Finančné nástroje, ktoré vám uľahčia život

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Doba je rýchla a internet sa stal verným parťákom, ktorý uľahčuje mnohé činnosti. Uvedomujú si to aj banky.
Moderná doba a vysoká konkurencia ich nútia prichádzať so službami, ktoré klientom ušetria čas a uľahčia život. Postupne prichádzajú s finančnými nástrojmi, ktoré uľahčujú činnosti, ktoré predtým pre klientov predstavovali žrútov času.
Vybrali sme pre vás 6 takýchto nástrojov, ktoré uľahčia život aj vám.

 

jedno euro1. Hypotekárna kalkulačka a úverová kalkulačka

Chystáte sa brať úver alebo hypotéku a radi by ste si porovnali viacero ponúk a vybrali tak tú najvhodnejšiu? Už teraz sa desíte koľko času a úsilia vás bude stáť obehať všetky vytipované banky a potom pracne porovnávať získané ponuky?
Vďaka hypokalkulačke alebo úverovej kalkulačke, ktoré na svojej stránke s aktuálnymi úrokovými podmienkami ponúka takmer každá banka, si viete orientačne z pohodlia domova vypočítať, koľko vás bude stáť váš nový úver.
Stačí zadať údaje ako výška úveru (hypotéky), požadovaná doba splácania či výška mesačnej splátky a kalkulačka vám orientačne vypočíta celkovú splatnú sumu. Ide o výbornú pomôcku pri plánovaní vášho finančného zaťaženia, nakoľko si takto viete nielen porovnať viacero dostupných úverov, ale napríklad aj vypočítať, či váš rodinný rozpočet zvládne splácať mesačne ďalší úver.

 

jedno euro2. Vyhľadávač najbližšieho bankomatu

Nachádzate sa v cudzom meste a potrebujete si vybrať peniaze? Máte dve možnosti.
Môžete behať hore – dole uličkami a hľadať najbližší bankomat, ktorý môže byť vzdialený aj niekoľko kilometrov a ani nemusí byť vašej banky. Za výber tak zaplatíte poplatok banke, nabeháte sa a navyše – čo ak ste sa vydali len nesprávnym smerom a kúsok od vás, len opačným smerom bol bankomat vašej banky?
Druhou možnosťou je použiť vyhľadávač najbližšieho bankomatu, ktorý býva súčasťou mobilného bankingu. Stačí mať zapnutú GPS lokáciu a aplikácia vám vyhľadá bankomat, ku ktorému to máte najbližšie.

vyhľadávač bankomatov

 

jedno euro3. IBAN konvertor

IBAN je medzinárodne štandardizovaná forma čísla účtu, ktorá umožňuje jednoznačnú identifikáciu účtu, krajiny a bankovej inštitúcie príjemcu prevodu. Síce tento tvar účtov sa povinne na Slovensku používa už druhý rok, začiatky neboli ľahké.
Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí si pamätajú naspamäť svoj starý tvar účtu a 24 miestny IBAN je pre vás nezapamätateľný nezmysel, ktorý na prvý pohľad s pôvodným číslom účtu nijako nesúvisí?
Samozrejme, IBAN nie je žiadny nelogický súhrn písmeniek a čísel. Skladá sa z presne určených zložiek : kód krajiny, kontrolka, kód banky, predčíslie účtu, číslo účtu.
Výbornou správou však je, že ak vám v pamäti utkvelo len „staré“ číslo účtu a toto nové si stále nie a nie zapamätať, ani sa o to nemusíte snažiť. Jednoduchým riešením je otvoriť si IBAN kalkulačku a číslo účtu previesť do IBAN tvaru.

 

jedno euro4. Ako dlho musíte sporiť?

Odkladáte si každý mesiac pevnú sumu na sporenie a radi by ste vedeli, kedy budete mať nasporenú konkrétnu sumu, aby ste si napríklad mohli kúpiť nový vytúžený televízor? S takýmto výpočtom vám pomôže kalkulačka úspor.
Stačí zadať koľko mesačne odkladáte, aká je vaša cieľová nasporená suma a predpokladaný výnos. Kalkulačka vám následne vypočíta za aké dlhé obdobie cieľovú sumu nasporíte. A možno vás aj motivuje, aby ste mesačne v rámci svojich možností odkladali viac.

rodinný rozpočetPrečítajte si tiež
11 tipov, ako mať správny rodinný rozpočet.

 

jedno euro5. Nástroje na prepočet meny

Nasledujúci nástroj poteší nielen tých, ktorí nakupujú zo zahraničných internetových stránok, ale všetkých, ktorí občas potrebujú prevod eur na inú menu. Vďaka internetovej kalkulačke na prevod mien zvládnete behom pár sekúnd orientačne zistiť aktuálny vývoj medzi jednotlivými menami. Výhodou je, že kalkulačka nie je viazaná len na prevod eur, ale nájdete v nej aj menej známe meny.
Potrebujete rýchlo zistiť koľko je 10 Arubských forintov Čínskych juanov?
Žiadny problém. Aj takéto prevody zvládnete prostredníctvom pár klikov.

 

jedno euro6. Kedy budete milionárom?

Posledný finančný nástroj, ktorý sme pre vás vybrali, je vhodný pre všetkých, ktorí radi snívajú. Táto kalkulačka vám totiž pomôže vypočítať za koľko rokov sa z vás stane milionár. Stačí zadať koľko máte aktuálne rokov, výšku vašich úspor a koľko ste schopný mesačne investovať. Keďže väčšine z nás pri výpočte vyjde vek, ktorého sa reálne nedožijeme, treba túto kalkulačku skôr brať ako nástroj na pobavenie a odľahčenie. Aj keď nikdy neviete.

Internetových nástrojov na uľahčenie života je omnoho viac a to nie len z oblastí financií. Online dnes zvládnete napríklad aj porovnať či uzatvoriť poistenie. Zistiť odchod verejného dopravného prostriedku a zakúpiť si cestovný lístok. Či porovnať a rezervovať ubytovanie.
Možnosti ako šetriť či už čas, ale aj financie je mnoho. Stačí sa len naučiť, ako využívať internet nielen na „sociálne“ vyžitie sa, ale aj rozumné šetrenie.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.