Luxusný interiérový dizajn: základ pre nekomplikované bývanie par excellence

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Navodenie príjemnej atmosféry v dome alebo byte nebude bez kvalitnej podlahovej krytiny jednoduché. Ak preto hľadáte vhodný materiál, ktorý vám a vášmu priestoru bude rozumieť po všetkých stránkach, máme pre vás zopár dôležitých informácií o laminátovej podlahe.
Laminátové podlahy sú odolné, pevné, bezúdržbové a jednoduché na inštaláciu. Čo všetko by ste si ale mali všímať pri ich výbere?

 

Ako spoznať kvalitný laminát?

Kvalitná podlaha musí dobre vyzerať a postarať sa o luxusný interiérový dizajn bez najmenších problémov. Skutočná kvalita je však zrejmá nielen na prvý pohľad, ale aj po niekoľkých rokoch.

Dobrá podlaha sa vyznačuje vysokou svetlostálosťou, odolnosťou voči škvrnám a odolnosťou voči oderu. To znamená, že dobrý laminátový povrch musí byť pružný a húževnatý. Ani po rokoch na ňom nie sú žiadne priehlbiny – nepoškodia ho ani laky na nechty a popáleniny od cigariet.

interiérový dizajn

 

Bezstarostné bývanie s laminátovou podlahou Herringbone

Ak si chcete s novou podlahou užívať bezstarostné bývanie, pozornosť by ste mali venovať najmä tomu, aby bola podlahová krytina vyrobená z čo najväčšieho množstva prírodných materiálov.

Kvalitný laminát neobsahuje PVC, PCB, dioxíny ani iné chemické spojivá, ktoré sa môžu odparovať. V najlepšom prípade je laminát vyrobený z miestnych drevín, ktoré pochádzajú z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. To je základ, ktorý robí laminát tým, čím by mal byť: prírodnou podlahou, ktorá je vhodná pre alergikov a hygienická. Presne tak, ako stále moderná podlaha Herringbone.

laminátová podlaha

 

Typ miestnosti má rozhodujúce slovo

Pred kúpou by ste mali mať jasno v nárokoch (triedach použitia), pre ktoré by mala byť nová laminátová podlaha v konečnom dôsledku vhodná. Pred výberom a kúpou v obchode preto dobre zvážte, o aký typ miestnosti ide a ktorý model v predajni bude nielen kvalitou, ale aj dizajnom danej miestnosti a jej nárokom najviac vyhovovať. Dôležité je to napríklad pri predsieni, v kúpeľni, kde je viac vlhkosti, alebo v detskej izbe, ktorá musí byť bezpečná a zároveň odolná.

Ak si tieto kritériá dobre zvážite a poradíte sa s odborníkom, určite budete s laminátovou podlahou a jej službami spokojný dlhé roky.

koberec podlahaPrečítajte si tiež
Ktorá podlaha je najvhodnejšia do obývačky?

— PR článok —
Foto: kuchyneprunus.sk, pexels.com, kupsipodlahu.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.