Lego pre deti aj dospelých – ako si vybrať tú správnu stavebnicu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lego kocky sa stali legendou a nie je sa čomu čudovať. Jednoduchá stavebnica zabaví deti aj dospelých. Je neuveriteľne variabilná a vďaka tomu sa môže vaša alebo kreativita detí prejaviť na maximum. Lego navyše nenecháva chladným ani filmových fanúšikov, pre ktorých má stavebnice s motívmi filmových hitov.

 

Prečo si vybrať práve Lego?

Stavebnice ako také zohrávajú celkom podstatnú úlohu pri rozvíjaní jemnej motoriky predovšetkým u detí. Samozrejme zábavnou formou. Okrem toho sú lego kocky a figúrky dobré aj na to, aby deťom pomohli naučiť sa rozpoznávať farby, tvary a podobne. Tieto veci ale zaiste zvládnete aj s inými hračkami a stavebnicami.

Lenže Lego kocky sú jedinečné, pretože sú vhodné pre všetky vekové kategórie, inšpirujú sa obľúbenými rozprávkami, hrami, seriálmi aj filmami. S Legom sa zabavia aj dospelí. Pre niektorých je to príjemný relax, pre iných až vášeň.
A môže za to spoločnosť Lego, ktorá bola založená v roku 1932 a je mimoriadne úspešná do dnešného dňa. Zrejme by ste ťažko hľadali človeka, ktorému neprešli rukami kocky Lega.

 

Aké Lego vybrať?

Ak vyberáte Lego pre deti, mali by ste sa riadiť vekom. Stavebnice sú podľa veku rozdelené na Lego pre deti od 1,5 roka až po 13 rokov a nakoniec na stavebnice pre dospelých.
Pre každú vekovú kategóriu je pripravený veľký výber stavebníc s obľúbenými komiksovými alebo rozprávkovými postavičkami, ale aj základných súprav, z ktorých postavíte garáž, farmu, domček pre Lego postavičky alebo  hotel. Možností je takmer nekonečno, takže všetko závisí od veku, záujmov aj finančných možností.

spoločenská hra Kde je to?Prečítajte si tiež
Ako dobre poznáte Slovensko? Táto spoločenská hra vás otestuje.

 

Dá sa kúpiť lacné Lego?

Veľký fanúšikovia Lega niekedy naozaj investujú do stavebníc nemalé sumy peňazí. Najväčším zážitkom ale spravidla býva samotné skladanie. Preto sa použité stavebnice niekedy predávajú “z druhej ruky” a dajú sa tak kúpiť o niečo lacnejšie. Treba si dať ale pozor na to, či je ponúkaná stavebnica kompletná.
Tak sa s Legom zabavte aj vy. Ponuka je naozaj pestrá.

— PR článok —
Foto: Tomsickova Tatyana / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.