LED osvetlenie, vďaka ktorému ušetríte peniaze aj životné prostredie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Výhody využívania energeticky úsporných LED technológií len ťažko ignorovať. Tento zdroj svetla v súčasnosti nachádza uplatnenie nielen v našich domovoch, ale aj v komerčných priestoroch. Prečo siahnuť práve po LED svietidlách?

Zvýraznite exteriér vďaka LED reflektorom

Hľadáte niečo na zvýraznenie veľkých exteriérových plôch, a to či už komerčných alebo tých na súkromnom pozemku v okolí vašej nehnuteľnosti? Zamerajte sa na LED reflektory, ktoré vyžarujú koncentrovaný lúč svetla – ten je možné nasmerovať na požadované miesto. Toto svietidlo je ideálne napríklad na osvetlenie záhrady, príjazdovej cesty, chodníkov alebo aj celých parkovísk.

 LED reflektory vám pomôžu dosiahnuť požadovaný efekt najmä vďaka ich silnému výkonu. Okrem toho spotrebujú veľmi málo energie a majú dlhú životnosť, čo z nich robí vynikajúcu ekonomickú voľbu aj pre majiteľov domov. Môžete ich nasmerovať zo záhrady na fasádu domu a vyzdvihnúť tak nevšedný architektonický prvok alebo použiť nástenný LED reflektor so senzorom, ktorý osvetlí chodník či verandu domu vždy, keď v blízkosti detekuje pohyb.

viac svetla lepšia náladaPrečítajte si tiež
Dni sa skracujú? Pustite viac svetla do domu, bytu a kancelárie.

Svetlo na každý deň

Na druhej strane budete v domácnosti potrebovať aj bežné priestorové osvetlenie. Vymeňte klasické žiarovky za LED žiarovky, ktoré sú univerzálne a dajú sa použiť vo viacerých svietidlách, ako sú napríklad stolové lampy, stropné svietidlá aj vonkajšie osvetlenie. Tieto žiarovky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch (vrátane klasických, guľových a sviečkových tvarov).

LED žiarovky ponúkajú aj rôzne teploty farieb, a to od teplej bielej až po studené denné svetlo, čo vám umožní vybrať si tú správnu atmosféru pre váš priestor. Okrem toho majú v porovnaní s tradičnými žiarovkami dlhšiu životnosť, čo znižuje potrebu častej výmeny žiaroviek.

Ďalšou významnou výhodou LED reflektorov, resp. LED žiaroviek vo všeobecnosti, je ich energetická účinnosť. Spotrebujú menej energie ako tradičné riešenia osvetlenia, čo vedie k nižším účtom za elektrinu. Okrem toho produkujú menej tepla ako obyčajné žiarovky, čo znamená, že ich používanie je bezpečnejšie. Prečo teda ešte dnes neprejsť na LED osvetlenie a nevyskúšať jeho výhody na vlastnej koži?

TS, foto: Magnetic Mcc / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.