Tu sa deti s Legom hrajú, aj učia naraz

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Počuli ste už niekedy výraz „edutainment“?
Je to slovo, ktoré vzniklo skrížením dvoch anglických výrazov „entertainment“ a „education“, čo v preklade znamená „zábava“ a „vzdelanie“. Takže ak by sme chceli nájsť slovenský ekvivalent pre „edutainment“, Ján Ámos Komenský by to nazval „škola hrou“.
A presne o toto sa snaží centrum vzdelávania pre deti Brick by Brick. Je to také lego kráľovstvo.
Čo tu na vaše detí čaká?

 

Lego. Hranie i učenie

Ste sklamaný z vývoja, ktorý Lego podstúpilo za posledné desaťročie? Miesto stavebníc, ktoré ponúkajú nekonečné možností využitia dielov a podporujú kreativitu dieťaťa, teraz nájdete v škatuli iba pár veľkých dielov a zopár panáčikov, z ktorých môžete postaviť iba to, čo je na obrázku na škatuli. Ak chcete, aby sa vaša ratolesť naučila stavať elektrické autíčka, vrtuľníky či zvieratká z Lega, detské centrum Brick by Brick je pre ne ideálne. Čo sa tu naučia?

lego

Brick by Brick. Lego kráľovstvo.

Nepopulárne témy populárnym spôsobom

V Brick by Brick sa vaše deti naučia o nepopulárnych témach, ktoré sú v škole veľkým strašiakom – fyzika, dejiny či matematika – hravou formou. Pretože škola hrou je to, čo deti chcú – učiť sa a zároveň sa pritom zabávať. V Brick by Brick si najprv predstavia tému, lektor deťom o tejto téme niečo porozpráva a ukáže im predlohu, ktorú majú z Lega postaviť. Deti sa rozdelia do dvojčlenných tímov a za pomoci návodu svoje dielo postavia. A po dokončení stavby, sa s dielom môžu zahrať.

 

Pre koho je Brick by Brick určené

Hodiny v tomto detskom centre sú rozdelené pre dve vekové kategórie.
Prvou z nich sú deti od 2 do 5 rokov, ktoré stavajú svoje diela z Dupla a ich témy sú zamerané hlavne na zvieratká, rozprávky či vesmír.
Staršie deti vo veku od 6 do 14 rokov sa zameriavajú hlavne na fyziku, nástroje, šport či dopravu. Okrem toho môžete svoje deti prihlásiť na letný tábor podobného razenia či usporiadať im narodeninovú oslavu v týchto priestoroch.
Ak chcete,  aby sa deti učili a zároveň zabávali, zistite viac na Brickbybrick.sk.

lego

Doprajte deťom Lego prázdniny.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.