Egypt. 8 dôvodov, prečo navštíviť krajinu pyramíd

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Egypt obsadzuje v rebríčkoch obľúbenosti dlhé roky popredné miesta. Ročne tam príde 10 až 15 miliónov turistov nielen za nádherným pobrežím Červeného mora s úžasnými plážami, ale aj za obhliadkami fantastických pamiatok starovekého Egypta. Typickú prímorskú dovolenku si môžete užiť na Sinajskom polostrove, kde sa nachádza veľa letovísk, ktoré sú tiež obklopené nádhernými pamiatkami.
Pobrežie Červeného mora je vyhľadávané aj pre výborné podmienky na potápanie a šnorchlovanie s pestrofarebným podmorským svetom plným koralových útesov.
Niet sa teda čo čudovať, pre Slovákov ponúka Egypt nádych orientu, novej kultúry a histórie. Je tiež považovaný za najhorúcejšiu a najslnečnejšiu krajinu sveta s letnými teplotami 40 – 50°C.

Čo robí z Egypta takú skvelú dovolenkovú destináciu? Poradíme, kam sa pozrieť a čo vyskúšať, keď už sa vyberiete do Egypta. Máme tipy pre milovníkov dobrodružstva, ale aj pre tých, ktorí radšej vylihujú na peknej pláži.

 

egypt kleopatra1. Nádherné more a pláže

More v Egypte je dostatočne teplé počas celého roka, čo je obrovskou výhodou pre ľudí, ktorí nemajú v práci flexibilitu a dovolenku si musia zorganizovať v stanovenom čase. Priezračne čistá voda sa jemne vlní na pozadí bezoblačného neba a láka na osvieženie od skorej jari do neskorej jesene, pričom si stále drží veľmi príjemnú teplotu.
Pobrežie je lemované zlatistým pieskom a krásnymi plážami. Zväčša sú vyhradené pre rezorty, ktoré sa o ne starajú, aby dovolenkári mohli nerušene oddychovať.

egypt pláže a more

 

egypt kleopatra2. Legendárne pyramídy

Ako už názov článku napovedá, poznávacím znamením Egypta sú pyramídy. Kamenné stavby vyrastajú zo zlatistej púšte a symbolizujú slávu starovekých faraónov, kráľov i bežného ľudu.
V súčasnosti je ich na území Egypta okolo 100, no najslávnejšie sú pyramídy v Gize. Sú posledným zo starovekých divov sveta a obdivuhodným výtvorom starovekej architektúry. Svojou impozantnosťou a dychom minulých čias vás chytia za srdce.

egypt pyramídy

 

egypt kleopatra3. Stopy kráľovskej minulosti

Kultúra je skutočne silným dôvodom na návštevu krajiny. Pyramídy určite nie sú jediným výnimočným dedičstvom skrývajúcim sa za hranicami Egypta. Bohatá a slávna história priniesla i niekoľko ďalších klenotov. Napríklad jedinečné chrámové komplexy Karnak a Abu Simbel.
Neobíďte ani bývalé kráľovstvo Luxor na juhu krajiny. Nachádza sa tu mnoho vzácnych, jedinečných a tajomných artefaktov. Nadchnúť vás dokážu aj svetoznáme Téby a Údolie kráľov s viac ako 60 starodávnymi hrobkami. 

egypt karnak, abu simbel luxor

 

egypt kleopatra4. Egypt = špičkové hotely

Hotely v egyptských letoviskách dosahujú vysokú úroveň. Luxusné hotely sú cenovo dostupné, ponúkajú množstvo možností ako stráviť voľný čas a užiť si dni príjemného oddychu.
Ak sa neviete rozhodnúť, odporúčame vám prečítať si pri hľadaní ideálneho hotela recenzie hostí. Najviac prínosné sú recenzie od Slovákov, ktorí už v Egypte strávili svoju dovolenku.

egypt a hotely

 

egypt kleopatra5. Množstvo netradičných zážitkov

Nekonečné púšte sem-tam spestrené oázou či kamennou stavbou vyzerajú určite najlepšie priamo z ťavieho chrbta. Ťava, ako významný pomocník pustovníka v púšti, si v Egypte drží dodnes bohatú tradíciu.
Možnosti kam sa previezť je mnoho. Odporúčame vám zážitkový prechod púšťou Sahara a návštevu krásnej osady s názvom Siwa. Osada leží v pravej púštnej oáze a jej obyvatelia sú príslušníkmi kmeňa Berberov.

Zážitkom je aj plavba po Níle, najdlhšej rieke sveta, ktorá sa tiahne cez celé územie krajiny. Na rieke leží množstvo zaujímavých miest a osád. Moderné výletné lode ponúkajú vysoký štandard ubytovania a stravovania.
Väčšina z nich má presne naplánovanú cestu so zastávkami na zaujímavých miestach pri brehoch Nílu. Za niekoľko dní tak získate pekný prierez egyptskou kultúrou od dávnej slávy faraónov až po dnešok.

egypt ťava

 

egypt kleopatra6. Skvelé podmienky na potápanie

Azúrové more ponúka možnosť nádherného potápania a šnorchlovania aj pre začiatočníkov. Pod hladinou objavíte masívne koralové útesy a unikátny podmorský ekosystém, tvorený tisíckami druhov živočíchov a rýb.
Na dne mora sa ukrýva skutočné kráľovstvo, ktoré stojí za návštevu. Najobľúbenejším miestom na potápanie je známa Hurghada. Celý výstroj sa dá jednoducho požičať na mieste a dohliadať na vás bude skúsený inštruktor. Vďaka teplote mora a podmienkam sa dá v Egypte potápať celoročne.

NÁŠ TIP
Aj vy milujete dychberúce pohľady a slobodu, ktoré sa ukrývajú pod hladinou? V tom prípade si prečítajte aj zoznam najlepších destinácií na potápanie.

egypt potápanie

 

egypt kleopatra7. Púštne dobrodružstvo

Takmer celé územie Egypta je tvorené zlatistými púšťami, ktoré v našich zemepisných šírkach nenájdeme. Púšte sú tým pravým orechovým pre bádateľov a obdivovateľov magickej sily prírody.
Biela púšť je tvorená bielymi kriedovými horami, ktoré napriek horúčave pripomínajú zasnežený kontinent. Naopak v Čiernej púšti prevláda tmavá farba. Je to tak kvôli vrstve tmavého prachu na povrchu. Pri jej okraji sa vypínajú vulkanické kopce.

egypt púšť

 

egypt kleopatra8. Dobrý pomer kvality a ceny

Nároky turistov zmenili aj Egypt a ponuka služieb je z roka na rok pestrejšia a kvalitnejšia. Výhodou však je cenová dostupnosť aj pre slovenský rozpočet. Jedlo mimo rezortov aj zábava nezaťaží peňaženku tak, ako niektoré európske destinácie.

Pozrite si aj ďalšie články o CESTOVANÍ.cestovať lacno

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.