Drevené skrine – ako si vybrať tú správnu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skrine sú dôležitou súčasťou každej domácnosti. Schováme do nich odevy, topánky, bielizeň aj sezónne veci. Ako si šatníkovú skriňu vybrať? Čo si všímať, ak pozeráte drevené skrine? Dozviete sa v našom článku.

 

Drevo ako nadčasový materiál

Drevo je považované za tradičný materiál, ktorý je dokonalou voľbou do každého interiéru. Nielenže vás prepojí s prírodou, ale je tiež štýlové, nadčasové a trvanlivé. Drevený nábytok vám teda vydrží pokojne aj niekoľko desaťročí. Unikátna a príjemná je tiež prirodzená vôňa dreva.

Medzi obľúbené patria práve skrine z borovicového dreva, ktoré sú originálne z hľadiska drevo kresby. Tento typ šatníkových skríň vás nikdy nezačne nudiť, pretože časom zmení farbu. Výhodou borovice je okrem jej jedinečného dizajnu tiež nižšia cena.

Odolnú alternatívu vám ponúknu precízne spracované skrine z dubového dreva, ktoré sú populárne vďaka svojej špecifickej štruktúre.

 

Vyberte si skriňu podľa farby

Do popredia sa dostávajú drevené skrine bielej farby, ktoré rozjasnia každý interiér. Biela je univerzálnou farbou, ktorá sa jednoducho hodí všade, vďaka čomu dominuje v mnohých domácnostiach. Môžete k nej nakombinovať rôzne dekorácie a textílie a vytvoriť tak unikátnu miestnosť podľa svojich predstáv. Biela je dokonalou voľbou do romantických provensálskych interiérov, do miestností zariadených v slávnom severskom štýle aj do domov v prírodnom vidieckom štýle.

Alternatívou sú drevené skrine vo farbe dubu, ktoré miestnosti dodajú punc luxusu. Zároveň ide o nadčasové kúsky, ktoré skvelo zapadnú do moderných a vintage interiérov.

spálňa a šatníková skriňaPrečítajte si tiež
Šatníková skriňa prinesie do priestoru harmóniu.

 

Veľkosť a usporiadanie skrine

Drevené skrine sa líšia aj z hľadiska usporiadania. Zvyčajne sa skrine delia na policové, vešiakové alebo na kombináciu oboch. Aj preto si ujasnite, akú skriňu vlastne potrebujete. Myslite tiež na praktickú stránku skrine, jej veľkosť a úložný priestor.

Ďalšie dizajnové prvky
Môžete si vybrať drevenú skriňu so zrkadlom alebo bez. Za dizajnový prvok sa považujú aj skrine na nožičkách, vďaka ktorým miestnosti pôsobia vzdušnejšie. V konečnom dôsledku teda záleží iba na vašich preferenciách.

— PR článok —
Foto: Adobe Stock


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.