Pozrite si neuveriteľné rekordy. Guinessova kniha rekordov 2019

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fanúšikovia rekordov sa dočkali svojej obľúbenej Guinessovej knihy rekordov pre rok 2019. Pozrite sa spolu s nami, aké bizarnosti dokážu ľudia postvárať, vytvoriť a čím sa chcú zviditeľniť.
Najrýchlejšia toaleta, Najdlhší pobyt potápača v otvorenom mori, Najviac ľudí čistiacich dlážku, Najviac kľukov na kĺboch za minútu, či Najväčšia baklava. Aj to je Guinessova kniha rekordov 2019.
Nájdete v nej však aj veľa zvieracích rekordmanov. Napríklad mačka Bibi je rekordmanka v balansovaní s najväčším počtom kociek. Pes Geronimo zasa preborníkom v najväčšom počte dvojitých preskokov cez švihadlo za minútu.

 

Guinessova kniha rekordov 2019

V novom vydaní Guinness World Records je 10 faktografických kapitol ako Vesmír, Planéta Zem, Ľudské bytosti, Fantastické výkony, Veda a technika, Umenie a médiá, či Šport.
Zoznámte sa s najtalentovanejšími domácimi maznáčikmi, žasnite nad dych vyrážajúcou krásou dinosaurov, obdivujte umelú inteligenciu a virtuálnu realitu. Okrem toho vás čakajú tvorcovia najúžasnejších domácich projektov na svete.

Kniha je veľmi dobre graficky spracovaná – plnofarebná, pričom každá časť knihy má farebné označenie podľa kapitol. Dôležité fakty na hornom okraji, v dolnej časti zasa súvisiace rekordy. Stránky Zaostřeno prinášajú detailný pohľad jednej témy. Vyše 1000 fotografií a ilustrácií. Rekordy vybrané z vyše 40.000 údajov.
Ak nájdete pri fotke symbol 100%, znamená to, že sa pozeráte na držiteľa rekordu v skutočnej veľkosti.

Guinessova kniha rekordov

 

Rekordy, ktoré šokujú a prekvapia

LepšíDeň.sk vám prináša niekoľko zaujímavostí, rekordov a bizarností z najnovšej Guinnessovej knihy rekordov pre rok 2019 (v češtine).

Betsy Bondová z Wiltshiru drží rekord za najväčšie ihlice na štrikovanie, s ktorými dokáže niečo aj uštrikovať! Sú dlhé 4,4 metra.

Guinessova kniha rekordov 2019

 

Rolf Bucholz je rekordman v tetovaniach a pírsingu. Má ich na tele viac ako 500 a pokojne by vraj pridal aj ďalšie.

Guinessova kniha rekordov 2019

 

Tom Bagnall má najrýchlejšiu motokáru na raketový pohon. Meria tri metre, má asi 70 kíl a vyvinul na nej rýchlosť 180 km/h. Motokára má nádrž len na 10 litrov paliva, ktoré spáli za minútu! Takže keď Tom zväčší nádrž, možno zlepší svoj doterajší rekord.

Guinessova kniha rekordov 2019

 

Zberateľ FM Kahn si zápis do Guinessovej knihy rekordov zaslúžil za svoju kolekciu s klaunovskou témou.

Guinessova kniha rekordov 2019

 

Barry John Crowe vám za minútu vyrobí najväčší počet párkov na svete – až 78. Barry vyrába párky od svojich 13 rokov.

Guinessova kniha rekordov 2019

 

Najväčší vozík na hranie vyrobila americká spoločnosť Radio Flyer. Je 8 metrov dlhý, 3,54 metra vysoký a 3,6 metra široký. Váži 6800 kíl a pokojne uvezie vyše 75 detí.

Guinessova kniha rekordov 2019

 

Eddie „Beštia“ Hall zdvihol hmotnosť 500 kg v mŕtvom ťahu. Stal sa prvým človekom, ktorý zdvihol pol tony, toľko váži dospelý samec ľadového medveďa. Krátko po výkone však skolaboval, pretože mu po nadľudskom  úsilí popraskali žilky v hlave.

Guinessova kniha rekordov 2019

 

Najstaršia profesionálna dídžejka na svete je DJ Sumirock. Hráva v rodnom Japonsku, ale aj na Novom Zélande, či v Paríži. A teraz pozor – má 83 rokov a 6 mesiacov! Pozrite si jej videjko:

 

Guinnessova kniha rekordov
Vyšla prvý raz v roku 1954. Ihneď si získala množstvo fanúšikov a čitateľov, ktorí v nej dychtivo listovali a ukazovali svojim blízkym alebo priateľom.
Opäť vyšla táto kniha aj v češtine, tentoraz s rekordami pre rok 2019. (tu si môžete pozrieť rekordy za rok 2019)
Mimochodom, vedeli ste, že 12. novembra 2004 sa predala kniha s číslom 100 miliónov?  Áno, Guinnessova kniha rekordov patrí medzi najpredávanejšie knihy v histórii ľudstva.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.