očakávate najmä technické informácie, no pri cestovaní s dronom sa mnohokrát zabúda na ďalšiu dôležitú vec: zákony. Ako sme to už spomenuli vyššie, obmedzenia a zákony týkajúce sa používania dronov na Slovensku by ste mali ovládať skôr, než si vyberiete svoj stroj z krabice.

No nespoliehajte sa na tieto znalosti vtedy, ak sa chystáte do zahraničia. Vyhnite sa nepríjemnostiam v dôsledku neznalosti legislatívy. Možno, že cieľom vašej cesty je krajina, v ktorej drony nie sú povolené, resp. tento zákaz platí iba na určité oblasti/regióny. Určite sa však nechcete dostať do situácie, že sa to dozviete až po vašom príchode, a už dupľom nie do takej, že vám zhabú na letisku batožinu.

tip na darček pre muža - štýlové hodinkyPrečítajte si tiež
Tip na darček pre muža alebo priateľa.

Keď už sme pri batožine, ak cestujete lietadlom, prečítajte si prepravné podmienky leteckej spoločnosti operujúcej váš let. Každý by bol asi najradšej, ak by svoje najcennejšie veci mohol mať pri sebe počas celej cesty, čiže na palube, v príručnej batožine. To, či vám to povolia, nezávisí len od veľkosti vášho dronu, ale aj od pravidiel konkrétnych prepravcov. Čo vám však vieme s istotou odporučiť: neprepravujte batériu dronu v podpalubnej batožine.

TIP
Ak sa neviete rozhodnúť, aký typ dronu si kúpiť, pozrite si výhody dronov Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom na blogu stránky Aeromodel.sk.

kúpa dronu

— PR článok —
Foto: librestock.com, freepik.com, aeromodel.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.