Ako dobre poznáte Slovensko? Táto spoločenská hra vás otestujte

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Slovenské mestá a dediny, regióny, ale tiež prírodné lokality, pohoria, či vodné plochy. Ako dobre poznáte Slovensko? Tie notoricky známe, ale aj menej opisované lokality? Trúfnete si a otestujete svoje vedomosti?
Spoločenské hry zaznamenali za posledné obdobie veľký rozmach, najmä kvôli karanténe, či lockdownu. Hra s priateľmi alebo v rodine je totiž spestrením, spríjemnením spoločných chvíľ, ale je tiež dobré, ak sa pri tom niečo naučíme.
A v tomto je spoločenská hra z vydavateľstva Dajama Kde je to? ideálnym darčekom.

SÚŤAŽ o hru Kde je to?
Ak chcete pre blízkeho pekný darček, alebo si chcete urobiť radosť vy sami 🙂 – zapojte sa do našej súťaže TU na FB profile LepšíDeň.sk. Stačí napísať do komentov, akú hru máte radi. Ktorú ste hrávali v detstve, alebo si možno ešte stále občas zahráte.
V piatok 18.12. vyberieme výhercu novej spoločenskej hry Kde je to?

 

Zabavia aj poučia

spoločenská hra Kde je to?Spoločenské hry trénujú pamäť i postreh, ale tiež spájanie si súvislostí a hľadanie správnych odpovedí. Deti sa neučia len v školách, ale vedomosti a zaujímavé poznatky môžu získať aj pri rôznych hrách.
Existujú rôzne varianty hier. Kartové i rodinné. Vedomostné, či dobrodružné. Pre dvoch hráčov, aj skupiny. Hry, ktoré môžete hrať s priateľmi, deťmi, starými rodičmi, alebo deti v družine. Klasické alebo menej tradičné hry rozhodne potešia pod vianočným stromčekom a my máme pre vás skvelý tip.

Vydavateľstvo Dajama prichádza každý rok s vedomostnou spoločenskou hrou, ktorá nielen zabaví, ale všeličo naučí. V minulosti tak vyšli hry v sérii Poznáš? – Svet, Európu, Slovensko, Bratislavu a Tatry? 5 výborne spracovaných hier, pre deti i dospelých, ktoré pekne prevetrali vaše poznatky z rôznych oblastí.
Vlani vyšla hra s názvom Kto je to? a teraz sa k nej pridala nová hra Kde je to?

 

Spoločenská hra Kde je to?

spoločenská hra Kde je to?Hra Kde je to? poteší všetkých, ktorí radi objavujú zaujímavé miesta na Slovensku. Ponúka až 600 lokalít, aj menej známe kúty Slovenska.
K dispozícii je plán, ktorý má dve strany – jedna pre deti, druhá pre dospelákov. Figúrky, kocka a k tomu množstvo kartičiek. Hráči hádajú alebo spoznávajú, ktorá lokalita na Slovensku  je skrytá za indíciami uvedenými na jednotlivých kartičkách.

Cieľom hry je samozrejme zabaviť sa, ale tiež spoznávať našu krajinu – jej zaujímavé lokality, či miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Hra tak môže byť aj inšpiráciou pri ďalších výletoch s priateľmi alebo rodinou. Možno budete prekvapení, koľko toho nepoznáte a čo všetko ešte môžete vidieť.

 

Hra Kde je to? obsahuje:

  • 1 obojstranný herný plán ( jeden pre deti a jeden pre dospelých)
  • 1 hracia kocka a 4 figúrky
  • 4 farebné umiestňovacie kartičky
  • 1 sada 200 kartičiek s indíciami pre dospelých
  • 1 sada 40 kartičiek s fotohádankami pre dospelých
  • 1 sada 20 kartičiek Vymenuj pre dospelých
  • 1 sada 17 bonusových kartičiek pre dospelých
  • 1 sada 55 kartičiek s indíciami pre deti
  • 1 sada 11 kartičiek s fotohádankami pre deti
  • 1 sada 16 kartičiek Vymenuj pre deti

spoločenská hra Kde je to? plán

 

Prečo milujeme spoločenské hry?

Pretože je pri nich zábava, testujeme svoje znalosti a potvrdzujeme si poznatky. To by bola krátka odpoveď.
Hry sú jednoducho neoddeliteľnou súčasťou nášho života od detstva, ale neraz ich hrávame aj v dospelosti. A nielen s našimi deťmi, či vnúčatami. Niektoré hry sú nesmrteľné a určite ich aj vy poznáte: Človeče, nehnevaj sa. Monopoly. Scrabble. Aktivity. Dobble, Tik Tak Bum…

Určite sa zhodneme, že spoločenské hry prinášajú príležitosť stretávať sa, tráviť spoločne čas s tými, ktorých máme radi. Niektoré viac pobavia, iné skôr naučia. Mnohé sú interaktívne, kombinujú stratégiu s náhodou, niekedy viac šťastia, ale vedomosti, či schopnosť taktizovať musíte mať.

Pri hre Kde je to? odviedli autori – Juraj Kucharík, Kliment Ondrejka, Tibor Kollár a Daniel Kollár – naozaj skvelú prácu. Veľmi pekne graficky spracovaná hra, kvalitné vyhotovenie s citom pre detaily.
A množstvo otázok, vďaka ktorým spoznáte Slovensko ešte lepšie.
Opäť sú to teda dve hry v jednom – jedna pre dospelých hráčov, druhá pre deti od 2.stupňa ZŠ. Veľké množstvo otázok je zárukou pestrosti – tak skoro sa vám nezunuje, pričom ide o strednú až vysokú náročnosť otázok.

Foto: Dajama, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.