Prečo toto 6-ročné dievča pomohlo bezdomovcovi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Existujú chvíle, ktoré vás dokážu dojať natoľko, že až stratíte reč. Jednoduchý a obyčajný okamih, ktorý vám však svojou silou vyrazí dych. Tak zapôsobila 6-ročná Janiyah na desaťtisíce ľudí. Tým, čo urobila, rozplakala svoju mamu a dojala ľudí, ktorí to zdieľali na Facebooku a radi zdieľali svojim priateľom. Janiyah urobila pritom čosi také, čo neurobí väčšina z nás, hoci je to také jednoduché…a také nádherné.

 

Dievča pomohlo bezdomovcovi

Janiyah má naozaj len 6 rokov, žije americkom Norfolku (Virginia) a na sociálnej sieti je považovaná za skvelý príklad ľudského súcitu.
Janiyah bola na nákupoch s mamou Kenyattou, keď si všimla zúfalého bezdomovca. Práve vychádzali z kozmetického salónu, keď si dievča všimlo plačúceho muža a spýtalo sa mami, prečo ten muž plače a čo mu je. Neuvedomila si, že je to bezdomovec.
Janiyah vedela, že je horúco a mala strach, že je muž smädný.

6-ročná Janiyah

6-ročná Janiyah pritom urobila prirodzenú vec – podala pomocnú ruku…

Keď jej to mama vysvetlila, prekvapila ju Janiyah svojou čistou a bezprostrednou reakciou.
Mužovi ponúkla svoj nápoj a vlastné vreckové. Pozvalo ho dokonca do reštaurácie s rýchlym občerstvením na nejaké jedlo. Všimli si to okoloidúci, vzápätí pristúpili k bezdomovcovi ďalší dvaja ľudia a zobrali si z nej príklad.
Bezdomovec dievčatku prezradil, že prišiel o ženu a celý majetok. Býval v prívese, ktorý mu však zhorel.

O dobrom skutku Janiyah napísala jej mama na Facebooku, aby inšpirovala aj druhých. Príspevok zdieľalo už 180.000 ľudí, písali o ňom rôzne portály a denníky vrátane Today News, či Daily Mail. Kenyatta neskôr zriadila konto na GoFundMe, kde môžu ľudia prispieť peniazmi na jedlo a oblečenie pre ľudí bez domova. Darovať tiež môžu potraviny.

Podľa mamy dievčaťa Kenyatty by si z nej mohli brať príklad mnohí dospelí. “Hreje ma to pri srdci, keď viem, že je príkladom pre ostatných. Je to úžasné. Deti nerobia rozdiely a tak by to malo byť. Nie je to len klišé, že deti sú naša budúcnosť. Je to jednoducho fakt. A takéto správanie mi dáva väčšiu nádej,” povedala Kenyatta o svojej dcérke Janiyah.

Foto: Facebook/Kenyatta Lewis


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.