Letíte? Pred odletom urobte tieto 4 veci

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stačí si pozrieť letenky nízkonákladových leteckých spoločností a máte 99 % šancu, že natrafíte na letenky, ktoré vás nenechajú chladným 🙂 Je jedno, či to budú letenky do Anglicka, Nemecka alebo do exotického Dubaja. Vždy nájdete skvelú destináciu aj cenu, pri ktorej nerozmýšľate a hneď si ich kúpite. Spontánne rozhodnutie je super, ale následne by ste mali venovať viac času príprave na svoj výlet.
Čo by ste mali urobiť pred odletom?

 

Skontrolujte si doklady

Skontrolujte si doklady ideálne hneď vtedy, keď si kúpite letenky. Lebo prísť deň pred odletom na to, že vám skončí platnosť vášho pasu presne vtedy, keď budete na Veľkonočných ostrovoch, veľmi nepoteší. Urobte „check“ svojich dokladov v dostatočnom predstihu, aby ste si mohli vybaviť ešte nové. Taktiež si dajte pozor na určité špecifiká. Napríklad, ak žiadate o víza do Ruska, vaše cestovné doklady musia byť platné najmenej polroka po vypršaní platnosti víz.

 

Pripravte si plán

Je dobré, keď si v pokoji domova nájdete všetky miesta, ktoré chcete vidieť, urobíte si zoznam a vytvoríte poradie, v ktorom ich chcete vidieť. Predsa len doma za pomoci Google maps si viete urobiť oveľa lepší plán ako za pochodu niekde v cudzine. Okrem toho si zistite informácie o tom, aká je politická, ekonomická a spoločenská situácia v danej krajine. Aby ste neprišli do Paríža vtedy, keď tam budú protestovať poľnohospodári.

batožina letisko

Pred odletom sa oplatí myslieť na pár vecí, aby vám dovolenka vyšla naozaj podľa predstáv.

Neriskujte zdravie

Chystáte sa do exotiky? Poistenie je samozrejmosťou, no nezabúdajte ani na potrebné očkovanie. Poraďte sa s vašim doktorom, aké očkovanie potrebujete a aké lieky by ste si mali zobrať so sebou. Napríklad, ak je v nejakej krajine epidémia, ako teraz v Brazílii úraduje vírus Zika, je lepšie cestu preložiť. Ak musíte prestupovať a strávite určitý čas na letisku, je lepšie si so sebou zobrať externé batérie pre mobily či teplé oblečenie.

Pred odletom majte rezervu

Majte rezervu. Časovú aj finančnú. Vždy rátajte po ceste na letisko so zdržaním. Vytvoríte si tak dostatočne veľkú časovú rezervu. Ak sa chystáte na letisko svojím autom, je lepšie si rezervovať parkovanie na letisku vo Viedni, Prahe či Bratislave vopred.
Ušetríte peniaze aj čas. Ak sa budete držať týchto rád, váš výlet nemôže dopadnúť zle.
Bon voyage.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.